Ranking gier wydawnictwa Kangur

Wydawnictwo „Kangur” wydaje stosunkowo niewielkich rozmiarów gry karciane przeznaczone dla dzieci uczących się – szkoła podstawowa, w których rywalizują pokolenia – najczęściej „Dzieci kontra Rodzice” w ramach tej właśnie serii. Dzisiaj ranking w naszej opinii najlepszych gier tego wydawcy. Lista bestsellerów ułożona według subiektywnej oceny własnej.

Polskie zwyczaje Dzieci kontra Rodzice” i „Dobre maniery Dzieci kontra Rodzice” – warto je zakupić w parze, ponieważ dobre wychowanie i maniery, czyli kultura osobista związana jest nierozerwalnie z kulturą regionu i narodowością. Oba te produkty kapitalnie się uzupełniają, a jeśli dziecku nie wytłumaczysz, że jest niegrzeczne, to potem jako dorosłe będzie się zachowywało jak chamski prostak. Tutaj nie zapominamy również o wartości tradycji.

Czego o sobie nie wiecie” – dobra gra, aby pielęgnować rodzinną bliskość, ponieważ łącząca nas więź jak każda emocja może zanikać i tracić na sile, a czasem zdarza się, że przez lata żyliśmy pod jednym dachem, a o wiele spraw jakoś nigdy nie pomyśleliśmy zapytać – ku potomności, aby potem móc opowiedzieć o przodkach, naszym zdaniem bardzo rodzinna. Pozycję można uzupełnić o „Męskie sprawy Tata i Syn” – tutaj jednak należy być ostrożnym i delikatnym, żeby mamusia nie poczuła się dotknięta, wyalienowana z waszych spraw.

Zgroza XD” – gra służąca do snucia opowieści z dreszczykiem, chociażby przy ognisku! Kilka wariantów rozgrywki, ale najważniejsze są historyjki, które z przyjemnością czytamy i dopowiadamy kolejne rozdziały, rozwijając o więcej mrożących krew w żyłach wydarzeń.

Kim będę? Dzieci kontra Rodzice” z uzupełnieniem o „Rodzina przy stole Dzieci kontra Rodzice”- na rynku gier brakuje produktów odnoszących się do wyboru zawodu i następnie realizacji przyszłej pracy zarobkowej, o tych decyzjach warto myśleć i rozmawiać już w czasie edukacji, ponieważ wtedy właśnie dziecko rozwija swoje zainteresowania i nabywa pierwsze sprawności, które następnie będzie rozwijało na studiach bądź w szkołach zawodowych, jeśli wybierze rzemiosło. Drugi wymieniony tutaj produkt budują pytania otwarte, odnoszące się do marzeń, zainteresowań, rozwijania swoich myśli, dzielenia wiedzą – zachęca do otwartości i rozmowy.

Biblia Dzieci kontra Rodzice” – gra do rozmawiania z najmłodszymi o religii, ponieważ potrzeba wiary jest w każdym z nas, a ujawnia się najczęściej w chwilach emocjonalnie trudnych i wyczerpujących, przyda się również przed ważnymi uroczystościami – najpierw na pierwszą komunię świętą.

10 sekund Dzieci kontra Rodzice” – warto zwrócić uwagę na ten produkt, ponieważ „Kangur” wcześniej wydawał jedynie memory dla młodszych dzieci na kafelkach. Pozycja wnosi mechanikę rodem z „BrainBox”, czyli przez 10 sekund zapamiętujemy ilustrację, a następnie odpowiadamy na pytanie wylosowane przez ściankę kostki nie widząc już obrazka. Rozwiązanie się sprawdza w praktyce i angażuje uczestników, rozgrywka bawi i jest znakomitym treningiem zapamiętywania i spostrzegawczości.

Zwierzaki Dzieci kontra Rodzice Memory” – gra pamięciowa dla najmłodszych, wsparta przez standardową mechanikę odkrywania dwóch identycznych płytek z zakrytego układu. Tutaj na ilustracjach śliczne zwierzaczki, które polubi każdy maluch.

Smaki świata Dzieci kontra Rodzice” – w tym zestawieniu, ponieważ jest to gra planszowa, a takich „Kangur” nie ma wiele w ofercie, a także ze względu na prezentację wielu egzotycznych potraf i intrygujących smaków, bo nawet jeśli obce zwyczaje cie nie interesują, to kuchnia zawsze – przez żołądek do serca!

Powstanie Warszawskie Quiz obowiązkowy” – najlepsza gra historyczna w dorobku wydawcy, tutaj nawiązująca do heroicznej walki o wyzwolenie stolicy. Warto upamiętnić losy bojowników o wolność odpowiadając na pytania z kart, bo to jedno z najbardziej znaczących i tragicznych wydarzeń.

Dzika Afryka” – to quiz z serii „Dookoła świata”, wypraliśmy ten produkt, ponieważ Afryka wydaje się ciągle najmniej odkrytym kontynentem z ogromnym potencjałem do zwiedzania – szczególnie natura, światem do którego można dotrzeć za stosunkowo niewygórowane kwoty, a poza Egiptem, Marokiem, Tunezją – zupełnie nieznanym przeciętnemu turyście. Tutaj z silnym zaakcentowaniem przyrody.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!