Ranking talii kart klasycznych

Dzisiaj mały pokaz piękności, ranking klasycznych talii! Lista bestsellerów w kategorii karty od „Trefl Joker Line”, bo warto mieć w domu śliczne stosy i bawić się w tradycyjne gry jak „Remik”, „Makao”, „Poker” czy całe mnóstwo innych.

Owady Polski” – naszym zdaniem najpiękniejsza i najbardziej intrygująca z talii wydanych przez wydawcę. Karty ukazują „Mikrokosmos” w wersji kolorowej, rodzimej i na papierze. Znajdziecie tutaj robaczki biegające i latające owady, w tym te najbardziej barwne i wzorzyste, czyli motyle. Nie są to zdjęcia, ale starannie wykonane ilustracje – aż chce się wziąć lupę i wybrać na łąkę podglądać ten miniaturowy świat natury!

Dzikie Ptaki Polski” – kolejna talia z tej kapitalnej serii, która przybliża nam środowisko regionów, tym razem ptaki. Obecnie cały świat graczy zachwyca się szatą graficzną i rozgrywką w „Na Skrzydłach”, a ilustracje pokazane na tej talii biją tamte na głowę! Ptaki są majestatyczne, wolne, oglądając rewelacyjne obrazy czujesz dynamikę i energię tych drapieżnych, a jednocześnie kruchość drobnych.

II Wojna Światowa Alianci” – każdy obraz niczym z gry wojennej na konsolę pub PC-ta! Piechota i naczelni dowódcy, lotnictwo podczas nalotów, marynarka wojenna – w tym kolosalne lotniskowce w natarciu, pancerne czołgi zapadające się na polach bitew. Wydarzenia buzujące akcją i heroizmem działań, dramatyzmem rażenia wroga – raczej nie dla pacyfistów. Marzy nam się, żeby powstała talia drugiej strony tego konfliktu, chociaż zdajemy sobie sprawę, że nie jest to łatwa sprawa, żeby nie zostać oskarżonym o promowanie faszyzmu, ale klasyczna karciana „Wojna” historycznie realnych przeciwników byłaby czymś niesamowitym. Najsilniej przemawiający do wyobraźni – oczywiście grzyb atomowy!

Dzikie Zwierzęta Polski” – jeśli owady oraz ptaki są nie dla was i wolicie większe zwierzęta, to śmiało sięgnijcie po te właśnie karty! Od okazałych łosi, jeleni, koni, żubrów po mniejsze jak kuny, zające czy norki. Nie zapomniano o tych, które możecie spotkać podczas przechadzki po parku – wiewiórki, jeże. Wybrane znamy tylko z zoo – wilki, niedźwiedzie, chociaż czasem w Tatrach usłyszycie jak potężnie ryczy „miś”. Całość standardowo uzupełniona o drobne opisy zwierząt oraz zasady kilku gier.

Hanafuda” – zupełnie inaczej malowane karty! Nie znajdziecie tutaj klasycznej symboliki, a zamiast tego rośliny, kwiaty, kilka zwierząt. Rozgrywać możecie partie w „Koi-koi”, „Mushi”, „Łączenie kwiatów” – prawdziwa egzotyka, ale żeby się rozegrać należy przestudiować układy z instrukcji. Warto też wspomnieć o jakości wydania – opakowanie, karty księgi zasad.

Nightmares” – różni się od pozostałych, bo to obrazy jak z koszmaru! Dla miłośników „Alien”, „Predator” i innych im podobnych. Tutaj symbolika również odbiega od klasycznej, bo są to jakieś kosmiczne runy, zatem musicie dostosować oznaczenia do reguł waszej gry. Portrety przypominają kadry, jakby ktoś fotografował sny szaleńca. Obcy i potwory sprawiają groźne wrażenie, odrobinę straszne, ale czujesz pasję autora.

SteamPunk” – ilustracje dla miłośników science-fiction, a dokładniej uniwersum pary, zębatek, kolei żelaznej i mechanizmów wśród których tworzono sławnego „Frankensteina”. Dziwne postaci arystokratów-wynalazców, wielkie machiny latające i pływające, lokomotywy, laboratoria – mroczne siedziby.

Grzyby Polski” – nie można było jej pominąć, pomimo że nie jest tak widowiskowa jak pozostałe z tego cyklu. To bardzo przydatne karty, bo z grzybami łatwo się pomylić! Oczywiście same ilustracje z talii nie wystarczą do dobrego rozpoznania, ale na dobry początek w sam raz.

Eco” – talia nie jest tak urocza jak powyższe, ale warto ją wyróżnić ze względu na ekologię i wykorzystanie „śmieciowych” materiałów w sztuce. Zwraca należytą uwagę na segregację, a także uświadamia jak wiele można jeszcze wykonać z odpadków – dla jednych niepotrzebne, a innym mogą się przydać w akcie kreacji.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!