Ranking produktów wydawnictwa Alexander

Alexander” wydaje gry planszowe, ale my przede wszystkim podziwiamy ich za fantastyczne metalowe klocki „Mały konstruktor Profi” – genialna seria „Kultowe Auta PRL”, równie solidne zestawy drewniane z „Mały konstruktor Junior” i ostatnio wyjątkowo dobrą serię „Sport&Fun”. Przeczytajcie zatem, co najlepszego według nas ma do zaoferowania ten wydawca, oto ranking gier i zabawek kreatywnych.

Poldek”, „Złotówka” i „Kaszlak” – kolekcja trzech kapitalnych metalowych modeli od których zaczęła się historia masowej motoryzacji w Polsce, czyli samochody Polonez, Fiat 126p i „duży Fiat” – 125p, tutaj skręcane na śrubkach z wykorzystaniem miniaturowych narzędzi. Praca żmudna i czasochłonna, ale efekt jest piorunujący! Nie tylko dla majsterkowicza i modelarza, zabawki też kultowe jak te autka!

Wyścigówka”, „Samolot”, „Helikopter”, czy później „Dźwig”, „Wózek widłowy” i „Terenówka” – modele z „Mały Konstruktor Junior” to znakomite pomysły na projekty, które są proste do złożenia oraz efektownie wyglądają, bo bazują na dużych drewnianych listwach i solidnym plastikowym śrubunku. Naprawdę dobry start dla dziecka, które jest zainteresowane manualnym składaniem modeli z innej formy niż klasyczne klocki z ząbkami.

Poznaj Polskę” – najlepsza gra quizowa tego wydawnictwa, wraz z którą otrzymujemy kilka wariantów rozgrywki oraz ogromną porcję wiedzy historycznej i patriotycznej, ogrom komponentów wysokiej jakości, bardzo dobry produkt.

Złoty pociąg” – wyjątkowo udana gra przygodowa nawiązująca do poszukiwać składu ukrytego przez nazistowskie Niemcy pod koniec II Wojny Światowej. Ładne ilustracje, super klimat odnoszący się do rzeczywistej „gorączki złota” oraz świetna zabawa dla całej rodziny.

Miny jak cytryny” – ta gra bardzo nam się podoba, ponieważ związana jest z trenowaniem mimiki twarzy oraz rozpoznawaniem grymasów poszczególnych emocji. Chodzi tutaj o wyginanie twarzy w nawiązaniu do portretu z karty. Aktywność bliska jest ćwiczeniu logopedycznemu i wyrażaniu siebie poprzez grę aktorską, a także rozwija umiejętność wyrażania emocji i empatii. Interesujący produkt z gatunku tych, których ciągle brakuje na rynku.

Dywizjon 303” – nie jest to gra historyczna, ale dzieci i tak będą miały dużo radości ze strącania samolotów wroga i strzelania z miniaturowej katapulty. Rozgrywka ma miejsce na klasycznych torach, ale wszystko wygląda ślicznie i bajecznie kolorowo, gdyby jeszcze zamiast plastikowych pionków wydawca postarał się o maleńkie samolociki to w ogóle niebo w domu i oklaski dla asów przestworzy.

Wyspa skarbów” – generalnie na gry z torami pól i kostką obecnie się narzeka, ponieważ na wszystko pragniemy mieć osobisty wpływ. Natomiast przez taką mechanikę gry i tak każde dziecko przechodzi, ponieważ trenuje wtedy licznie. Wraz z tym produktem otrzymujemy dodatkowo atrakcyjną magnetyczną kasetkę z alarmem i pincetą do wyciągania wyposażenia pirata odkrywającego skarby, najmłodszym na pewno się spodoba!

Seria „Sport&Fun” – praktycznie każdy produkt warty jest polecenia, znajdziemy tutaj od wielkich worków, w których podskakujemy, przez zaczepy do biegu na trzech nogach, woreczki, obręcze, a nawet podkowy do rzucania do celu! Nie wszystkie zestawy jeszcze otwieraliśmy, ale do tej pory każdy jeden nam się podobał! Wielki powrót gier podwórkowych na rynek, dziękujemy za to!

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!