Recenzja gry karcianej Powołanie Elekt

Nowe rozszerzenie do „Elekt”, gry karcianej w klimatach dark fantasy, której tłem wydarzeń jest uniwersum „Klanarchia”. Całkiem przyjazny produkt, ponieważ zmienia startową rękę gracza – wprowadza nowe jednostki podstawowe.

Powołanie Elekt” nie jest samodzielnym produktem, aby prowadzić rozgrywki musicie posiadać podstawową wersję gry, czyli „Elekt”. W trakcie rozgrywki walczymy o tytuły rywalizując w trzech strefach opierając się na takich atrybutach jak okultyzm, podstęp, przemoc i władza. Zasady opisaliśmy w recenzji gry, tutaj opowiemy co nieco o nowych kartach.

Dodatek stosunkowo niewielki, bo w sumie 4 komplety kart dla wszystkich graczy, bawimy się do 4 osób, zatem każdy taki zestaw tworzą identyczne jednostki. Interesujące jest, że te jednostki podstawowe poza jedną, do uruchomienia nie wymagają „żaru” – forma płatności w tej grze. Dla przypomnienia z „Wiedźmy Elekt” również otrzymaliśmy pojedynczą kartę podstawową, zatem liczba rośnie, co cieszy i zadowala.

Najlepsza ilustracja to ta widoczna na opakowaniu produktu, która nam kojarzy się z plakatem do serialu „Czarnobyl”, chociaż pozostałe również wprowadzają mroczną atmosferę – jakieś gluty skapujące z sufitu jak w „Alien”, kobieta niczym z azjatyckiej wersji horroru „Ring” i obcy przypominający działa z „klasycznej” talii „Nightmares”.

Dwie karty pozwalają nam dołączać żetony do właśnie użytej jednostki, trzecia do każdej identycznej łącznie z właśnie uruchamianą – pomagamy więc solidarnie sobie i innym (krążki na szczęście mogą być różne), a ostatnia dodaje dwa dowolne znaczniki to innej karty, ale po odrzuceniu tej karty podstawowej – przypominamy, że wracają one na rękę gracza. Świetnie, że jedna z jednostek pozwala nam dobrać żeton „żaru”, pamiętamy jednak o limicie trzech sztuk, chociaż to można zmodyfikować z kart.

Wydawca nie poleca używać „Powołania” podczas nauki gry i warto o tym pamiętać wprowadzając do zabawy nowe osoby. Karty z rozszerzenia łatwo jednak oddzielić, bo każdy z dodatków ma swój indywidualny symbol w rogu karty.

Na pierwszy rzut oka ten dodatek wydaje się mały, warto jednak spróbować z nim zagrać! Jednostek podstawowych w bazowej wersji gry jest niewiele i wszyscy zaczynamy z identyczną ręką gracza na początku, teraz to się zmienia i już na starcie działanie każdego z uczestników może być różne i zaskakujące. W grach niespodzianki są wysoce wskazane, polecamy dla urozmaicenia rozgrywki, bo te karty są jednak bardzo ważne i pozostają z nami do końca partii. Super, że jest ich więcej, w tym przypadku od przybytku głowa nie rozboli, bo je losujemy.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy WHAT THE FROG.

Film: „Elekt Powołanie” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!