Ranking gier do nauki matematyki

Pisaliśmy już kiedyś o najlepszych grach edukacyjnych, wtedy były to produkty w pierwszej kolejności do zabawy, kształcenie następowało w ramach rozrywki, nabywaliśmy wiedzę ogólną i rozwijaliśmy rozmaite kompetencje. Dzisiaj już pora na specjalistyczny zestaw o wąskiej tematyce, gdyż będziemy liczyć, a dopiero gdzieś po drodze bawić się. Ranking najlepszych gier do nauki matematyki. Zaczynamy rachowanie!

Rachmistrz” – wykładamy żetony na planszę w ramach rozwiązania działania wykonanego na trzech cyfrach ze ścianek rzuconych kości. Ćwiczyć możemy wszystkie podstawowe rodzaje działań, a kolejni gracze nie mogą powtarzać naszych rachunków. Poza liczeniem trenujemy kolejność wykonywania działań.

Magiczny trójkąt matematyczny” – mechanika znana z sudoku przystosowana została do wykonywania działań matematycznych. Uzupełniany wolne miejsca w figurze, żeby odpowiednie boki trójkąta zgadzały się ze schematem wskazującym rozwiązanie. Bardzo ładna jakość – produkt drewniany.

Pora liczyć” – sumujemy odpowiednie owoce widoczne na odkrytych kartach w układzie, strzałka wskazuje, które należy dodatkowo pomnożyć jeśli pojawią się w danej linii kart. Prosta mechanika, gra na spostrzegawczość i szybkie wykonywanie raczej prostych obliczeń.

Czarna liczba Kids” – klasyczny Piotruś, który śmiga na kartach ukazujących zbiory wielkości, numery arabskie, ściankę z oczkami, dłonie z paluszkami, proste działania na sumę i różnicę. W wersji „Czarna liczba Junior” otrzymujemy dodatkowo mnożenie, dzielenie, potęgi, ułamki zwykłe i po przecinku, a także ukazane w postaci rzymskiej!

Numerabis” – gra pozostała w naszej kolekcji, ponieważ jest oryginalnym połączeniem gry pamięciowej typu memory z wykonywaniem działań matematycznych na liczbach przedstawionych na odkrywanych płytkach. W tej grze należy zapamiętać umiejscowienie kafelki z odpowiednią wartością dla działania, które da nam zwycięstwo w wybranej konkurencji wskazanej przez ściankę kości.

Zabawa liczbami Fundels” – tutaj nie wykonujemy działań, ale uczymy się rozpoznawać i porównywać ze sobą wielkości liczb. Kapitalna metoda, aby zobrazować na czym polega system pozycyjny – jedności, dziesiątek i setek. Świetnie zapakowany produkt i unikatowe rozwiązanie. Do kompletu możecie zakupić dla młodszych dzieci lubiących tworzyć własne obrazki – „Rysowanie z użyciem cyfr Fundels”, do przyswajania cyfr matematycznych jak znalazł!

Wyzwania matematyczne Squla” – platforma edukacyjna dla uczniów i nauczycieli, która oferuje całe mnóstwo narzędzi do wspierania kształcenia z różnych przedmiotów. My opisywaliśmy kilka quizów, w tym ten polegający na wykonywaniu działań – gracz po obliczeniach wybiera pojedynczą odpowiedź z przedstawionych na karcie.

Trzecia połowa” i „Na 200%” – dwa „Kieszonkowce matematyczne”, w pierwszym pracujemy na ułamkach, zapisie po przecinku, ale także zahaczając o pojęcia z zegara. Druga pozycja to dodatkowo procenty, wagi, objętości. Dla obu tytułów przygotowano kilka wariantów rozgrywki.

Bawię się Liczby” – plansza przestawiająca produkty wystawowe w sklepie wraz z cenami oraz losowo rozdawane numery, na których wykonujemy dodawanie i odejmowanie płacąc za dany produkt, grę uzupełnia książka z zadaniami. Przyjemna, nowoczesna forma sklepu i zabawy w zakupy z liczeniem na pierwszym planie.

Licz na siebie” – wykonywanie działań matematycznych w oparciu o kości i planszę ukazującą wyniki aż do „100”! Gra wyglądem nie przyciąga, ale z ogromnym potencjałem analitycznym, także dla osób, które potrafią już rachować. Kilka wariantów rozgrywki opisanych w instrukcji.

Eliksir mnożenia” – liczenie jest zawężone jedynie do mnożenia, ale za to tematyka powinna spodobać się dziecku, ponieważ tutaj polujemy na potwory! Wybieramy cyfry do pomnożenia, żeby złapać stwora będącego rozwiązaniem działania – magiczna formuła przyciąga do gry.

Tabliczka mnożenia” – tutaj na planszy widzimy czynniki, a naszym zadaniem jest podanie wyniku. Kostka używana jest do przesuwania pionka na planszy, nie do wskazywania składowych działania. Klasyczne podejście do tabliczki mnożenia, im jesteśmy dalej na torze planszy, tym bardziej skomplikowane rachunki, ale też jesteśmy już mocno rozkręceni.

123 Puzzle” – podstawowe puzzle dla najmłodszych, gdzie rozpoznajemy cyfry, porównujemy wielkości na kropkach oraz zwierzaczkach. Na dobry początek!

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!