Ranking gier wyścigowych

Gry wyścigowe bardzo źle kojarzą się graczom, ponieważ dawniej ściśle związane były z torem pól i kostką, a zatem losowym wyrzuceniem wartości na ściance skutkującym niechcianym ruchem, na który nie mieliśmy specjalnie wpływu. Współczesne pozycje są jednak dużo ciekawsze, chociaż tutaj jak w żadnej innej grze ważna jest wielkość składu – im nas więcej, tym rywalizacja bardziej zaciekła i emocje bardziej intensywne! Zapraszamy do rankingu gier wyścigowych.

Wielka pętla” lub w oryginale „Flamme Rouge” – najlepsza na rynku gra z rowerami! Emocjonujący rajd, kolarskie zmagania na najwyższym poziomie, gdzie świetnie odwzorowano zachowania w peletonie i wyczerpanie lidera, a także wsparcie partnera. Kapitalna mechanika budowania talii i gonienia tych przed nami – cień aerodynamiczny. Czekamy na dodatki, bo ta gra pozostanie w kolekcji na stałe i ciekawi nas jak będzie się rozwijała.

Pędzące żółwie” lub w arabskich klimatach „Przebiegłe wielbłądy”, gdzie dodatkowo dochodzi hazard. Generalnie jakoś bardziej normalne wydaje się wspinanie na skorupy niż garby, ale krajobraz pustynny jest na pewno atrakcyjny wizualnie. Jeśli granie z ukrytą tożsamością i wieże ze zwierząt wam się podobają, to jest też wersja żółwi w miniaturze i na zachodzie nadchodzi kolejna edycja wielbłądów.

Pędzące ślimaki” – rajd, w którym wygrywają nie tylko ci najszybsi, Dr Knizia świetnie wprowadził w ramach gry kościanej spowalnianie całego wyścigu, tutaj bowiem na pewnym etapie zaczynamy myśleć o cofaniu się i przepuszczaniu innych, a spychanie jest na porządku dziennym, funkcjonujemy w ramach pary ślimaków z ukrytym wyborem barwy.

Jamaica” – gra, przy której świetnie bawimy się tylko w komplecie, ponieważ na torze musi być ciasno, żeby napędzać negatywną interakcję. Gra nieuciążliwie losowa, ślicznie wykonana, z mocnym pirackim klimatem, raczej dla rodzin z dziećmi, bo powtarzalna.

Billabong” – wyścig kangurów wokół wodopoju, tutaj na wzór warcabów, z tą różnicą, że nikogo nie zbijamy, a oddziałujemy na długość skoku, bo nasze zwierzaki raczej wolno spacerują, ale wzajemnie potrafią mocno się napędzać. Bardzo dobra gra logiczna!

Odlotowy wyścig”, bardziej znany jako „Steampunk Rally” – tworzymy własne maszyny w oparciu o moduły z kart oraz kości, wyścig też jest urozmaicony, ponieważ tor tworzony jest z kafelków, są też nawiązania do rodzimych wynalazców, co jest bardzo miłe.

Sawanna” – śliczna gra dla młodszych dzieci, gdzie każdy kafel jest uruchamiany z określonych kości, a gatunki posiadają swoje indywidualne cechy, które pomagają w ściganiu się na torze, możemy też blokować przeciwników, dla dzieci to bestseller!

Donkey Derby” – swego czasu rekomendowana do niemieckiej gry roku i nie bez powodu, niestety na naszym rynku jeszcze niedostępna, a szkoda, bo to świetne połączenie gry wyścigowej z hazardową. Gonitwa koni – tu akurat osiołków, żeby było bardziej pod dzieci – na torze wyścigowym, co interesujące rzucamy dla każdego ze zwierzaków, a w czasie gry prowadzimy zakłady i typujemy swojego lidera.

Wyprawa na biegun” – piękne grafiki, interesująca plansza, której przestrzeń zmienia się po przekręceniu, atmosfera ekspedycji polarnych, my już z niej wyrośliśmy, ale dla rodziny wchodzącej w planszowy świat zalecamy.

Banjooli Xeet” – kolejny wyścig, tym razem będą rywalizowały ze sobą strusie! Jest tutaj również odrobina magii, ponieważ wcielamy się w magów promujących swoich ulubieńców, za których otrzymują noty. Mechanika opiera się na rzutach kośćmi i przeskakiwaniu konkurentów na torze

Miś Wojtek” – słynny niedźwiadek podąża wraz z polskimi żołnierzami, a my wraz z nim! Pokonywanie toru nie opiera się na kostce lecz wykładaniu kart, gra jest dostosowana i testowana przez młodsze dzieci, przy okazji dobrej zabawy uczymy się o historii.

Mississipi Queen” – bardzo czekamy na nowe wydanie tej nagradzanej gry, na zachodzie ma się pojawić w tym roku kolejna edycja. Jeśli mielibyśmy zainwestować w jakąś nową grę na bazie wyścigu, to przypuszczalnie byłby to właśnie ten produkt!  

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!