Ranking produktów wydawnictwa TM Toys

Wydawnictwo „TM Toys” niezupełnie specjalizuje się w grach planszowych, chociaż też posiada w ofercie HITy, większość pozycji w ich katalogu raczej jednak zajmują zabawki kreatywne. W tym rankingu zatem proponujemy wykwintny koktajl – intelektualną miksturę bestsellerów nie tylko opierających się na płaszczyźnie, kościach czy talii zgranych kart.

Ranking bestsellerów zaczynamy oczywiście od systemu torów „GraviTrax” – zabawka roku nie na wyrost jak to czasem bywa w grach planszowych, bo tutaj ten produkt jest bezkonkurencyjnym liderem rynku! Tworzymy rollercoastery, czyli zjazdy dla metalowych kulek po szynach i wgłębieniach w klockach, przy okazji możemy zakupić całe mnóstwo dodatków zmieniających kierunek lub wysokość naszego toczącego się siłą grawitacji obiektu. Łatwe w budowie konstrukcje, ogromny potencjał dla własnych pomysłów i perfekcyjne wykonanie! SUPER!

Rubik’s Speed Cube Pro-Pack” lub „Rubik’s Race” – klasyczna „kostka Rubika” to wyzwanie z dzieciństwa, ale również ciągle atrakcyjna łamigłówka dla współczesnych dzieci. Tutaj proponujemy w zestawie z narzędziami do konserwacji, aby sześcian cieszył przez długie lata. Jeśli jednak nie macie cierpliwości do układania ścianek to koniecznie spróbujcie tej drugiej opcji – nawiązuje do przesuwnych puzzli na bazie mozaiki, czyli ruchomych kamyczków, składamy zatem tylko jeden kwadrat, zabawa jest fantastyczna!

La Cucaracha”, „La Cucaracha Loop”, „La Cucaracula” – cudowna seria gier o karaluchu w opałach, od których w zasadzie powinniśmy zacząć. Pierwsza wersja to robal w kuchni i ruchomy labirynt ze sztućców, druga opcja to kolorowe tunele – pętle, gdzie nasz owad biega do góry nogami, a my skaczemy żuczkami wyrzucanymi z trasy przejścia, ostatnia pozycja to katapultowanie insekta na księżyc i chowanie się przed „Draculą” po komnatach w jego mrocznym zamku. My stawiamy na robotykę w grach planszowych i uważamy, że jest jej za mało w stosunku do ekranów smartfona.

Milionerzy” lub „Milionerzy Wyzwanie” – gry na podstawie teleturnieju, ta pierwsza bardziej nawiązuje do programu, ale wymaga raczej większego składu osobowego, w drugiej otrzymujemy zmodyfikowane koła ratunkowe, które jednak ciągle nam się bardzo podobają, a dodatkowo mamy przystosowane talie do rywalizacji z dziećmi.

Postaw na milion” – skoro ciągle uczestniczymy w teleturniejach, to kolejny przed nami – podobają się żetony banknotów, których co chwila ubywa, ponieważ zapadnie za każdym razem konsumują część majątku. Gra widowiskowa, dobrze przemyślana, bardzo fajna.

Rummikub” – obok słynnej krzyżówki z literek najlepsza według nas gra edukacyjna, w tym przypadku do rozpoznawania cyfr i częściowo ich rachowania. Klasyczna gra karciana w wersji na płytkach, gdzie wykładamy sekwencje kolejnych numerów danego koloru lub powtarzających się, ale w odmiennych barwach, a także przekładamy gotowe już kombinacje tworząc kolejne wzory – sprawia radość tak samo jak karty z dziadkami.

Las Vegas” – niby to hazard, ale na sztuczne pieniądze to się chyba nie liczy? W każdym razie rywalizujemy ze sobą o najwyższe wygrane w kasynach słynnego miasta neonów, które nie zasypia nigdy – każde miejsce obsługuje inne kości, a równe ilości wypadają z walki. Wykładanie należy mądrze zaplanować, gdyż zawsze trzeba oddać wszystkie jednakowe numery ze ścianek.

Labyrinth” – super zrobiona plansza do gry, która wyróżnia ten produkt spośród innych dostępnych na rynku. W tej grze przesuwamy całą linię korytarzy w labiryncie, a przy okazji magów stojących w przejściach, co psuje szyki naszym konkurentom, gdyż nie wolno cofnąć ruchu, a już prawie ułożona ścieżka do artefaktu nagle przestała istnieć!

Broom Service” – gra o dokonywaniu wyborów i ponoszeniu konsekwencji, możemy wykonać akcję mniej wartościową, ale za to pewną lub ryzykować, ale z potencjalną stratą kolejki, jeśli przeciwnik wykona identyczny ruch, a wszystko w bajkowym świecie czarodziejskich różdżek i wróżek.

Scotland Yard” – rewelacyjna gra dedukcyjna, w której ścigamy w wielkim mieście rabusia, zbieg ujawnia się tylko co jakiś czas, ale śledzimy użyte przez niego środki transportu publicznego. Wygodne tabliczki ułatwiają manipulację żetonami, a pozycja dostępna jest również w wersji junior.

Club 2%” – każdy właściciel i jego zwierzątko zamieszkuje określony domek, znając opcje wyjściowe i relację pomiędzy wybranymi domownikami, należy dokonać pełnego ich zakwaterowania. Czysta logika, ideał dla lubiących zagadki.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!