Ranking gier wydawnictwa Granna

Dzisiaj proponujemy wam zestawienie najlepszych naszym zdaniem produktów od wydawcy, którego gry mieliśmy przyjemność pokazywać wam niemal od samego początku istnienia naszego bloga. „Granna” to wydawnictwo dobrze znane dzieciom i rodzicom, a także obecne w naszych szkołach, gdyż mające w swojej ofercie znakomite pomoce dydaktyczne – gry edukacyjne i łamigłówki. Pozycje z tego rankingu albo ciągle jeszcze posiadamy w kolekcji, albo już wyrośliśmy, ale na pewnym etapie zabawy mieliśmy i często wyciągaliśmy na stół. Oto lista bestsellerów, w kolejności jak nam się wyświetlały w sklepie „Granny”. Same ulubione, TOPy które polecamy dobrać pod siebie względem wieku lub ulubioną formą rozgrywki, pamiętając że z asystą dorosłego raczej obniżamy granicę z pudełka!

Ale cyrk” – przyznam, że ta właśnie propozycja była naszym pretendentem do gry roku dla dzieci i trochę nas zaskoczyły wyniki końcowe. Jest to kapitalna pozycja zręcznościowa, ale również do myślenia, gdyż niepozbawiona planowania ruchów, stałej analizy bieżącej sytuacji na arenach. Realizujemy cele z kart, najlepiej kilku za jednym zamachem, przekładając cyrkowców i zwierzaki pomiędzy scenami. Kłopot w tym, że docelowe układy graczy bywają przeciwne, cofnąć manewru nie wolno, a więc nieustannie sobie przeszkadzamy. Akrobatyka zręcznej ręki jest tutaj koniecznością, ponieważ przenosimy wysokie wieże z bloków trzymając za podstawę, zarządzamy również kartami, a ściśle kolejnością ich realizacji.

Santa Maria” – udane połączenie puzzli z kośćmi, które uruchamiają określone produkcje z kolonii Nowego Świata. W tej grze podoba nam się kombinowanie z kolejnością odpalenia i wyborem linii układu na planszy, ponieważ kostki blokują określone pola, a koszty w monetach stale rosną. Z wyglądu gra mocno techniczna, ale już po chwili odnajdujesz się we wszystkim i zaczynasz kontrolować sytuację, wyciskasz cały potencjał z terenu i cieszysz się rozwojem. Dodatek niestety jeszcze nie sprawdzony…

Rekin” – kiedy otrzymaliśmy grę w wielkim pudle i zobaczyliśmy komponenty na dnie, to uznaliśmy, że nie jest dobrze, ale pozory i pierwsze wrażenie mylą! Gra jest genialna w swojej prostocie, ale wymaga myślenia, poświęcania innych rybek na pożarcie, aby liderem dopłynąć przed innymi do mety omijając po drodze groźne rekiny! HIT!

Skull” – mała gra, niewiele komponentów, ale przy pełnym składzie szaleństwo emocji, bo blefujemy, licytujemy, wystawiamy na próbę nasze szczęście i podpuszczamy innych do ryzyka, aby to oni odkryli czaszki przypominające te z nadruków na kurtkach motocyklistów. Nie dziwi, że Wojtek Cejrowski kiedyś ją polecał jako „Gringo”.

Capital” – gra o Warszawie, której już nie ma, bo ją Niemcy zburzyli! Uczestnicy będą rozbudowywali stolicę, w ogniu walki tracili kafle i rywalizowali o punkty. A na ilustracjach piękne, historyczne budynki!

HMS Dolores” – nie ma wielu gier w stylu „kamień, papier, nożyce”, tu w trakcie rozgrywki w pirackich klimatach walki o łupy rywalizujemy przy użyciu ślicznie ilustrowanych kart i naszych własnych gestów dłoni. Trzeba się zdecydować, kiedy stawiamy na uczciwy podział, a kiedy idziemy na całość. Uwaga jednak, bo zachłanni mogą wszystko stracić!

Sherlock” lub „Gangster City” – gry w sumie z podobną atmosferą, obie dedukcyjne, każda dobra! W pierwszej notujemy i dopytujemy uczestników, co przypomina przesłuchanie świadków lub podejrzanych, a w drugiej opieramy się na porównaniach cech postaci względem ukrytej, poszukiwanej tożsamości. Obie kompaktowe, zatem można śmiało wziąć w parze i wyciągać na przemian, łatwiejsza ta druga i dla mniejszego składu.

CVlizacje” – gra z humorem i wynalazkami, ale najciekawsza jest tutaj mechanika pobierania surowców w oparciu o przewidywanie, ilu uczestników teraz użyje identycznej jak my karty z tego samego zestawu. W większym składzie super zabawa!

Lisek chytrusek” – mega rozpierducha dla małych i dużych, gdzie rzucamy jajcami w liska, który próbuje dobrać się do kurnika. Trenujemy celowanie, potrzebny nam duży blat stołu lub gładka podłoga. Czujemy się jak na meczu o wszystko, gdzie ścierają się zwaśnione drużyny w dwa ognie.

Łap prosiaka” lub „Łap psiaka” – oba zwierzaki podobne, gry można łączyć, a rozgrywka polega na szybkiej reakcji i uważnej obserwacji, gdyż z układu zbieramy karty identyczne lub różniące się pojedynczą cechą od poprzedniej. Wszystko oczywiście na szybkość, bo gramy jednocześnie. Wciąga!

Potwory do szafy” – najlepsza gra pamięciowa tego wydawnictwa, z pięknie wykorzystanym pudełkiem do celów rozgrywki. Dziecko śpi w pokoiku, dookoła zabawki, ale otaczać zaczynają nas potwory, które odpędzą określone kombinacje naszych rupieci. Tylko, gdzie były konkretne przedmioty? Ilustracje i klimat – bomba!

Superfarmer” – chyba najbardziej znana gra „Granny”, stworzona przez polskiego matematyka, z figurkami zwierzaczków, wielkimi kostkami, kolorowymi żetonami – wszystko wysokiej jakości. Pozycja losowa, ponieważ uzależniona od ścianek, ale na pewnym etapie rozwoju dziecka to wcale nie przeszkadza, a ten wygląd i pomysł na rozrywkę rekompensują przypadkowość.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!