Ranking gier Trefl Joker Line

Większość wydawców wychodzi od wymyślania lub zakupu licencji gotowych już gier, „Trefl Joker Line” zaczął od własnej fabryki produkującej karty, a dopiero potem pojawiły się konkretne tytuły. Skoro posiadają własny park maszynowy, to przede wszystkim znajdziemy tutaj gry karciane, ale za to jakie cuda! Mieliśmy możliwość grania w praktycznie wszystko z oferty, w tym w karty klasyczne o rozmaitych motywach ilustracyjnych – „Owady Polski” czy „Dzikie ptaki Polski” to sztuka ozdabiania kart! W rankingu skupiamy się jednak na konkretnych tytułach, zamkniętych w jednym pudełku pojedynczych grach.

Wirus” i „Wirus 2 Ewolucja” – najlepsza gra tego wydawnictwa, czyli megahit, który należy mieć w kolekcji. Tutaj od razu z właśnie wydanym rozszerzeniem wprowadzającym eksperymentalne wirusy i leki. W tej grze chodzi o to, aby wyłożyć karty organów przed innymi, a zniszczyć wirusami cudze, bo przecież musimy być pierwsi! Są też terapie, które wprowadzają sporo świetnego zamieszania jak kradzieże i przeszczepy organów oraz inne działania wpływające na wyłożone i trzymane na ręce karty. Szkodzenie innymi zabezpieczanie własnego ciała to podstawa w tej grze i jest fenomenalnie!

Kaleidos” – takie „państwa – miasta” w oparciu o malowidła, na których widzimy masę drobnych bibelotów, które oczywiście określać można różnymi nazwami, tak żeby dopasować do bieżącej litery wylosowanej z alfabetu. Im więcej uda nam się odnaleźć na obrazie i zręcznie podpiąć pod aktualną rundę tym wyższe noty otrzymamy. Gra rozwija wyobraźnię, słownictwo, spostrzegawczość. Super modyfikacja klasycznej gry.

Sherlook” – to ta gra z obrysem zmarłego i charakterystycznymi tabliczkami śladów! Łączymy ze sobą pod różnym kątem dwa miejsca zbrodni z całym mnóstwem drobnych dowodów wokół miejsca znalezienia ciała. Musimy uważnie obserwować obie lokacje i porównywać wszystkie sprzęty, które są dookoła centralnego obiektu. Kiedy uważamy, że znaleźliśmy wszystkie różnice rezerwujemy numer, a potem robią to kolejni, którzy byli bardziej ostrożni i uważni od nas. Jedna z najbardziej klimatycznych gier na spostrzegawczość w naszej kolekcji. Poczujecie się jak prawdziwi policyjni śledczy!

Kryptos” – na podstawie podziału kart na określone sekwencje wielkości oznaczone kolorowymi żetonami, znając wybrane odsłonięte karty z wachlarzy konkurentów – analizujemy, szacujemy, zgadujemy pozostałe numery. Kojarzy się z szyfrowaniem, dzięki nawiązaniu do słynnej „Enigmy” i naszych matematyków, co też tworzy fajną , specyficzną atmosferę.

Boss Monster” – to najsilniej reprezentowana pozycja w ofercie Fabryki Kart Trefl-Kraków, bo zakupić możemy bazową grę, samodzielne rozszerzenie i zależne dodatki. Całość bazuje na nostalgii i wspomnieniach o dawnych platformówkach, jeszcze z masą pikseli i skaczącymi nad przeszkodami ludzikami przypominającymi kilka zbitych kwadratów. Tutaj jak w słynnym „Dungeon Keeper” to my jesteśmy tym złym, władcą lochu i chronimy nasze skarby przed nazbyt śmiałymi, żeby nie powiedzieć lekceważącymi nas bohaterami. Jeśli to wasze klimaty, to bierzcie koniecznie, bo lepszej gry nawiązującej do gier video z byłej epoki nie znajdziecie.

Zero” – zamyka listę „the best of”! W tej grze zbieramy sekwencję numerów i barw dążąc do „0”, czyli połowa wachlarza to zdublowany numer, a reszta to jednolity kolor, z jedną kartą wspólną. Karty wymieniamy pojedynczo z wyłożonymi w centrum gry. Zbiór dobierania stale jest modyfikowany przez uczestników, a my musimy cierpliwie czekać na karty dopasowane do naszych na ręce lub w pewnym momencie zmienić koncepcję i przenieść się na inną barwę lub numer, bo wysokie wartości będą nam policzone! Bardzo interesujący pomysł, wysokiej klasy matematyczna wyliczanka w oparciu o zarządzanie ręką i ryzykiem.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!