Ranking gier wydawnictwa Foxgames

Z tym wydawcą związani jesteśmy od momentu, kiedy wszedł w świat gier planszowych, bo wcześniej – kapitalne książki, które czytać warto! „Foxgames” ostatnimi czasy wydaje bardzo wiele, przede wszystkim dla rodziny. Masa trafionych tytułów, które potem okazały się liderami rynku i zdobywały nagrody i uznanie graczy. To oni rozpowszechnili w Polsce gry paragrafowe, a także silnie siedzą w grach logicznych, za co ich kochamy. Najlepsze tego wydawnictwa, hmmm, może być tego sporo, bo w kolekcji pozostało bardzo wiele, ale postaramy się o jakiś spis ukazujący ogromny potencjał ich oferty.

Zaczynamy od najnowszych, bo jako pierwsze nam się pokazują kiedy przeglądamy półki i może jeszcze ich nie macie.

Kolejowy szlak” to dwie gry o tej samej mechanice czyli rysowaniu układu tras szyn i autostrad w dwóch różnych krajobrazach „Płomiennej czerwieni” lub „Głębokiego błękitu”. My posiadamy pierwszą wymienioną tu wersję, w której podoba nam się kreatywne kreślenie z głową na karku i natłokiem rozwiązań, żeby odcinki ze ścianek kostki ostatecznie się połączyły i dotarły do licznych wyjść z układu. Jest też wulkan, który wybucha polami lawy tworząc rozległe jeziora oraz meteoryty, które dziurawią nas jak żółty ser, ale są za to źródłem cennych kopalin. Dla lubiących udzielać się artystycznie i pracę umysłową nie ma obecnie nic lepszego.

Queendomino” lub „Kingdomino” – można też obie, ponieważ świetnie się łączą! My teraz przeszliśmy na królową, bo córka dobrze opanowała władanie królem. Na nowo ożywa domino, z którego tworzymy królestwo, a w zaawansowanej grze stawiamy wieże, inkasujemy podatki, rywalizujemy o względy królowej preferującej wysokie balkony i przede wszystkim – konstruujemy obiekty w mieście. Obie pozycje warto z rozszerzeniem „Era gigantów”, bo olbrzymy są śliczne i wprowadzają więcej negatywnej interakcji.

Wielka pętla” – najlepsza na rynku gra wyścigowa, w którą ostatnio gramy za każdym razem wracając z rowerów. Kolarstwo ze świetnie odwzorowanym efektem magnetyzmu lidera. Zarządzamy talią dwóch kolarzy, uczymy się współpracy w ramach drużyny i wzajemnych oddziaływań na torze. Śliczne figurki i modułowa plansza, ostatnio z aplikacją, a czekamy też na rozszerzenie.

Sagrada” – gramy i czujemy się, jak we wnętrzu Kościoła! Plansze są tu jak witraże, kostki jak szkiełka, tylko narzędzia jakieś takie z dziadka pradziada, ale czuje się rzemiosło w ręku. Układamy kostki, nie można połączyć bokiem identycznej liczby oczek oraz barwy, realizujemy cele indywidualne i odkryte. Warto skorzystać z „Jeszcze więcej szkła”, ponieważ zarządzanie własnymi zapasami jest ciekawsze niż losowanie w ciemno z worka.

Manhattan” – najlepsza gra tego wydawnictwa o budowaniu z negatywną interakcją. Tutaj stawiamy wysokościowce w New York, punkty zdobywamy za przejęte budynki z naszym kamieniem na szczycie, za wysokości i za przewagę na danym terenie. Reguły banalne, punktacja logicznie wskazana wyrysowana na planszy, a zabawa rewelacyjna i to już z małym dzieckiem.

Pirackie porachunki” – gra karciana i numeryczna, polegająca na zbieraniu lew. U nas w kolekcji od dawna, cenimy ją za nawiązanie do klasycznych pozycji, natomiast przyciąga nas do niej granie pod odpowiedni, z góry wskazany wynik – najlepiej zadeklarować brak zbiorów, ale mając kolory atutowe czasem ciężko. Zarządzanie kartami na ręce oraz planowanie schodzenia nigdy jeszcze nie było tak podniecające.

Owce na wypasie” – przypuszczalnie jedna z naszych pierwszych gier, ciągle z nami! Modułowa plansza, genialnej jakości krążki w dobrej cenie. Tutaj rozkładamy się na łące przenosząc odpowiednie stosy na kolejne pola po liniach prostych, zawsze do końca kreski. Owce blokują się wzajemnie, dużo zależy od początkowego ustawienia, ale przecież każdy wybiera miejscówkę.

Karmaka”- pięknie ilustrowana gra w klimatach buddyjskiego oświecenia, nirwany, uwolnionego umysłu. W tej grze wprowadzono czarujący mechanizm odzwierciedlający karmę, a zatem dobro i zło wracają do nadawcy i to autentycznie się czuje w tej grze, bo tak wychodzi z mechaniki. Oryginalna i warta rozważenia, skłania też odrobinę do refleksji.

Światowy konflikt” – sylwetki czołowych polityków przyciągają wzrok i budują niesamowity klimat realności, a my walczymy o wpływy i blefujemy, co mamy na ręce. Oczywiście ryzyko sprawdzenia jest wpisane w rozgrywkę, ale gra pozorów i manipulacja zawsze uzależnia jak władza i wygrana!

Klub detektywów” – przyjemna rodzinna dedukcja, także dla młodszych dzieci – muszą tylko umieć pisać i czytać. Rozgrywka oparta na wystawianiu kart z ilustracjami do hasła, ale wybrany gracz nie otrzymuje wpisu w notesiku i działa w ciemno. Jest wesoło i kreatywnie.

Kroniki zbrodni” – podobno na tyle dobra, że powinna się tutaj znaleźć, ale nie było nam dane tego ocenić, zatem tylko wymieniona…

Warto czekać na bestsellery – „Sonar” oraz „Reef”!

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!