Ranking produktów Cartamundi

Zapraszamy do zestawienia gier od „Cartamundi”, które znamy raczej z produkcji kart oraz wzornictwa nawiązującego do popularnych bajek. Warto poznać serię „Shuffle”, w której miniaturyzuje się i przenosi na karty rozmaite gry planszowe, a także wspaniałe zestawy małego magika. Z kolei „Fundels” to rewelacyjne zapakowane całkiem dobre gry edukacyjne. W rankingu wskazaliśmy również kilka gier karcianych dla młodszych dzieci, które mogą spodobać się ze względu na znajomość bohaterów animacji.

Zgadnij kto to? Shuffle” – rozpoczynamy od najbardziej znanej gry odnoszącej się do rozpoznawania ukrytej tożsamości poprzez identyfikację twarzy, w trakcie zabawy dopytujemy się o cechy każdego z portretów i poprzez właściwą rozmowę odnajdujemy osobę, w którą aktualnie wciela się przeciwna strona. Nie warto kupować większych odsłon tej popularnej gry, tutaj w małym opakowaniu otrzymujemy wszystko, co najważniejsze!

Cluedo Shuffle” – tym razem gra dla raczej starszych odbiorców, ponieważ dedukcja i zbrodnia. Produkt ten znany jest z edycji z planszą pomieszczeń, która jednak zajmuje miejsce i niekoniecznie wnosi wiele do samej rozgrywki. Prowadzimy przesłuchanie, a celem jest dowiedzenie się, gdzie, czym i kto zabił, wciąga!

Oszałamiająca magia Wydanie Szmaragdowe” – to było nasze pierwsze spotkanie z magicznymi sztuczkami w profesjonalnym wykonaniu, ogromną zaletą produktu jest książka wyjaśniająca zasady i film, na którym pokazano zachowanie i gesty czarodzieja, bo to także gra aktorska!

Oszałamiający Magiczny Kapelusz” – duży zestaw magiczny, którego główną atrakcją jest cylinder z podwójnym dnem. Dorosły raczej zorientuje się, że to specjalnie przystosowany gadżet, ale pokaz przed rówieśnikami pewnie zakończy się sukcesem. Jakość magicznego kapelusza jest wystarczająco wysoka, pomimo że to plastik, my polecamy jeszcze odziać go w kawałek czarnego materiału.

Czytanie zegara Fundels” – super gra, ponieważ poza standardową tarczą zegara, która jest dostępna w większości tego typu pozycji do nauki pomiaru i reprezentacji czasu, tutaj korzystamy z kart z rysunkami ukazującymi ruch wskazówek i upływ czasu.

Rysowanie z użyciem cyfr Fundels” – całkiem spory zestaw rysunków, które podzielono na poszczególne etapy tworzenia docelowej kompozycji. Ogromną zaletą jest, że dodatkowo przyswajamy kreślenie cyfr.

Zabawa liczbami Fundels” – w tej grze nie liczymy, ale trenujemy rozpoznawanie wielkości liczb, ponadto uczymy się, na czym polega system jedności, dziesiątek i setek. Poszczególne karty wydajemy na odpowiednią z trzech pozycji, aby zwiększyć lub zmniejszyć wartość. Atrakcyjne wykonanie i bardzo oryginalny pomysł na matematykę.

Owoce Color Addict” – zabawa owocami na zasadzie zmyłki, ponieważ schodząc z kart możemy je dopasować pod względem nazewnictwa albo miąższu owocu, wesoła i dynamiczna rozgrywka. Jest też wersja z plamami farby, ale ta jest według nas smaczniejsza.

Mimiq” – dla młodszych dzieci i ich rówieśników, raczej bez udziału rodzica, chociaż śmieszne minki i trening mięśni mimicznych podobno pozytywnie wpływają na redukcję zmarszczek i kondycję twarzy oraz oczywiście poprawiają samopoczucie. Nieco przypomina pozycje w rodzaju „Piotruś”, przypuszczam też, że logopeda odnajdzie drugie dno tej pozycji.

Paw Patrol Shuffle” – nawiązanie do „Psiego patrolu”, a sama zabawa na zasadzie gry pamięciowej standardowego memory, są też inne warianty polegające na odpowiednim układaniu kart, które w świetle latarki odkrywają swoje sekrety.

My Little Pony Shuffle” – łączenie magicznych kamieni malowanych na kartach na zasadzie układanki, nawiązanie do kucyków pony zachęci młodsze dzieci do odejścia od telewizora.

Frozen Shuffle” – identyczna gra jak ta opisana powyżej, również w formie puzzli, ale łączymy ze sobą kolorowe płatki śniegu, bo to „Kraina lodu”. Warto ze względu na fantastyczną animację, którą rozpoznają najmłodsi.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!