Recenzja gry Prawda to czy nie

Wydawnictwo „Kangur” kojarzymy przede wszystkim z serią „Dzieci kontra Rodzice”, której największą zaletą jest wielość prezentowanych kategorii oraz rywalizacja pokoleniowa. Nie każdy jednak przepada za quizami, w których należy odpowiadać na pytania, przypuszczalnie stąd pojawienie się na rynku tej interesująco zapowiadającej się gry.

Prawda to, czy nie?” to gra karciana dla 2-4 osób w wieku od 7 lat, ci jeszcze młodsi raczej będą strzelać, a to aż połowa sukcesu! Gra zwraca uwagę opakowaniem, bo od razu jesteś ciekawy, czy krowa rzeczywiście ma tak wiele żołądków, a obrazek z pewnością zachęci do zgłębienia tematyki.

Celem zabawy jest zebranie większej liczby kart od przeciwników za udzielenie poprawnych odpowiedzi, z założenia gramy aż wyłożona zostanie piąta za każdego uczestnika. Nie musimy podawać dokładnego rozwiązania zadania, wystarczy się zgodzić lub zaprzeczyć i w tym urok zabawy, ponieważ nie czujesz testowania, to nie sprawdzian z wiedzy ogólnej lecz rozrywka, edukacja pojawia się gdzieś w tle na marginesie świadomości.

Na każdej karcie znajdziemy 4 pytania, a dokładnie stwierdzenia, do których należy się odnieść pozytywnie lub negatywnie. Nie są ponumerowane, ale pisane w komiksowych dymkach, jak do wypowiedzi bohaterów. Jeśli zdanie jest nieprawdziwe, podano prawidłową odpowiedź. W instrukcji pojawił się drobny chochlik, ponieważ wskazano do odczytania pytania z puli do trzech.

Wyzwania są bardzo różne, podobnie tematyka – od banalnych dla rodzica po prawdziwe ciekawostki, raczej specjalistyczne, gdzie i dorosły będzie strzelał. Najłatwiejsze to typu „Tydzień ma 8 dni”, podchwytliwe to te bazujące na bliskości nazw jak „W Austrii żyją kangury” lub wywołujące uśmiech na twarzy „Łosoś to potoczna nazwa łosia”. Mądrzejsze, z których czegoś się nauczymy to dla przykładu „Słonie ssą mleko matki trąbą”. Nam najbardziej przypadły do gustu właśnie twierdzenia związane ze środowiskiem i przyrodą jak „Młode hipopotamy umieją pływać, zanim nauczą się chodzić”. Zachęcamy do wyszukania odpowiedzi i sprawdzenia wyników.

Trudniejsze próby wydają się bardziej atrakcyjnie, ponieważ zaskakują, kojarzą się również z zadaniami z „Postaw na milion”, a kiedy uda się trafić – celowo lub przypadkiem, to wygrana bardziej satysfakcjonuje.

Prawda to czy nie” jest prostą grą typu quizowego, problematyka w większości dopasowana jest do wiedzy ucznia szkoły podstawowej zatem to dzieci będą głównymi beneficjentami tego produktu, który zachęca bazą wiedzy oraz stylem zabawy. Można również śmiało wykorzystać jako pomoc dydaktyczną, aby uatrakcyjnić lekcje przedmiotu w szkole.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR.

Film: „Prawda to czy nie” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!