Ranking gier zręcznościowych

Dzisiaj zestawienie najlepszych tytułów, wśród których uwzględniliśmy gry imprezowe na party oraz pozycje dla młodszych dzieci, wszystkie je łączy mechanika. Zapraszamy do rankingu gier zręcznościowych, gdzie liczy się szybkość reakcji oraz precyzja w działaniu. Gry na refleks, czyli w trakcie wesołej aktywności rozwijamy koordynację wzrokowo-ruchową.

Flick’em Up Dzika strzelanka” – gra westernowa, czyli jesteśmy na dzikim zachodzie w krainie kowbojów i pojedynków rewolwerowców. Tutaj pstrykamy jak dawniej w kapsle, ale krążek uderza w któregoś z gangsterów lub w szeryfa i strażników Teksasu. Rozgrywamy scenariusze, a całość ma miejsce w klimatycznym miasteczku, które budujemy z trójwymiarowych komponentów.

Ice Cool” – to kolejne pstrykanie jak w kapslach, ale tym razem nie gramy na podłodze lub bezpośrednio na blacie stołu, ponieważ połączone ze sobą opakowania produktu tworzą szkołę z salami lekcyjnymi pingwinów. Postaci uciekają z lekcji na przekąskę, zatem ich celem jest uzbieranie kompletu rybek. Jeden z graczy wciela się w woźnego, który ściga wagarowiczów. Super jest to, że pingwiny potrafią zakręcać i przeskakiwać nad ściankami. Wielce nagradzana, innowacyjna z uwagi na pudełkowe moduły gra planszowa.

Loopin Louie” – kojarzy się z farmerem oblatującym pole w celu spryskania upraw, ale to nie pozytywny jegomość, a złośliwy właściciel kurnika, który broni swojego gospodarstwa, ale próbuje zepchnąć kokoszki z dachów reszty sąsiadów. Gracze odpędzają przeciwnika używając katapulty podnoszącej samolot, a pilot potrafi wyczyniać karkołomne akrobacje, w tym obrót wokół własnej osi jak dobrze traficie.

Ale cyrk” – przenosimy bloki z wizerunkami cyrkowców i zwierzętami pomiędzy trzema arenami. Zadaniem każdego z graczy jest ułożenie odpowiedniej kombinacji klocków z karty. Zadanie utrudnia reguła uchwytu, ponieważ trzymać możemy za podstawę, zatem za najniższy element przenoszonej wieży.

Małpie figle” – trenujemy celowanie kokosem do kubeczka. Gra jest śliczna, komponenty poza piłeczkami są ogromne, wszystko wysokiej jakości, a co ciekawe – jest to gra bez baterii, ponieważ nasze wyrzutnie, czyli ramiona małpek działają na sprężynach.

Jenga” – klasyczna gra w budowanie wieży z klocków poprzez wyciąganie bloków z niższych pięter. Przegrywa, kto przewrócił konstrukcję. Istnieją rozmaite odmiany tej gry, w tym edukacyjne, dla przykładu matematyczna do nauki liczenia.

Zwierzak na zwierzaku” – kolejne wysokościowce, ale tutaj akrobacją zajmują się dzikie zwierzęta, jest to gra dla najmłodszych dzieci, figurki są całkiem milusie.

Fun Farm” – kto pierwszy chwyci odpowiednie zwierzątko ten zdobywa kartę punktową. W trakcie rozgrywki używamy kości wyznaczających nasze cel. Dziecku spodobają się duże, okrągłe maskotki do których się ścigamy.

Obłędny rycerz” – super gra zręcznościowa, w której ćwiczymy nie tylko delikatne podnoszenie planszy i samoczynne ślizgi naszym rycerzem przechodzącym kampanię na 20 planszach różnych krain, ale też pyszna kooperacja.

Dworzyszcze na trzęsawisku” – rewelacyjny pomysł, żeby każdy z graczy miał własną planszę – dwór, którym trzęsiemy i przemieszczamy odpowiednie komponenty do wyznaczonych przez karty komnat. Hit! 

Operacja” – gra z pincetą i pacjentem na stole operacyjnym, a my niczym chirurdzy wyciągamy przedmioty z jam ciała, ale bez dotykania brzegów, ponieważ włączy się lampka – alarm na nosie naszego chorego. Podobną formę zabawy, ale polegającą na wyjmowaniu przedmiotów przydatnych dla korsarza odkrywającego zakopany kufer ze złotem znajdziemy w „Wyspie skarbów”, chociaż tutaj ścigamy się po torach, co przy długich rozgrywkach może odrobinę zmęczyć dorosłego.

Kot Stefan” – jedna osoba musi schwytać myszki, czyli zakryć je kubeczkiem, a pozostali gracze ciągną za sznurki ratując gryzonie przed uwięzieniem. Kolorowa, śliczna gra oraz dynamiczna rozgrywka.

Twister” – gra nie tylko do domu, ale też na piknik. Wygibasy ciała to tutaj norma, ponieważ nogi i ręce muszą dotykać określonych pól na macie, a zazwyczaj bawi się kilka osób, zatem robi się ciasno. Mocno się rozciągamy.

Jungle Speed” – wyścig do totemu, który musimy chwycić przed innymi, wyśmienita aktywność, w tym również na plażę, bo jest dostępna wersja wodoodporna. Uwaga na paluszki dzieci i pierścionki.

Rubik’s Race” – każda ze stron układa wzór na zasadzie przekładania elementów w mozaice, kto pierwszy ułoży ściankę kostki Rubika ten wygrywa grę. Na pewnym etapie, ta rozrywka wręcz uzależnia. Dla miłośników kostki Rubika i nie tylko rzecz obowiązkowa. 

Lisek Chytrusek” – każda ze stron dostaje jajka i bronimy kurników celując w lisa, który spaceruje po płocie i zmienia kierunek ruchu przy trafieniu. Uwaga na wszystko wokół tej gry, ponieważ rzucanie jest bardzo impulsywne, a gra wywołuje żywiołowe emocje.

Kipp It” – bardzo nietypowa gra zręcznościowa, bo korzystasz z huśtawki i ważysz odpowiednie bloki. Interesujące jest to, że wydawca ma też stojaki dla więcej niż pary graczy. Oryginalna.  

Założysz się” to niby gra quizowa, ale niekoniecznie w tradycyjnym rozumieniu, ponieważ nasze zadania to rozmaite akrobacje, od ćwiczeń fizycznych po przenoszenie jajka na łyżeczce. Podobne cuda dzieją się też w grach z serii „Sport&Fun”.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!