Recenzja gry Komar Rój

Dzisiaj rozszerzenie, które ciężarem i rozmiarem jest niewielkie, ale może przeważyć o zwycięstwie w rywalizacji w naszym roju. Pierwszy z prezentowanych przez nas dodatków do „Hive”, czyli „Mosquito”. Komarów nienawidzimy, ale w tej fantastycznej grze o owadach przypadły nam do gustu, bo to bardzo uniwersalne jednostki.

Komar Rój” to zaledwie dwa pionki, po jednym dla każdego z uczestników pojedynku w ulu. Moskit na kremowym tle wygląda idealnie, za to zbyt cienkie obramowanie owada nie sprawdza się na czarnym tle kamienia – wypełnienie zagłębienia powinno być białe – kontrast znakomicie by tutaj wypadł, a tak mamy szary – bury i ponury.

Nowa jednostka jest bardzo przydatna, a jej poruszanie się zmienne, jak komara kiedy ścigamy go uciekającego w locie – każdy kto walczył przed zaśnięciem wie, że najlepiej je ubijać kiedy już usiądą. Komar imituje ruch jednostki, z którą ma styczność – dotyka bokiem pionka. Może zatem wejść na inne jednostki jak żuk – do momentu zejścia do parteru wykonuje wtedy stałe ruchy – nie są kopiowanie manewry pionków znajdujących się poniżej. Jeśli jednak ustawimy moskita obok żuka, który nie dotyka naszej jednostki będąc na wysokości, przejmowanie zdolności ruchu wciąż działa.

Komar może zatem wchodzić na inne pionki jak żuk i blokować je, poruszać się o jedno pole jak królowa pszczół, o trzy jak pająk, przeskakiwać o 1-2 owadów na pierwsze wolne puste miejsce w linii jak konik polny, obiegać cały rój jak mrówka. Przyjdzie jeszcze pora na kalkę ze stonogi i biedronki, które są kolejnymi rozszerzeniami, ale teraz jeszcze musicie uzbroić się w cierpliwość, gdyż każdego dnia szykujemy coś nowego.

Warto jeszcze zauważyć, że komar startuje jak inne stawonogi, czyli dotykając własnej jednostki i nie mając styczności z wrogą. Ponadto nie może rozerwać roju – podzielić całości pionków na mniejsze części. Ze względu na zdolność komara, kiedy stoi tylko i wyłącznie przy innym komarze, traci na wartości, ponieważ nie ma wtedy możliwości ruchu – kopiowanie cudzego moskita nie występuje w rozgrywce.

Ta jednostka wiele namiesza w grze, ponieważ jest bardzo wszechstronna, a zatem użyteczna. Kiedy konik polny nie ma kogo przeskoczyć, mrówką szkoda ci zwalniać bieżącą pozycję, a żuk aktualnie blokuje jednostkę przeciwnika, to zawsze masz duże pole do manewru posiadając w rezerwie komara!

Kamień dołącza do zestawu i kapitalnie uzupełnia szeregi owadów w naszym mikrokosmosie. „Rój Komar” sprawdza się wyśmienicie, strategia nabiera głębi, podobnie jak bzycząca armia rośnie w siłę.

Film: „Komar Rój” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!