Recenzja gry planszowej Zakupy w galerii

Zakupy w galerii” to najnowsza propozycja od wydawnictwa „Alexander” dla młodszych dzieci, w szczególności dla dziewczynek, ponieważ wcielamy się tutaj w rolę jednej z przyjaciółek wybierającej się na urodziny – celem rozgrywki jest skompletowanie wyjściowej garderoby oraz zakup upominku dla solenizantki. Pozycja dedykowana jest dla 2-4 uczestników w wieku od 7 lat, jeśli często rywalizujecie w memory, śmiało zaproście do zabawy i młodszych graczy. Jest to połączenie loteryjki obrazkowej z motywem ubierania postaci, gry pamięciowej i planszowej z torem poruszania się pionków.

Wewnątrz opakowania, które zainteresuje odbiorcę ilustracjami przypominającymi te z „Littlest Pet Shop”czy też girls-bandu z „Lego Friends” znajdziemy planszę ukazującą witryny sklepów oraz tor ruchu, kafelki z ofertą galerii, planszę osobistą dla każdego z graczy wskazującą poszukiwaną odzież i główny prezent, pionki, kostkę oraz żetony do oznaczenia zakupionego już upominku.

Jest to gra pamięciowa, w trakcie której przemieszczamy się wokół sklepów. Pola na froncie każdego z pomieszczeń pozwalają nam na odsłonięcie pojedynczej zakrytej płytki. Miejsce w kolorze pionka to obrócenie pary kafli. Występują również białe pola gwarantujące dodatkowy rzut i zarazem kolejny ruch oraz czarne skutkujące utratą wybranej części stroju, którą przypuszczalnie odkładamy na wcześniejsze pole pobrania lub inne – dowolne. Miejsca postoju nie będące wejściem do sklepu w barwie cudzych pionków powodują stratę kolejki.

Ujawniając kafle gracze zapamiętują ich ułożenie w układzie, czarne pola wprowadzają negatywne wydarzenie podnoszące emocje, natomiast nie przypadło nam do gustu zakończenie rozgrywki, które może okazać się frustrujące, ponieważ mocno losowe. Po skompletowaniu wszystkich żetonów musimy wejść na pola centralne w galerii, dostać się do konkretnej zabawki, a na zakończenie dodatkowo wyrzucić pojedyncze oczko na kostce, zatem pojawia się niepotrzebne przerzucanie i inni gracze mogą nas prześcignąć pomimo generalnie słabszej gry. Proponujemy rozgrywać finisz do momentu zdobycia zabawki dla solenizantki i na tym zakończyć rywalizację.

Zakupy w galerii” to ładna gra dla mniejszych dzieci, które jeszcze bawią się w gry z poruszaniem się po torze, ćwiczą liczenie oczek i pól, a także trenują zapamiętywanie. Nawiązanie do wizyty w centrum handlowym to fantastyczny pomysł, ponieważ weekendowe odwiedziny w galerii stały się integralną częścią spędzania wolnego czasu oraz najczęstszą formą zakupów.

Turlanie kostki sprawdza się do momentu skompletowania odzieży, poruszanie się po wewnętrznym torze oraz czekanie na dokładną liczbę oczek byśmy sobie darowali, bo to popsuje wam wesołą i całkiem rozwijającą zabawę.

Grywalność produktu gwarantuje losowe rozłożenie płytek z odzieżą, komplety dla każdej dziewczynki są stałe, ale można wymieniać się tabliczkami postaci. Jakość komponentów jest standardowa dla oferty wydawcy, odrobinę słabsza w porównaniu z serią „Gold Edition”, ale wystarczająca dla towarzyskiej rozgrywki, raczej w gronie rówieśników niż z rodzicami.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER.

Film: „Zakupy w galerii” – unboxing

Film: „Zakupy w galerii” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!