Recenzja Gry rodzinnej Kalambury

Kalambury to nie tylko tytuł, ale również kategoria gier, która wyrosła z rysowania i pokazywania haseł. Obecnie demonstrujemy również za pomocą dźwięków oraz mowy, tutaj często z pominięciem słów kluczowych.

Kalambury Gra rodzinna” to najnowsza propozycja od „Kapitan Nauka”, który specjalizuje się przede wszystkim w grach edukacyjnych, ogólnorozwojowych oraz do nauki języków obcych. Pozycja dla minimum pary, ponieważ jedna osoba zna hasło, kolejna przedstawia, dla dzieci w wieku od 3 lat. Wewnątrz opakowania znajdziemy 110 kart podzielonych na opis słowny, naśladowanie dźwiękiem, pokazywanie, rysowanie.

Zabawa gwarantuje zatem nie tylko rozwój artystyczny dziecka, ale też ruchowy, a wydawca wskazuje na „myślenie logiczne, kreatywność i wyobraźnię, motorykę małą”. „Okiem eksperta”, czyli pani pedagog – „uczy skojarzeń, wzbogaca słownik dziecka oraz rozwija koncentrację”.

Po otwarciu opakowania, wewnątrz wydaje się pusto, ale ma to również swoje dobre strony – karty łatwo przenosić – nawet w kieszeni spodni, a do pudełka możemy dołożyć własne kartki i przybory do rysowania. Instrukcja w praktyce jest tutaj zbędna, ponieważ symbolika jest bardzo intuicyjna – nuta, usta, ołówek, ciało – w szczególności podniesione ręce wskazujące na niezłą gimnastykę.

Podoba nam się, że obiekty do demonstrowania są narysowane, ponieważ w zabawie mogą wtedy uczestniczyć dzieci nie potrafiące jeszcze czytać, stąd tak niski próg wejścia dla graczy. Gotowe obrazki mają jeszcze dodatkową zaletę, że jeśli nie potrafimy pięknie rysować, to zawsze możemy próbować skopiować zaprezentowaną przez ilustratora formę – trening czyni mistrza, a warto się wzorować na najlepszych. Brak podpisu to również pole do popisu dla odbiorcy, ponieważ my nazywamy to, co widzimy na karcie – jest wesoło, oryginalnie i unikatowo, gdyż różnie – w zależności od indywidualnej inwencji twórczej gracza.

Karty do naśladowania dźwiękiem są świetnie dobrane, ponieważ są to odgłosy raczej charakterystyczne, wyjątkiem jest tutaj cicha ośmiornica, natomiast córka od razu podpowiada nam, że to „bulk, bulk”, jakby połykała wodę lub wypuszczała bąbelki będąc w zanurzeniu. Wszystkie ilustracje są stosunkowo dziecinne, raczej schematyczne, spodobają się dziecku, a my czujemy, że to wersja tej gry dla rodziny i potomstwa.

Po odgadnięciu hasła zabieramy kartę jako punkt. Jeśli uczestnicy zabawy nie potrafią rozwiązać zagadki, kartę odkładamy na bok. Wygrywa osoba z największą liczbą zdobytych kart, w przypadku remisu możemy zrobić dogrywkę lub podzielić się zwycięstwem. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby podzielić się na zespoły jeśli jest nas więcej, wtedy uczymy się, że współpraca w życiu pomaga, a praca w grupie generuje więcej wyśmienitych pomysłów.

Gra rodzinna Kalambury” to nie tylko przyjemna aktywność w domu, ale również przydatne narzędzie dydaktyczne dla nauczyciela przedmiotu plastyki i innych, w zależności od tematyki lekcji. Warto skorzystać!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD i KAPITAN NAUKA.

Film: „Kalambury Gra rodzinna” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!