Recenzja GraviTrax Trampolin

GraviTrax” na stałe zagościł na naszych półkach! Konstruujemy własne wesołe miasteczko, ale nie poruszamy wagoników, a niczym w doświadczeniach z fizyki – metalowe kule pędzą po szynach pokonując przy okazji rozmaite przeszkody – to ostatnie tylko posiadając rozszerzenia, jak „Trampolina”.

Trampolin GraviTrax” to niby nic wielkiego, bo w opakowaniu znajdziemy 4 komponenty, są to jednak zupełnie nowe i oryginalne części, które różnią się od już posiadanych i wprowadzają wiele dobrego.

Pierścień przypomina komponent mety, czyli puste wewnątrz plastikowe boki, natomiast w środku tego pola zamontowano napiętą siatkę, która wyrzuca kulę do góry. Aby nastąpiło wybicie metalowa piłeczka musi spaść z wysokości na siatkę, zatem tory będą się gwałtowanie urywały. Następnie odbita kula przeleci na osobną część rollercoastera.

Piłki muszą zostać skierowane w odpowiednią stronę, stąd nowy rodzaj podkładki- podpórki, która w tym przypadku jest ukośna. Z jednej krawędzi przypomina ona wąskie i czarne, a z przeciwległej szare komponenty do podnoszenia konstrukcji. Bazowy element może zostać odkręcony, gdyż jest przymocowany na trzech małych śrubkach, co z pewnością przyda się po wielokrotnym użytkowaniu, jeśli będziemy mieli ochotę zakupić nową siatkę na wymianę lub naprężyć starą.

Trampolinę możecie ustawić w poziomie, wtedy wasza kula nie zmieni toru lotu i po odbiciu wyląduje ponownie na linii toru. Po zamontowaniu „krzywo”, w zależności od kąta skosu, nastąpi skręcenie toru poruszania się. Warto spróbować różnych ułożeń, szczególnie w parze, ponieważ oddziałujecie również na siłę odbicia.

Wraz z instrukcją otrzymujemy dwa projekty. W jednym wykorzystujemy pojedynczą trampolinę, w drugim parę. Przykład „A” jest mniejszy, kula startuje z „plastra miodu”, czyli z piętra. Porusza się po torze, zakręca i wcześniej pokonaną szynę przecina poniżej. Trasa się gwałtownie urywa i piłeczka spada. Odbita od trampoliny kulka porusza się po kolejnym, tym razem płaskim odcinku i po skręceniu wpada do celu.

Przykład „B” to już prawdziwe wyzwanie dla budowniczego! Wykorzystujemy tutaj wiele długich szyn i zaczynamy z wyższego pułapu. Kula tym razem musi się bardziej rozpędzić, ponieważ w tempie przeskakuje dwie trampoliny! Rozpoczynamy od stromej zjeżdżalni, potem dwa łuki. Następnie prosta i upadek z wysokości na siatkę. Po odbiciu od pierwszej trampoliny od razu uderzamy w drugą, która kieruje piłeczkę na długi tor. Kulka specjalnie nie traci swej szybkości, ponieważ ma siłę, aby pokonać dość długie odcinki – pierwszy pod delikatnym nachyleniem, potem płaski. Pozostały nam dwie proste, para szerokich łuków znacznie od siebie oddalonych i jesteśmy na mecie.

Oba tory działają znakomicie, co obejrzycie na filmie. Pamiętajcie jednak, że to nie jest samodzielny dodatek, ponieważ potrzebujecie „GraviTrax Starter-Set” – przycisk startu i finisz, para „plastrów miodu”, szyny, zakręty i przede wszystkim dużo podstawek! Jeśli chcecie eksperymentować z mocą grawitacji zaczynacie od bzowego kompletu i dokupujecie bajery, które cieszą najbardziej!

Trampolina GraviTrax” to mniejsza paczka, czyli rozszerzenie skromnych gabarytów, ale wykonane jest dokładnie, wprowadza też znakomitą akcję. Teraz już nie tylko przenosimy kule, wybijamy je w powietrze lub po płaskim, dodajemy pędu uderzając innym ciałem, przeprowadzamy tunelami przez strome krawędzie obrzeży „plastrów miodu” lub wypadamy z kosza wygiętej szyny, Obecnie powiedzieć można, że „gramy nimi w siatkę”, a może w „badmintona”?

A już niebawem coś zupełnie wyjątkowego! Bardzo nas ciekawi sama technika „Windy”, jaki mechanizm działa w pionowej tubie? Wydaje się, że będzie to magnetyczne uderzenie jak z armaty, tylko w górę, przekonamy się już niebawem.

Gravitrax Trampolina” to mistrzowskie uzupełnienie kolekcji! Zabawka kreatywna z najwyższej półki! Tak rozwija wyobraźnię i umiejętności konstruktorskie dziecka chyba tylko „Lego Technic” lub „TechnoLogic Clementoni”. Super rozrywka, inteligentny prezent i ogrom emocji dla całej rodziny.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy TM TOYS i RAVENSBURGER.

Film: „GraviTrax Trampolin” – unboxing

 

Film: „GraviTrax Trampolin” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!