Recenzja gry Stonoga Rój

Pierwsze, co od razu mamy ochotę sprawdzić przy otwarciu tego produktu to jak naprawdę wygląda stonoga i ile kończyn posiada. Po zapoznaniu się z filmami o robaczkach na sieci okazuje się, że „Pillbug” niekoniecznie ma setkę odnóży, ale za to angielska nazwa lepiej określa żyjątko, ponieważ „pill” to drażetka, pigułka, dalej piłeczka wreszcie, a stonoga potrafi w swym pancerzyku zwinąć się jak kulka i szczelnie schować wszystkie nóżki przy zamknięciu.

Stonoga Rój” to kolejne dwa pionki do tej znakomitej gry – w oryginale „Hive”. Jednostka jest pokazana z góry, niedoświadczonym biologom skojarzyć się może pomyłkowo z karaluchem, ale co istotne – poza tym, że ilustracja jest wyżłobiona w kamieniu, to została jeszcze zabarwiona na zielono i w porównaniu z szarym straszydłem zKomar Rój” wygląda całkiem sympatycznie.

Ruch stonogi nie jest specjalnie atrakcyjny, bo to tylko zmiana lokalizacji o pojedyncze pole, czyli jak u królowej pszczół, ważna jest jednaj jej specjalna zdolność! Zamiast wykonywać przesunięcie własne, stonoga może wymusić na przyległych pionkach – dowolnego gracza – ruch na inne wolne pole z nią sąsiadujące. Owad jest poruszany o dwa miejsca – najpierw wchodzi na stonogę, a następnie ustawia się w jej sąsiedztwie dotykając jednego z boków pionka.

Przy wymuszaniu mobilności na przeciwniku warto pamiętać o kilku zasadach – pierwsza to brak oddziaływania na insekta, którym konkurent właśnie zrobił ruch, zatem zmieniamy pozycję jednostki, która przed momentem stała na swoim miejscu. Nie możemy również przesunąć kamienia, który znajduje się w stosie – pamiętamy, że żuki wspinają się na rój, a komary je kopiują! Standardowo nie możemy rozłączyć roju – rozbić grupy płytek na mniejsze. Ruch przemieszczanej jednostki powinien być swobodny – również główna zasada gry.

Znakomitą jednak akcją stonogi jest poza przestawieniem kafli również zakaz jej aktywacji w następnej turze, czyli przeciwnik ma zablokowanego stawonoga! Przydaje się chociażby w momencie, żeby przejąć i otoczyć w śmiertelnym uścisku królową przeciwnika, która nie ma prawa uciec z pułapki!

Warto jeszcze wspomnieć, że stonogę wystawiamy w sposób standardowy, czyli stykając się bezpośrednio tylko z własną jednostką. Wracając do komara – może skopiować nie tylko ruch, ale oczywiście również unikatową zdolność tej arcyciekawej i strategicznie potrzebnej w grze jednostki.

Rój Stonoga” to atrakcyjne rozszerzenie, gdyż wartością nowego żołnierza w naszych szeregach jest przede wszystkim zatrzymywanie jednostek wroga – oczywiście najlepiej tej najważniejszej w grze – złotej pszczoły. My już sobie nie wyobrażamy gry bez „Hive Pillbug”, bo drastycznie i bardzo szybko ucinamy zabawę w ganianego.

Film: „Stonoga Rój” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!