Recenzja gry Biedronka Rój

Biedroka” to najsłodszy z roju insektów, z tymi swoimi barwnymi skrzydełkami rozłożonymi podczas lotu rzeczywiście wygląda jak dama w czerwonej sukni, stąd pewnie nazwa dodatku – „Ladybug”, chociaż przyznam, że nas uczono „Ladybird”, pomimo że więcej wspólnego owad ma z pluskwą czy też robakiem niż ptakiem.

Biedronka Rój” to rozszerzenie do gry „Hive” – w rankingach będącej w czołówce pozycji abstrakcyjnych, logicznych, strategicznych – zakwalifikujcie sobie sami, istotne jest to, że „Rój” to kapitalny, wysoko oceniany i cieszący graczy od lat tytuł. Już bazowy produkt bawi i rozwija, ale pozyskując trzy kolejne dodatki, czyli „Komara”, „Stonogę” i dzisiaj opisywany, w sumie możemy mieć w kolekcji aż 8 jednostek naszej armii i teraz jest już naprawdę w czym wybierać!

Ladybug” mechanicznie przypomina połączenie konika polnego z żukiem. Żuk może wchodzić na rój i blokować jednostki, w tym tworzyć wyższe stosy, natomiast przemieszcza się tylko o pojedyncze pole. Dzięki swojej umiejętności może zmieścić się w każą dziurę, czytaj pole otoczone ze wszystkich stron. Konik polny przeskakuje, jeden lub dwa pionki, ale musi mieć miejsce do wylądowania i zatrzymuje się na pierwszym wolnym polu w linii ruchu. Biedronka jest hybrydą obu powyższych, ponieważ wchodzi na rój, przechodzi aż po dwóch jednostkach, czyli dalej od żuka, ale niestety na końcu musi zejść do parteru, czyli nie blokuje, chyba że otoczy, nie tworzy również stosów.

Dzięki trzem przesunięciom pionka, z których ostatni jest zejściem, biedronka przemieszcza się na stosunkowo dalekie odległości, w tym wdrapując się na przeszkody, jest zatem całkiem mobilną, swobodną w ruchu jednostką. „Ladybug” nie może poruszyć się nie wchodząc na inne pionki, nie okrąża sobie owadów w roju, zawsze przechodzi przez kogoś, działa zatem w zwarciu, gdzie jest tłoczno dla innych jednostek.

Kamień jest wystawiany do ataku podobnie jak inne, czyli dotyka jedynie własnej jednostki w ulu. Przyznać musimy, że to z wyglądu najładniejszy z kamieni – śliczny kształt, łącznie z wystającymi czarnymi kropkami na głęboko czerwonym tle – naprawdę namiętny robal.

Rój Biedronka” to atrakcyjny dodatek dla miłośników tej gry, do których i my się zaliczamy – zakupiliśmy wszystkie rozszerzenia od razu w jednej paczce z podstawą. Nie jest to jednostka tak strategiczna, jak stonoga, bo nie blokuje ruchu w kolejnej turze, ale kiedy już wygramoli się z uścisku, a jej łatwiej i przejdzie do ataku w innej części roju – może całkiem sporo napsuć krwi.

To już ostatni z oficjalnych dodatków do „Hive”, są jeszcze dostępne z zagranicy rozszerzenia fanowskie, gdzie znajdziecie karalucha, dżdżownicę, robaczka świętojańskiego, ćmę, królową os, pluskwę, muchę czy kleszcza – warto przeczytać na sieci, co też wymyślili miłośnicy owadów.

Film: „Rój Biedronka” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!