Recenzja gry planszowej Piraci Gra matematyczna

Gry do nauki matematyki w klimatach korsarzy i gromadzenia skarbów jeszcze nie mieliśmy, była za to „Piracka ortografia”, która się sprawdziła i pozostała w kolekcji. Żeglarze spod znaku skrzyżowanych piszczeli i trupiej czaszki już nie kojarzą nam się z wagarowiczami, a dodawaniem i odejmowaniem.

Piraci Gra matematyczna” to produkt edukacyjny, pomoc dydaktyczna dla ucznia i nauczyciela szkoły podstawowej. Gra przeznaczona jest dla 2-4 dzieci w wieku 4-8 lat, czas rozrywki trawa ok. 10-20 minut. W opakowaniu znajdziemy 4 plansze uczestników, 48 prostokątnych żetonów z działaniami, 48 kwadratowych żetonów z wynikami, instrukcję w języku polskim i angielskim.

Na tabliczkach graczy wykładamy losowo wybrane płytki z rozwiązaniami z widoczną stroną numeryczną. Żetony z działaniami ustawiamy rysunkami z artefaktem ku górze, tworzą one pulę gry.

Gracz w swojej turze wybiera skarb, następnie dokonuje obliczeń i sprawdza wynik odwracając żeton z rozwiązaniem na stronę artefaktu. Jeśli przedmioty na kwadratowej i prostokątnej płytce są identyczne – pozostawiamy widoczny już skarb na pokładzie, a żeton z działaniem odkładamy z puli. W przypadku kiedy gracz się pomylił i wskazał niewłaściwy wynik, kwadratowy żeton jest zamieniany na nowy, a płytka z działaniem wraca do puli gry. Trzecia opcja – kiedy gracz zakomunikuje, że tego wyniku nie posiada i rzeczywiście ma rację – płytka z działaniem wraca do puli, a rozwiązania pozostają bez zmian. Wygrywa osoba, która odsłoni jako pierwsza komplet skarbów.

Podoba nam się, że bardzo szybko można sprawdzić rozwiązanie – wystarczy porównać ilustracje. Świetny jest pomysł na zbieranie skarbów, co związane jest z funkcjonowaniem w pirackim świecie, odsłanianie precjozów samo w sobie jest intrygujące i wzbudza emocje – dziecko widzi, ile jeszcze artefaktów pozostało do zwycięstwa, co tylko intensyfikuje odczucia i pojawia się pozytywna rywalizacja. Portrety piratów na tabliczkach graczy dostosowano dla obu płci, dzieci nie powinny więc narzekać na dobór postaci, w końcu to teraz nasze role!

Magdalena Drabarek, nauczyciel matematyki, która konsultuje dla nas ten produkt okiem eksperta zwraca uwagę na wielkość znaków – „rozmiar czcionki jest wystarczając duży, zatem nie męczy wzroku dziecka i pedagoga”, cieszy również właściwy dobór komponentów – „zgodnie z podstawą programową kształcenia ogólnego dla klas pierwszych szkoły podstawowej uczniowie powinni przyswoić dodawanie i odejmowanie w zakresie do 20”.

Super, że „Kapitan Nauka” zredagował instrukcję w obu językach, pozycja „Gra matematyczna Piraci” jest na tyle udanym produktem, że z przyjemnością można ją zarekomendować obcokrajowcom, a jest to wolna językowo gra, zatem wszyscy mamy równe szanse w dążeniu do wiedzy i ćwiczeniu umiejętności sumowania i odejmowania.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD i KAPITAN NAUKA

Film: „Piraci Gra matematyczna” – unboxing

Film: „Piraci Gra matematyczna” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, BLAM!, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUBEE Edition, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!