Recenzja zabawki kreatywnej Gravitrax Lift

Innowacyjny jest cały system „Gravitrax”, natomiast dzisiaj zaprezentowane duże rozszerzenie wprowadza naprawdę nowatorski element dla organizacji tej kreatywnej zabawy, ponieważ możemy wyeliminować guzik startera lub, co jest jeszcze ciekawsze – wprowadzić kilka obiegów dla kulek, w tym zamkniętą pętlę obsługiwaną, czytaj napędzaną wyłącznie przez windę.

Lift Gravitrax” to zabawka do eksperymentowania z grawitacją i siłą pędu dla dzieci w wieku od 8 lat, co córce w wieku 6 lat nie przeszkadza w samodzielnej budowie. Konstruujemy rollercoastery, gdzie wprowadzamy w ruch metalowe kule, które pokonują kolejne piętra, przeszkody na drodze i szynach, uderzają w inne sprawiając, że potoczą się dalej, a nawet wystrzelą w górę jak z armaty czy katapulty! Do zabawy potrzebny nam jest zestaw początkowy Starter-Set”, ponieważ nie jest to samodzielny dodatek. Natomiast posiadając kilka zabawek z tej serii wraz z „Gravitrax Winda” możemy nawet pokusić się o próbę zastąpienia zestawu bazowego – tylko po co? Standardowo im więcej klocków tym lepiej, bo bardziej z rozmachem i efektownie!

Winda Gravitrax” to przezroczysta tuba zamontowana w podstawce z guzikiem do podnoszenia kul znajdujących się wewnątrz w ułożeniu pionowym – każda na kolejnej. Dolna, która jest podnoszona wypycha wszystkie powyżej i ostatnia kula siłą grawitacji spada po tulejce i zaczepionym do niej torze. Możemy modyfikować kierunek i wysokość tuby – trzy poziomy zmieniane dwoma elementami rury. „Gravitrax Lift” to nie tylko serce rozszerzenia, czyli winda, ale również kilka szyn – od pojedynczej najdłuższej do trzech najkrótszych, 8 podstawek standardowych i 4 cienkie do podpierania dołączonego tutaj kolejnego plastra miodu – piętro jest konieczne, aby wprowadzić urządzenie, jest też aż 7 kul, które wypełnić muszą przestrzeń tuby.

Możemy zbudować dwa tory z instrukcji, do wyboru mamy „A” – z pominięciem przycisku startowego i plastra miodu oraz „B”, który jest odrobinę większy i wprowadza te komponenty.

Tor „A” rozpoczyna się w miejscu ustawienia windy, gdzie guzik podnoszący kule wprowadza w ruch cały mechanizm. Kula uciekająca z tuby po lekkim spadku toczy się w dół po torze przypominającym okrąg, na parterze dociera do „ślimaka” i przechodząc przez skrzyżowanie dróg wlatuje z powrotem do windy na nowo napędzając cały system mlodygiercownikwyrzutu.

Tor „B” rozpoczyna swój bieg w miejscu zlokalizowania przycisku spustu, ale potem ten fragment toru jest już pomijany! Kula toczy się na piętrze po torze zbudowanym na „miodowym” plastrze, szyną wychodzi na płaszczyznę planszy, gdzie mija kilka łuków i powraca znowu to tuby rozpoczynając proces na nowo już po wewnętrznym, zamkniętym obiegu.

Winda” jest znakomitym rozwiązaniem, ponieważ stosunkowo niewiele mieliśmy wcześniej narzędzi do podnoszenia kulek – „Trampolina” oraz „Kaskada” radziły sobie całkiem nieźle do pewnej wysokości, „Katapulta” potrafiła wystrzelić na wyższy poziom, ale nie tak precyzyjnie. Każda z nich była raczej jednorazowa, a „Lift” działa wielokrotnie wprowadzając osobny mechanizm rozpoczęcia i mety zarazem. Ponadto po wydłużeniu tuby wyprowadza kule do naprawdę znakomitej wysokości. Czuje się też pełną kontrolę nad procesem.  

Rozszerzenie jest rewelacyjne i zachęca dzieci do własnych doświadczeń! Córka pokusiła się nawet o silne uderzenie w przycisk windy i udało się wyrzucić parę kul, wprowadziła również do zamkniętej pętli większą liczbę kul niż mieści się w tubie i poprzez szybkie przyciskanie guzika wszystkie one krążyły jedna za drugą – wyglądało to jak autostrada dla kulek, które gonią się po szynach, bajer! Zachęcamy do zabawy i samodzielnych prób, teraz to kopalnia pomysłów!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy TM TOYS i RAVENSBURGER

Film: „Gravitrax Lift” – unboxing

Film: „Gravitrax Lift” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, BLAM!, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUBEE Edition, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!