Recenzja gry planszowej Soulaween

Pokażemy wam dzisiaj produkt, który udowadnia, że małe rozmiarowo gry potrafią być nie tylko piękne, wykonane w wysokiej jakości, ale też posiadać oryginalny klimat oraz dopracowaną mechanikę prowadzenia rozgrywki. Tytuł gry jest połączeniem Halloween z koncepcją łapania duszy, powstaje nam zatem „Soulaween” i myślę, że to fantastyczna nazwa dla tego produktu.

Wydawca pochodzi z Tajwanu, od pewnego czasu zdobywa nagrody za niesamowite wzornictwo swoich produktów, a „Soulaween” uważana jest za najlepszą azjatycką grę bieżącego roku! Serdecznie witamy „Play With Us Design”, my w tak cudownie zaprojektowane gry z przyjemnością z wami zagramy!

Soulaween” to gra planszowa dla pary w wieku od 6 lat, czas pojedynczej partii wynosi ok. 15-30 minut. Jest to typowo logiczna rozgrywka, ale z atmosferą duchowości – spanikowane oraz oswojone już dusze, plansza na macie ukazująca tajemniczą i bardzo nastrojową salę, najlepsze z tego wszystkiego – rewelacyjne obrazy nadnaturalnych postaci, czyli kosiarza – śmierci, bóstw starożytnego Egiptu, czy też eskortujących duchy do krainy umarłych Hei i Bai Wuchang z chińskich wierzeń ludowych. Przenosimy się zatem do szkoły śmierci, gdzie próbujemy okiełznać dusze, bo każde pole to cela. Bardzo nam się podoba!

W wersji wprowadzającej, dla młodszych graczy, nie korzystamy z akcji indywidualnych postaci, zasady są identyczne dla obu stron, a więc położenie pionka na planszy wybraną barwą, odwrócenie, czytaj transformacja duszy sąsiadującej z naszą w pionie lub poziomie – tu nigdy na skos, zdjęcie 4 pionków jeśli stworzyły prostą linię – tu również w ukosie. Jeśli łańcuchy się skrzyżowały zdejmujemy tylko trzy pionki. W swojej turze zawsze należy zebrać stworzony zestaw, nawet jeśli nie my go ustawiliśmy na macie. Za komplet otrzymujemy znacznik, trzy żetony oznaczają zwycięstwo w grze.

Warto zagrać w grę standardową z cechami postaci, wtedy losujemy kartę ze stosu. „Little Death” i „Papa Death” kolekcjonują trzy różne znaczniki – za kwadraty otrzymują tkaninę, niech to będzie całun, za krzywą L-kę bierzemy żeton z kosą, za linie proste igłę z nicią – przypuszczalnie życia. Jeśli zebrany wzór pojawi się po raz kolejny – nic się nie dzieje. Hei i Bai Wuchang to karta z dwoma postaciami, którą możemy odwrócić na koniec tury, aby zagrać inaczej. Hei przy odwracaniu pionka działa na zasadzie podstawowej – sąsiadowania góra-dół lub lewo-prawo, Bai z kolei na zasadzie styku po linii ukośnej. Ostatnia para postaci to Anubis i Ozyrys, tu przy zdejmowaniu kompletu z planszy wydajemy żeton z zielonym bądź czerwonym oznaczeniem – przeciwnik może złapać dusze tylko w barwie odpowiadającej właśnie zebranym przez nas krążkom, ale uwaga – restrykcja dotyczy tylko pojedynczego, następnego ruchu oraz przy kolejnym nakazie działa jedynie drugi żeton.

Soulaween” to rewelacyjna gra abstrakcyjna nie tylko pod względem ilustracji i jakości komponentów – drewno, żetony również bardziej twarde od europejskich, ale także egzotycznej tematyki i interesującego systemu prowadzenia rozgrywki. Z wyglądu i atmosfery przypomina nam „Ghost Stories”, czujemy tu napięcie w trakcie podejmowania decyzji i pojedynek we dwoje. Gra ma proste zasady, ale wymaga głębokiego namysłu i strategii, a wszystko to dostajemy w przenośnym pudełeczku! Prosimy o wydanie jej w Polsce, genialna i stylowa!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy PLAY WITH US DESIGN

Film: „Soulaween” – unboxing

Film: „Soulaween” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, BLAM!, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUBEE Edition, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!