Recenzja gry bitewnej Infinity Operation Wildfire

Dzisiaj pokażemy wam najnowszy zestaw bazowy do prowadzenia walki na froncie w typie skirmish, czyli „Battle Pack” dla operacji „Wildfire”. Jest to uniwersum „Infinity” i kolejny fantastyczny produkt z metalowymi figurkami od „Corvus Belli”. Ich gry wojenne są bardzo ekskluzywne, design przypomina science-fiction pomieszany z odrobiną mangi. Poza wyjątkową jakością miniaturek, gdzie odwzorowano nawet poszczególne palce dłoni żołnierzy, podoba nam się tutaj praktyczny instruktarz – każda misja to trening, który oferuje nowe możliwości i odkrywa kolejne interesujące elementy rozgrywki wprowadzając do zabawy szerszy zestaw komponentów i umiejętności żołnierzy.

Operation: Wildfire” w porównaniu do swej poprzedniczki dostarcza nam wyższej jakości obiektów. Ostatnim razem były to papierowe pudełka, które jak się okazało po złożeniu całkiem dobrze się trzymały, teraz jednak wykonanie jest jeszcze lepsze! Wyjątkowo gruba tektura, jedna z najmocniejszych jaką kiedykolwiek mieliśmy przyjemność oglądać w grach oraz składanie na zasadzie wtykania zaczepów w otworki połączonej ścianki jest stabilniejsze, a budynki są cięższe niż wcześniej. Czuje się, że wydawca stara się, aby lokalizacje tak bardzo nie odstawały od wykonania rewelacyjnych ludzików. Poza materiałem, podobają nam się barwy i wzornictwo, które stylizowane jest na cyfrowy świat multimediów – wielkie płaskie ekrany, które przypominają również migoczące neony. Generalnie teraz paleta barw jest szersza i wszystko odrobinę bardziej kolorowe, ale nie pstrokate, bo ładnie dopasowane i stonowane.

Przed wyłożeniem z arkuszy wszystkie komponenty ważą i wyglądają jak opasła księga! Po złożeniu otrzymujemy teren będący rządowym kompleksem o nazwie Salvora, na który składają się 2 mniejsze i para większych budynków, 2 konsolety dla magika informatyki podobne do szpiczastych dachów, 4 tablice holograficzne oraz 9 barierek do ukrywania się. Jedyną rzeczą wartą udoskonalenia jest wymiana papierowej podkładki – siatki terenu czy też naszego spacerniaka na piankową matę o znacznie wyższej trwałości i estetyce.

Każda z pięciu misji wprowadza własne, odmienne ułożenie obiektów na planszy, pojawiają się też nowe żetony i zdolności bohaterów. Cele za każdym razem są zbliżone – punkty otrzymujemy za eliminację wrogiej jednostki, nierzadko kto pierwszy zabije – zdobywa wyższe noty, ponadto za kontrolę określonych modułów na planszy na koniec gry.

Przechodząc do komponentów metalowych: rozłożono je na 14 woreczków, każda z 7 postaci dwóch wrogich armii jest rozczłonkowana – na ręce, czasami osobno nogi, w pojedynczym przypadku będzie to głowa, często broń. Wszystko do sklejenia, pomalowania, drobne fragmenty do spiłowania pilniczkiem – modelarze będą oczarowani kreacją herosów. Otrzymujemy 6 kości, każda z 20 ściankami. Jedna podstawka jest duża, reszta mniejszych. Wszystkie te delikatne części ułożone są w plastikowych wgłębieniach bezpiecznego organizera. Opakowanie jest szczelnie wypełnione dobrem.

Pojedynek prowadzimy z użyciem kości oraz znaczników, a także mierząc odległości – dostępna jest linijka pomiarowa, ale pamiętajcie, że operujemy w calach. Markery kojarzą się przede wszystkim z nadawaniem stopni już doświadczonym wojskowym, ale tu odnoszą się też dla przykładu do maskowania żołnierza. System gry naśladuje życie gdyż na każde „ukąszenie” przeciwnika możemy tutaj odpowiedzieć, co wiąże się oczywiście z turlaniem, dzięki temu rozwiązaniu obaj gracze biorą udział w każdej części rozgrywki. Pula rozkazów daje szerokie pole do manewru, a krajobraz terenu ma tu realne znaczenie, bo po prostu można się osłonić przed trafieniem. Zapraszamy do recenzji „Operation Coldfront”, gdzie pokrótce również o tym pisaliśmy.

Operation Wildfire” to świetny pakiet bitewny wyprodukowany przez Hiszpanów przeznaczony raczej dla zamożnego klienta. Warto jednak zainwestować większą sumę w tego rodzaju wysokogatunkowy produkt będący symulacją konfliktu zbrojnego, gdyż rozpoczęcie przygody z „Infinity” da wam satysfakcję i emocje. Miłośnicy ścierania się małych oddziałów oraz pasjonaci taktycznych zagrań mogą wreszcie uzupełnić swoją kolekcję o nową grę z jeszcze piękniejszym obszarem. Rozrywka pierwsza klasa!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy CORVUS BELLI

Film: „Operation Wildfire Infinity” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, BLAM!, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUBEE Edition, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!