Recenzja gry planszowej Vegas Ryzyk Fizyk

Jeszcze wczoraj porównywaliśmy atmosferę rozgrywek w „Ryzyk Fizyk Edycja Deluxe” do szalonych nocy w kasynach miasta neonów, a dzisiaj możemy pokazać wam pieprzny dodatek z dopiskiem „Vegas”! Opakowanie niewielkich rozmiarów, ale świetne rozwiązania, które podkręcają emocje w – i tak już rewelacyjnej grze imprezowej „Ryzyk Fizyk”!

Ryzyk Fizyk Vegasto rozszerzenie nie będące samodzielnym produktem, potrzebujemy do zabawy wersję bazową gry – najlepiej wysokiej jakości Edycję Deluxe”. Pytania są dorosłe, dojrzałe, nieocenzurowane, gorące, czytaj na skróty – dla dorosłych lub od 18 lat! Wielkość składu bez zmian, zatem 4-14 uczestników, wtedy już w zespołach, czas rozgrywki ok. 25 minut.

Dodatek wprowadza 250 nowych pytań z rozwiązaniami oczywiście w formie numerycznej. Będzie seksualnie, śmiesznie, momentami drastycznie, ale też szowinistycznie, nierzadko w nawiązaniu do rozmaitych rekordów.

Interesujące są tutaj jednak nie tylko kolejne karty, których nigdy nie za wiele, ponieważ zapoznanie się z parą odpowiedzi wyklucza kartę z gry, przynajmniej do momentu, kiedy już naprawdę zapomnisz. Wyjątkowo przydatny okaże się stojak na karty z pytaniami, ponieważ te mają nietypowe rozmiary – z podajnika zawsze wygodniej wyciągać i utrzymać porządek, organizację zabawy.

Są dwa nowe warianty gry, naprawdę udane! Pierwszy wprowadza tor rund, który jednocześnie zmienia wartość premii za poprawne rozwiązanie – niekoniecznie dokładne, ale najbliższe prawdzie i nieprzekraczające wskazanej wartości. Od pierwszej do siódmej rundy stawka rośnie od 100 do aż 700 dolarów, zatem emocje również, bo wszystko może rozstrzygnąć finalny zastrzyk gotówki!

Drugi wariant związany jest z wysokim ryzykiem, ale gwarantuje wyśmienity kurs wymiany. W tym przypadku możemy obstawić kolor gracza, czyli uznać, że jego odpowiedź będzie poprawna, ale musimy tego dokonać jeszcze przed ujawnieniem odpowiedzi! Po prostu, słyszymy pytanie i kiedy czujemy, że sąsiad wie, możemy to oznaczyć i zwielokrotnić wkład w kursie 10 do 1. Posiadamy dwie monety gracza, zatem dysponujemy każdą w sposób dowolny, dla przykładu: jednej używamy wcześniej na planszy „Vegas”, kolejnej później, już na planszy głównej.

Vegas Ryzyk Fizyk” to dalej ta sama znakomita gra, ale jeszcze lepsza! Rozszerzenie nie zmienia drastycznie reguł, co nie zawsze dobrze wpływa na zabawę, ale dodaje nam nowe opcje do wyboru. Podnosi stawki w grze, gwarantuje mocne wrażenia do samego finału i wprowadza taki fajny barowy klimat, idealny na zakrapiane spotkania, ale nie tylko, bo wystarczy zgrane towarzystwo wzajemnej adoracji i też jest wyśmienicie.

Naszym zdaniem najlepszy wybór to, w jednym koszyku i z pojedynczą dostawą – „Ryzyk Fizyk Edycja Deluxe” od razu z „Ryzyk Fizyk Vegas” w komplecie, ponieważ rewelacyjnie się uzupełniają, dopasowują też formę rozgrywki do odmiennego grona naszych gości. Polecamy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EGMONT

Film: „Ryzyk Fizyk Vegas” – unboxing

Film: „Ryzyk Fizyk Vegas” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Knizia, Let’s Play, LUBEE Edition, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!