Recenzja gry planszowej Go Gecko Go

Dzisiaj pokażemy wam pozycję nominowaną w tym roku do „Kinderspiel des Jahres”! Jest to bardzo interesująca gra, ponieważ wykorzystuje rewelacyjne mechaniki przesuwania trasy na planszy – znane chociażby z „Niagara” oraz podróżowania na grzebiecie innego pionka – patrz „Pędzące żółwie”. Do tego wszystkiego dochodzą nam tutaj jeszcze przeszkody na ślicznie ilustrowanej, nawiązującej to ekologii i natury planszy gry. Wyścigi czas zacząć, wszystkie gekony i im podobne proszone są na start!

Go Gecko Go!” wydało „Zoch Verlag” znane w Polsce z bestselerowej gry „Duuuszki”. Polecamy „Edycję limitowaną” w pięknej puszce ducha i serdecznie witamy wydawcę u nas na blogu. Nowa gra dedykowana jest dla 2-4 dzieci w wieku od 6 lat, czas rozgrywki zajmuje ok. 20 minut.

Celem gry jest dodarcie całą grupą zwierząt do celu, jest to gra wyścigowa, która opiera się na kościach oraz przemieszczaniu podstawy, na której stoją pionki.

Po otwarciu opakowania zwracamy należytą uwagę na wysoką jakość komponentów – drewniane, całkiem dużych rozmiarów bloki, na mocną planszę – gruba, ponieważ z zagłębieniami dla żetonów imitujących rzekę i ruchy liści na płynącej wodzie, są też przeszkody, dzięki którym to wszystko jest widowiskowe, bo pnie się w górę. Ta gra udowadnia, że płaskie jak naleśnik plansze nie zainteresują dziecka tak mocno jak trójwymiarowe kształty i ruchome elementy.

W swojej turze rzucamy kostkami lub – tylko mając któregoś ze zwierzaków przed przeszkodą, wybieramy przesunięcie trasy – pamiętając, że zamiast turlania, nie dodatkowo! Nasz podopieczny nie może przejść bariery przy użyciu kości, musi zostać przez nią przepchnięty, zatem dłuższy ruch ze ścianek również zostanie przerwany przed przeszkodą.

Rzucamy trzema kośćmi, dwie mają na ściankach kolory zwierzaków. Trzecia kość ma tęczę – joker, z którym poruszamy dowolnym własnym pionkiem, piorun – straszy zwierzątko, które przebiegnie cały dystans zatrzymując się za drugim znajdującym się z przodu – tu już z pominięciem kości z barwami. Należy pamiętać, że błyskawica działa tylko na pojedyncze zwierzę, a także o przesuwaniu przez barierkę! Ostatnim nietypowym symbolem jest słońce – działa na wszystkich, każde zwierzątko grających. Osobniki będące w cieniu wychodzą o jedno pole do jasności. Jeśli kilka z nich jest w cieniu, najpierw złażą te z wierzchu piramidki, a te będące wcześniej poniżej teraz będą przykrywać pozostałe – kolejność się odwraca. Funkcjonuje tutaj również zasada podróżowania na grzbiecie większego zwierzaka oraz blokowania mniejszych przez większe, cięższe.

Go Gecko Go!” to śliczna gra rajdowa, solidnie wykonany produkt, oferujący emocjonujące rozgrywki, które zaangażują całą rodzinę, a dzieci w szczególności. Gra wykorzystuje znakomite techniki poruszania się pionków i sprawdzone już pomysły. Super, że bohaterami są płazy i gady, ponieważ te gatunki bywają pomijane w grach dla dzieci, a coraz częściej goszczą w domowych terrariach.

Bardzo dobra gra, czekamy na polskie wydanie!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ZOCH VERLAG

Film: „Go Gecko Go” – unboxing

Film: „Go Gecko Go” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Knizia, Let’s Play, LUBEE Edition, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!