Recenzja gry planszowej Kocham Polskę

Gier bazujących na mechanice quizu o Polsce już trochę jest na rynku, my z marszu potrafimy wskazać takie pozycje, jak „Polska Gra quizowa”, „Polska Quiz dla dzieci”, „Polska Gra z historią”, „Poznaj Polskę”. Czy jest miejsce na rynku i półce w pokoju dziecka na kolejną? Jeśli macie w domu ucznia szkoły podstawowej i zależy wam na patriotycznym wychowaniu w duchu wartości i tradycji, odpowiedź jest zawsze twierdząca!

Z przyjemnością pokażemy wam nową odsłonę gry „Kocham Polskę”. Serdecznie witamy na blogu Dom Wydawniczy Rafael – w ich ofercie znajdziemy książki, albumy i właśnie gry, które odnoszą się do wierzeń, życia rodzinnego i historii. Naszym zdaniem rynek gier planszowych o tematyce religijnej jest ciągle słabo zagospodarowany, po prostu brakuje takich produktów i czekamy na te z prawdziwego zdarzenia! Są dobre gry odnoszące się do kultur czasów prekolumbijskich w Ameryce, są na ogół handlowe o Arabach i nawiązujące do Hinduizmu – głównie karma czy też czakry. Warto stworzyć takie opierające się na Biblii, bo dzieci najlepiej edukować w ramach rozgrywki.

Produkt z podpisem „Edukacyjna gra planszowa” w wielu elementach odnosi się do produkcji w Polsce – od bociana na opakowaniu po pytania na tle flagi. „Kocham Polskę” to deklaracja i wyznanie, które obliguje do jej poznania! Gra przeznaczona jest dla 2-16 uczestników w wieku od 7 lat – powyżej 4 bawimy się zespołowo, czas partii trwa ok. 45-60 minut. Ustalamy czy rywalizujemy do 50 czy 100 punktów – pojedyncze bądź dwa okrążenia.

Po otwarciu opakowania, wewnątrz widzimy sporo pustego miejsca i wypychaczy, ale za to świetne materiały – pionki wykonane z drewna i pochodnych to już norma, natomiast twarda tarcza i wskaźnik, o dużo wyższej jakości niż w wielu grach uznanych za te z najwyższej półki to znakomita inwestycja, naprawdę jest dobrze! Karty w pudełkach, nie tylko woreczkach strunowych – podoba nam się! Plansza przypomina inne odwołujące nas do wiedzy o Polsce, cieszy jednak odwzorowanie zabytków największych miast kraju.

Poruszamy się po torze z polami, ale na szczęście zrezygnowano z liczenia oczek na kostce! Tutaj przemieszczamy ludziki o tyle miejsc, jaki był poziom trudności pytania, na które odpowiedzieliśmy poprawnie, ewentualnie realizując premię z planszy bądź koła fortuny – cofanie, wyskok do przodu lub utrata kolejki.

Na każdej karcie znajdziemy 6 pytań. Najpierw wybieramy barwę, a następnie numer 1-3, każde kolejne jest bardziej skomplikowane od poprzedniego. Polecenie powinien czytać drugi uczestnik, ponieważ rozwiązania zamieszczone są na tej samej stronie karty.

Bogaty jest zbiór kategorii – „Bohaterowie”, „Zabytki”, „Sławni Polacy”, „Ważne wydarzenia”, „Wielcy duchem”, „Przyroda”, „Ciekawostki”, „Królowie i wodzowie”, „Legendy”, „Elementarz Małego Polaka”, „Miasta”, „Poznajemy nasz kraj”. Przyznajemy, że wiele z nich wyjątkowo nas zainteresowało, w szczególności te związane ze Świętymi, a córkę z legendami. Jeśli podróżujecie turystycznie po Polsce, nabyta wiedza pozwoli wam lepiej zaplanować wyjazd.

Kocham Polskę” to dobry wybór dla ucznia i nauczyciela, z takiej pomocy dydaktycznej skorzystać można na zajęciach lekcyjnych oraz w ramach edukacji domowej. Gra udowadnia nam, że Polska kryje przed nami jeszcze wiele tajemnic!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy RAFAEL

Film: „Kocham Polskę” – unboxing

Film: „Kocham Polskę” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Knizia, Let’s Play, LUBEE Edition, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Rafael, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!