Recenzja klocków Lądowisko Helikoptera Blocki MyFireBrigade

Mieliśmy całkiem długą przerwę od ostatniej recenzji klocków, pora nadrobić zaległości, a jest ku temu znakomita okazja, ponieważ właśnie pojawiły się nowe komplety! „Blocki” to komponenty kompatybilne z innymi popularnymi na rynku, jakość jest bez zarzutu, odnośnie odwzorowania detali – nie są one aż tak szczegółowe jak w duńskich klockach, ale relacja ceny zakupu do wykonania produktu jest bardzo atrakcyjna, zatem warto!

Lądowisko Helikoptera”, dawniej Strażnica z helikopterem” to zestaw składający się z 129 elementów, dedykowany dla odbiorcy w wieku od 6 lat, będący częścią większej serii o nazwie „MyFireBrigade”. Znajdziemy tutaj 14 kompletów, od pojazdów naziemnych – rozmaite wozy strażackie z drabinami, samochody osobowe, helikoptery, po lokalizacje – remiza, wieże strażnicze, nawet widziałem zestaw z pontonem.

Komplet dzisiaj opisywany to helikopter i strażnica, czyli dwupoziomowa, oszklona wieża z ruchomą tarczą radaru i anteną na dachu. Do pomieszczenia na parterze każdy z dwóch dostępnych tutaj ludzików wejść może przez otwierane oszklone drzwi, wewnątrz znajdziemy komputer oraz obrotowy fotel operatora. Na piętrze drugie siedzenie, również się kręci, tym razem wszystkie boczne ściany są oszklone, zatem jest to najlepszy punkt obserwacyjny. Przed obiektem znajduje się lądowisko dla jednostki latającej – z charakterystycznym oznaczeniem litery „H”.

Do kompletu, dla naszej bazy otrzymujemy helikopter. Pojazd posiada ruchomy wirnik główny oraz na ogonie, dwie otwierane skrytki za kabiną pilota, mocne oszklenie – cała przednia szyba z bocznym zarysem jest transparentna i podnoszona. Z obu stron helikoptera poruszają się góra-dół dwie sikawki – armatki wodne z imitacją strumienia na wylocie. Konstrukcja jest oczywiście podniesiona na płozach.

Z nowości, które zastosowano w tym komplecie, a których dawniej nie było, jest osobna instrukcja ukazująca na rysunkach jak ozdabiać naklejkami zbudowane obiekty. Ponadto przezroczyste części zapakowano w woreczki strunowe, każdą pojedynczo, z osobna.

Podobnie, jak w innych zestawach wydawcy, również tu w opakowaniu głównym mieści się kolejne – wysuwane, dbałość o zapakowanie komponentów zawsze cieszy, ponieważ zmniejszamy ryzyko uszkodzenia klocków.

W trakcie budowy córka we wskazanym przez producenta wieku nie miała kłopotów ze zrozumieniem instrukcji i dopasowywaniem klocków, tato pomógł wstawić dwie szybki w ramki, ponieważ zawiasy zawsze są najdelikatniejsze i nie chcieliśmy ryzykować ich ułamania. Całość zbudowana bez kłopotów, sprawnie i z przyjemnością. Dziecko opowiada, że najbardziej podoba się baza, w szczególności elementy nadawczo-odbiorcze na baszcie.

Lądowisko Helikoptera” to udany komplet klocków, który zadowoli małego projektanta, sprawi wiele radości w trakcie montażu i satysfakcji z ukończenia pracy, a także z dobrej zabawy już gotowym produktem.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy klocki-blocki.pl i ICOM POLAND

Film: „Lądowisko Helikoptera Blocki My Fire Brigade” – unboxing

Film: „Lądowisko Helikoptera Blocki My Fire Brigade” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, GRAiMY, Granna, Haba, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, IFF Studios, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knizia, Let’s Play, LUBEE Edition, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Rafael, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!