Recenzja klocków Pościg Blocki MyPolice

Wybrane, w szczególności duże zestawy policji pamiętamy jeszcze ze starego nazewnictwa serii, dzisiaj wszystkie już w ramach „MyPolice” – czuje się, że wydawca może wyjść z tak fajnymi produktami za granicę, przypuszczalnie stąd angielskie słownictwo. W tym komplecie urzekający jest arsenał rodem z „Komando” – swoją drogą, pamiętacie jeszcze słynną scenę, kiedy Arnold się zbroił!

Pościg” to najnowsze klocki Blocki i 188 elementów do składania, aby zbudować furgon policyjny, czy też van, a także porwany z ulicy policyjny motor, ponieważ z oznakowaniem służb mundurowych.

Po otwarciu i przejrzeniu klocków od razu rzucają się w oczy dwa duże stelaże na komponenty. Wyposażenie zarówno policji jak i zbira jest pokaźne. Znajdziemy tutaj karabin snajperski z dopasowaną nóżką do stawiania, dwa typy karabinów maszynowych w rodzaju kałasznikow, pistolety, krótkofalówkę i elementy na wzór ładunku wybuchowego z pilotem do odpalenia drogą radiową, a nawet wyrzutnię rakiet, popularną z filmów bazukę i jakieś inne gigantyczne działo. Warto dziecko wesprzeć z oderwaniem militariów, ponieważ antenki od walkie-talkie są cienkie, stojak na długą lufę tym bardziej. Fenomenalne jest to, że wszystkie rękojeści są dopasowane do szerokości rozstawienia rączek ludzików, w tym kajdanki, które z łatwością można nałożyć skazańcowi na nadgarstki.

Poza woreczkami z klockami otrzymujemy instrukcję składania oraz oklejania. Jeśli element doczepiany jest od spodu, oznaczono ząbki na klockach wskazujących na jego dokładne położenie w tworzonym modelu.

Budowę zaczynamy od czarnego podwozia, następnie przechodzimy do wnętrza pojazdu w barwach niebieskiej i białej, a kończymy na nadwoziu oraz otwieranym dachu. Córka w trakcie montażu zwróciła mi uwagę, że fotele jeszcze przed ich dołożeniem zaznaczono jako szare, czyli już zbudowane. Duże transparentne klocki – tu jest to przednia szyba są zabezpieczone przed porysowaniem – zamknięte solo w woreczku strunowym. Z mankamentów – jeden z małych klocków trzymających światło przednie jest zniekształcony na etapie produkcji i nie można go wykorzystać w montażu. Ustawiliśmy zatem lampę na środku z kolorem po obu stronach pojedynczego mocowania. W instrukcji pojawiła się naszym zdaniem pomyłka z klockiem białym z 4 ząbkami, który rysunek poleca dołożyć na spód uchylanego fragmentu, natomiast jest on wtedy krzywy i nie domyka się, a po odczepieniu elementu pokrywa leży prosto.

Po skończonej pracy ojca najbardziej cieszą kapitalne miny ludzików – uśmiechy wyrażające emocje typu drwina i ironia u bandziora, ale też wściekłość i zawziętość funkcjonariusza ekipy pościgowej. Rewelacyjne są także ukazujące odbicie szkła w okularach, które silnie kojarzą się z policją ze Stanów Zjednoczonych. Okazuje się, że prosto odczepimy pojedyncze nóżki, zatem można się bawić w odstrzeliwanie dolnych kończyn – no może przesadziłem, chociaż to motywy dobrze już znane z filmów wojennych i akcji, a można też biec z ratunkiem. Pojazd jest funkcjonalny, posiada część przeznaczoną dla policjantów i zakratowaną więźniarkę, dla osadzonych.

Ten zestaw ma swoje niedoróbki, które należy poprawić, ale jeśli posiadacie inne klocki, to z łatwością możecie go tuningować i oczywiście poprosić wydawcę o dosłanie brakującego elementu, jeśli i u was nie wystąpi. Zabawka z wyglądu i rozrywki – super, szkoda tylko tego fabrycznego bubla! Nie zraziło nas to jednak ani do marki, ani tym bardziej do serii, ciągle uważamy, że warto polecać i zakupić, a kiedy trzeba to reklamować do wymiany jak coś nie gra.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy klocki-blocki.pl i ICOM POLAND

Film: „Pościg Blocki MyPolice” – unboxing

Film: „Pościg Blocki MyPolice” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, GRAiMY, Granna, Haba, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, IFF Studios, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knizia, Let’s Play, LUBEE Edition, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Rafael, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!