Recenzja gry CocoBanana

Gry dla dzieci, aby były popularne powinny być proste, dynamiczne, gdyż to wyzwala emocje i najlepiej z wesołymi, dużych rozmiarów gadżetami. Dobrym przykładem bestsellera na zręczność i szybkość reakcji na odsłonięty układ wzoru jest „Jungle Speed” z totemem. Dzisiejszy produkt posiada wszystkie wyróżniki atrakcyjnej gry dla najmłodszych oraz familijnej, ponadto świetnie nada się na imprezę jako „party game”.

CocoBanana” to zręcznościowa gra akcji, w której okładamy się po głowie pluszowym bananem lub bronimy tarczą – kaskiem z kokosowej miski. Pozycja dla 2-5 uczestników w wieku od 8 lat, czas rozgrywki 15 minut. Są to jednak informacje z opakowania, sama zabawa jest na tyle szybka i angażująca graczy, że może wam się udać rozegrać partię w 10 minut, a jeśli wytłumaczycie młodszemu dziecku, żeby nie oddawało wam kokosem, który służy tylko jako zabezpieczające nas nakrycie głowy, to śmiało zaproście je do wesołej zabawy.

Wewnątrz opakowania znajdziemy plastikową miskę stylizowaną na łupinę kokosa, materiałowego banana, przypuszczalnie wypełnionego gąbką, talię okrągłych kart z wizerunkiem przedmiotów biorących udział w zabawie. Istotne jest, czy widzimy banana czy kokosa i czy para jest identyczna czy różna, w ramach kategorii owocu różnice jego przedstawienia są nieważne – palma z kokosami, rozłupana kula czy też drink sączony z łupiny to dla mechaniki gry ciągle jeden kokos, podobnie jest z bananem.

Przygotowanie zabawy polega na rozdaniu kart, które trzymamy zasłonięte na dłoni, wyłożeniu pojedynczej w polu każdego gracza tworzącej przyszły stos dokładania, w centrum gry ustawiamy przedmioty i startuje największy smakosz bananów, czytaj ostatni, który je zajadał.

Celem gry jest wydanie na cudze stosy wszystkich kart leżących na dłoni. Trzeba uczulić dzieci, żeby nie uciekały głowami i nie robiły uników, ponieważ wesoła zabawa polega nie tylko na szybkim złapaniu określonego obiektu, ale też wykonaniu akcji obrony bądź uderzenia.

W swojej turze wykładamy kartę, odsłaniając ją od siebie w stronę uczestników i kładąc na wierzchu któregoś z obcych stosów.

Jeśli po położeniu karty okaże się, że owoce zagrywającego i właściciela stosu z dołożoną kartą są różne, to każdy z pojedynkujących się chwyta swój widoczny na górze talii w polu gracza i w zależności, co ma – albo broni się zasłaniając czubek głowy, albo bije bananem – uwaga, nie w twarz!

Jeśli po wyłożeniu para kart z wierzchu stosów pola graczy jest identyczna, do zabawy włączają się wszyscy, nie tylko pojedynkujący się. Teraz należy chwycić to, czego nie ma na obu obrazkach.

Osoba, która popełni błąd przegrywa rywalizację, zwycięzca ma prawo do zagrywania kolejnej karty na stos wybranego konkurenta. Posiadając ostatnią kartę na dłoni musimy ją zagrać i wygrać pojedynek, jeśli się nie uda, wraca ona na naszą rękę.

Bójka na banana jest wesoła i poprawia humor. Okładanie się pluszakiem sprawia radość także rodzicom, a dzieci od razu macie w grze! W trakcie zabawy rozwijamy spostrzegawczość i szybkość reakcji, ponieważ posiadając różne owoce każdy korzysta ze swojego pokazanego na stosie, a mając je identyczne – ścigamy się wszyscy do tego, którego nie ma na kartach, zatem na odwrót. Rozgrywka jest bardzo aktywna, tempo szalone i wyzwalające gorące emocje, partia bardzo cieszy.

Coco Banana” to sympatyczna i ślicznie wykonana, żywiołowa gra. Od autora Roberto Fraga, w tym roku otrzymaliśmy już rewelacyjny „Sonar”, natomiast warto sięgnąć również po ten tytuł dla młodszych uczestników – nie zawodzi oczekiwań i pozwala fajnie wyładować emocje, wyżyć się! Jeśli walka na przytulanki wam nie straszna – nam kojarzy się z bitwą na poduszki, to sprawcie sobie taki miły upominek. Oczywiście gorąco zachęcamy do wydania gry u nas w kraju!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy MANDOO GAMES

Film: „CocoBanana” – unboxing

Film: „ CocoBanana – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, GRRRE Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, IFF Studios, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knizia, Kosmos, Let’s Play, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Rafael, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!