Recenzja klocków Beczkowóz Blocki MyFireBrigade

Odnosząc się do pracy straży pożarnej myślimy przede wszystkim o wozach z drabinami, a najlepiej z tymi bardzo wysokimi z amerykańskich filmów, gdzie płoną drapacze chmur. Ostatnio oglądaliśmy jednak prosty „Podnośnik”, który okazał się całkiem niezwykły, gdyż jest to wyjątkowo sympatyczny komplet klocków, dzisiaj z kolei pokażemy wam cysternę przewożącą dla waszej „My Fire Brigade” wodę – czasem do picia, kiedy odcięto od źródeł dostaw osiedle, innym razem do gaszenia, kiedy brakuje w pobliżu hydrantów.

Beczkowóz” to komplet 213 elementów, dla małych konstruktorów w wieku od 6 lat. Wewnątrz opakowania znajdziemy trzy worki z klockami, arkusz z naklejkami, instrukcję do ozdabiania i dla montażu. Przednia szyba zamknięta w osobnym woreczku strunowym, całość schowana w tekturowym organizerze wysuwanym z malowanego pudełka głównego.

Składanie rozpoczynamy od podwozia i potem równomiernie po całej długości pojazdu kierujemy się w górę dokładając kolejne elementy dla kabiny i zbiornika na pace. Cysterna nie jest wewnątrz pusta, widoczne na zewnątrz klocki doczepiamy do wypełniających ją masywnych elementów, które je utrzymują w pionowej pozycji.

Po złożeniu otrzymujemy tytułowy beczkowóz oraz ludzika dobrze wyposażonego w sprzęt strażacki. Naklejka na daszek jest dokładnie dopasowana do pojedynczego klocka, pozostałe po demontażu trzeba będzie odkleić. Ozdobić możemy jeszcze podwozie, po bokach pojazdu, naszą „beczkę” i uwaga – nie uda wam się ze zderzakiem przednim!

Okazuje się, że w instrukcji i na ilustracji poglądowej na opakowaniu głównym jest pomyłka – do 29 kadru w montażu nie ma zaczepów dla zderzaka, który nagle pojawia się na obrazku 30 jako już dołożony, ale na czym wisi i gdzie jest ten element – wie chyba tylko produkcja. Przyznam, że gdyby nie pokazano nam tego elementu na rysunku pewnie byśmy wcale go nie potrzebowali w tym pojeździe, gdyż beczkowóz i bez niego jest świetny, ale skoro ma być, to…, czekamy na poprawki, które zdarzają się również w grach planszowych – erraty zazwyczaj w kartach.

Gotowy beczkowóz zwraca uwagę przede wszystkim wielką kabiną z czterema drzwiami i dwoma rzędami siedzeń, ponadto świetnym wyposażeniem dodatkowym dla brygady ogniowej oraz śliczną bryłą części z cysterną – nie zapomniano o schowkach oraz wężu, ze stelaża z ekwipunkiem najbardziej podoba nam się wielka siekiera i równie potężny kanister.

Beczkowóz” to ładny zestaw klocków, po drobnych zmianach – dołożeniu zaczepów i samego zderzaka lub wymianie grilla – do kratownicy można dołączyć zaginioną część, całość będzie idealna. Generalnie jesteśmy zadowoleni, aczkolwiek…, no właśnie.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy klocki-blocki.pl i ICOM POLAND

Film: „Beczkowóz Blocki MyFireBrigade” – unboxing

Film: „Beczkowóz Blocki MyFireBrigade– po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, GRRRE Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, IFF Studios, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knizia, Kosmos, Let’s Play, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Rafael, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!