Recenzja klocków Domek na drzewie Mii Lego Friends

Domek na drzewie jest stałym motywem towarzyszącym amerykańskim dzieciakom lat 80. – pojawia się jako rodzaj azylu – bazy dla nastolatków wchodzących w okres dojrzewania i szukających bezpiecznej kryjówki, ostatnio z pewnością oglądaliśmy taki w świątecznym „Kevinie sam w domu” jako ostatniej deski ratunku dla bohatera.

Domek na drzewie Mii” jest sympatycznym kompletem klocków od „Lego Friends” dla dzieci w wieku 6-12 lat, postaciami są Daniel i Mia, warto o nich wspomnieć, ponieważ „Lego” promuje swoich bohaterów na wzór filmów animowanych z „Barbie”.

Klocki rozdzielono na trzy worki, rozpoczynamy budowę od złożenia przechowalni dla królika, którego miniaturką dziecko oczywiście się zachwycam gdyż jest „taki słodziutki”, następnie przechodzimy do domku na drzewie, który wewnątrz jest pusty i pień tworzy pierwsze, parterowe pomieszczenie. Wyżej znajduje się wnętrze z frontową ścianą i tarasem z przodu, następnie poddasze z otwieranym spadzistym przykryciem, z góry zjechać można na linie do ostatniej konstrukcji – finałowa meta naszego „escape room”.

Duże brązowe klocki imitują korę drzewa i kształt domku u podstawy rzeczywiście przypomina spróchniały stary dąb. Od pierwszych slajdów pojawia się typowe dla lokum bajkowego „Shrecka” „keep out!”, czyli nie wchodzić! A dostać do góry można się po szerokiej siatce zarzuconej z boku lub podnoszonej drabinie.

Piętro jest nieźle wyposażone, to praktycznie mały pokój z obrazami na ścianach walkie-talkie jak u dzieciaków ze „Stranger Things”, nie mogło zabraknąć ulubionego przysmaku uciekinierów – pizza leży na stole w środku, są też kubeczki i ilustracja z klasycznymi kartami do gry, uchylne drzwi otwierają się na balkon otoczony poręczą. Na parterze i strychu chowamy dwa wielkie pudła ze sprzętem – piłka, wrotki, ale też młotek, nożyczki i uwaga – wyrzutnia na klocki, naprawdę strzela! Aby był klimat, będzie też książka o duchach, jakaś mapa skarbów i stary list. Na zielonych gałęziach w balii drobiazgowo odwzorowany ptaszek uwił sobie gniazdo i wysiaduje jajo, atmosfera „eco” jest stale obecna, a żeby było dynamicznie wracamy do rodziców zsuwając się po linie jak wspomniany na początku tekstu Kevin.

Domek montuje się bardzo łatwo, obecność rodzica przydała się jedynie, żeby doczepić drzwi do futryny i miejscami docisnąć fragmenty murów. Instrukcja jest długa, gdyż to aż 117 rysunków, ale na każdym zazwyczaj dociskamy 2-3 klocki stąd ilość.

Komplet jest dopracowany co do najmniejszego detalu – gwarantuje nam ogrom pomysłów na zabawę, od wyprowadzania domowego zwierzątka, spotkania przy kartach do gry, podchodów z mapą w ręku i latarkami, czytania strasznych historii wieczorową porą, zabawę w małego ornitologa, czy wreszcie sporty – football, wrotki, deskorolka. Pomysłów nam nie zabraknie!

Warty polecenia komplet, który stylem nawiązuje do młodzieńczego buntu, wyposażania swego własnego lokum, integracji z grupą rówieśniczą. Super zestaw!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy BABCI KASI

Film: „Domek na drzewie Lego Friends” – unboxing

Film: „Domek na drzewie Lego Friends” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, GRRRE Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, IFF Studios, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knizia, Kosmos, Let’s Play, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Rafael, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!