Recenzja Pudełko w kształcie serca Zestaw przyjaźni Lego Friends

Rozrzucone po podłodze klocki, deptane potem gołymi stopami to bolesne wspomnienie świetności niedawno jeszcze całych budowli naszych małych projektantów. U nas zawsze wtedy pojawia się moralizowanie odnośnie konieczności wysprzątana własnego pokoju oraz odpowiedzialności za swoje zabawki. Organizacja zabawy to również uprzątnięcie elementów, natomiast czymś arcyciekawym i całkiem wyjątkowym jest kreatywna praca związana z budową pojemników na „Lego” dziecka. Dziewczynki uwielbiają wszelkiego rodzaju szkatułki na drobne bibeloty, co oczywiście kojarzy się z puzderkami na kosmetyki w przyszłości oraz na biżuterię.

Pudełko w kształcie serca”, które na rynku występuje również z dopiskiem „Zestaw przyjaźni” to „Lego Friends” z bohaterkami Olivią oraz Vicky. Klocki dla dzieci w wieku od 6 lat, z oznaczeniem kodowym 41359. Zestaw typu „smart”, naszym zdaniem to wręcz idealne określenie dla tego produktu – elegancki wygląd, mądry zakup, sprytna konstrukcja, błyskotliwy pomysł, a kiedy montuje mały mądrala to nawet przemądrzały – konstruktor i wynalazca.

Wewnątrz opakowania znajdziemy dwa worki z klockami oraz instrukcję. Już przy otwieraniu elementów wiele z nich zaprząta naszą uwagę, gdyż ten komplet poza dwoma szkatułkami w kształcie serca, to przede wszystkim stroje i elementy wyposażenia dla pary ludzików.

Pojemniki wyposażone są w wieczka mogące stanowić podstawę, na której ustawiamy nasze chłopki i ich ekwipunek. W komplecie otrzymujemy również parę stojaków, aby wyeksponować serca w pionie, przyznać trzeba, że wyglądają wtedy naprawdę okazale!

Dzieci lubią gromadzić, młodsze przede wszystkim cieszą się z kolekcji figurek, gdyż to takie miniaturowe laleczki. Tutaj nasz duet może wykonywać rozmaite fantastyczne zawody, znamienne dla różnych czasów, temperamentu i wykształcenia.

Policjant i strażak – tu dziewczyny otrzymują megafon mogący pełnić również funkcję „suszarki” dla zbyt rozpędzonych, lizak i policyjne nakrycie głowy, dla towarzyszki – hełm, siekierka i gaśnica.

Inna opcja to świat baśni i legend, teraz jedna z postaci w szpiczastym kapeluszu czarownicy, z różdżką u boku, tajemniczym eliksirem w butelce i księgą zaklęć, pomaga odczarować osobę zaklętą w żabę – śliczna figurka, którą córka od razu dostrzega.

Może być także bardziej buntowniczo, ze skrzynią pełną kosztowności, z kapeluszem z trupią czaszką i piszczelami oraz historycznymi militariami – stylowe pistolety. Takie odkrywanie zakopanego skarbu to z pewnością wesoły pomysł na przebieg zabawy.

Kolejny wariant na scenariusz zabawy to prowadzenie własnego laboratorium bądź gabinetu. Do wyposażenia należy mikroskop, przyrząd do badania uszu, strzykawka, nasza buteleczka pełni teraz rolę flakonu z chemiczną substancją, jest też neseser na dokumentację medyczną bądź naukową, a mniejsze pudełko zamieniamy na stoliczek, aby to wszystko ustawić na wysokości oczu bohaterki. Naukowiec, kiedy otrzyma dla towarzystwa sympatycznego pudelka staje się weterynarzem, a lecząc drugą z postaci – doktorem.

Najciekawsze wydaje nam się nakrycie głowy z butlą na plecy, bądź też silnikiem odrzutowym, w zależności od waszej fantazji i pomysłu na dzisiejszą aktywność – równie dobrze nada się na głębinowe wyprawy na dno oceanu, jak i w przestrzeń kosmiczną – tu raczej z panną odzianą w spodnie przypominające kombinezon ochronny astronauty.

Komplet jest naprawdę solidny! Podoba nam się, że z klocków, które są zazwyczaj kwadratowe i prostokątne, patrz kanciaste – można stworzyć serca o zaokrąglonych bokach i szpiczastym końcu umieszczanym na podeście. Świetny jest również szeroki wybór rekwizytów charakterystycznych dla określonych zawodów i prac. Możemy się bawić w podróże w przeszłość do czasów korsarzy, do skoku w daleką przyszłość i badaniami nad genami czy też życiem pozaziemskim, wykonywać prace dawniej kojarzone przede wszystkim z męskimi zawodami, co ucieszy każdą młodą buntowniczkę i pioniera w danej dziedzinie. Nic nie stoi zresztą na przeszkodzie, aby mieszać ze sobą opisane tutaj kategorie tematyczne i urzeczywistniać własne, nowe koncepcje.

W instrukcji zaprezentowano kolejne zestawy, które przechowujemy w szkatułkach. Wszystkie nasze pudełeczka możemy ze sobą łączyć, ustawiać w formie wieży, w której każdy element ma swoje miejsce i swój czas, w zależności od odkrywanej dzisiaj roli. Nic też nie ucieka pod nogi, nie gubi się i chociaż wyobraźnia buja w obłokach, to nasze gołe stopy stąpają twardo po ziemi, ale ostrożności nigdy nie za wiele – ostatecznie sporo tutaj miniaturowych elementów. Zakup warty rozważenia!

Film: „Pudełko w kształcie serca Zestaw przyjaźni Lego Friends” – unboxing

Film: „Pudełko w kształcie serca Zestaw przyjaźni Lego Friends– po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Free League, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, GRRRE Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, IFF Studios, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knizia, Kosmos, Let’s Play, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Rafael, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!