Recenzja klocków Baza wojskowa Blocki MyArmy

Każda seria ludzików z klocków powinna posiadać swoją tajną bazę, to jak z superbohaterami, taka kwatera jest bezpiecznym azylem, kryjówką na spoczynek i służy do zregenerowania uszczuplonych wojaczką sił. Dzisiaj zbudowaliśmy jednostkę dla żołnierzy z „MyArmy”, zapraszamy do recenzji tego dużych rozmiarów kompletu.

Baza wojskowa” to zestaw 251 klocków dla użytkowników w wieku od 6 lat, elementy są kompatybilne z innymi markami. W ramach serii znajdziemy armię malowaną na zielono i w barwie piaskowej, w rodzaju pustynna burza.

Komplet klocków fajny o tyle, że w ramach pojedynczej lokalizacji – budynku typu koszary, otrzymujemy dodatkowo wieżę strażniczą, samolocik – dla mnie osobiście to wojskowy dron, gdyż rozmiarowo dla chłopka zbyt mały, a także samochodzik – tutaj lepszym określeniem będzie quad. Córce właśnie te dwie maszyny najbardziej przypadły do gustu! Pojazd latający posiada dwie pary ruchomych lotek – skrzydełek po bokach oraz mocno wystające pionowe stateczniki. Quad porusza się na plastikowych kołach, drążek kierownicy jest ruchomy, podobnie mocowanie na ogromną rakietę za plecami kierowcy. Gwiazdy przypominają oznaczenia aliantów.

Punkt obserwacyjny to wolno stojąca konstrukcja, która zmontowana jest z delikatnych, wąskich elementów – ustawionych głównie na krawędziach, stąd odrobinę trudności z jej ustabilizowaniem podczas budowy, gotowa jednak trzyma się należycie i kojarzy się z kryjówkami leśniczych podglądających dziką zwierzynę w lesie – gont na dachu przypomina drewniane klepki lub dla mających bardziej rozbujaną wyobraźnię – korę ściętego drzewa.

Główny matecznik naszych żołnierzy to jednopiętrowy budynek z okopaniem się na dachu, gdzie znajdziemy antenę radaru poruszającą się na wysięgniku. Na pierwszym piętrze poza workami z piaskiem znajdziemy parę karabinów maszynowych na obrotowej platformie, miejsce spoczynku przypominające wojskową pryczę, kolejny duży kaliber na poruszającym się ramieniu. Największe pomieszczenie na parterze za szklanymi drzwiami czeka jeszcze na doposażenie, na chwilę obecną poza czterema otwieranymi schowkami, świeci raczej pustkami. Mniejszy pokój jest stanowiskiem analityka, osoby od łączności, informatyka – widzimy tutaj dwa monitory komputerów z systemem namierzania przeciwnika.

Komplet jest ładny i ucieszy obdarowanych, w trakcie składania nie podobało nam się jednak, że podłogi zbudowane są z wielu mniejszych elementów płaskich – wygodniej byłoby użyć kilku wielkich klocków, natomiast przypuszczalnie jest to spowodowane zaokrągleniami. Transparentne elementy sprawiają, że baza wydaje się łatwa do zdobycia, ale możemy się umówić, że to szyby kuloodporne! Naklejki informują nas, że postawiliśmy właśnie Army Base”, czyli nasze miejsce dowodzenia elitarnymi siłami zbrojnymi – „elite forces”. Najciekawsze komponenty to worki do okopywania się znane z bunkrów oraz ciekawie wycięta tarcza radaru. Pozytywne wrażenie sprawiają również militaria, broń można oczywiście wymontować i ruszyć w pogoń z dużą lufą w dłoni! Jak zawsze – perfekcyjnie malowane są wyśmienite miny naszych ludzików, podobają się także ich nakrycia głowy, dla każdego coś własnego i za każdym razem jest oryginalnie, czytaj ubiór modny dla tej tematyki oraz dopasowany do charakterystyki i emocji jakie wyrażają postaci.

Baza wojskowa” nie porywa nas tak mocno jak komenda, komisariat policji, posterunek strażacki czy ogromna remiza, ale mimo to, jest to całkiem przyjazny komplet, który przyda się naszym żołnierzom i do nich pasuje – tak samo surowy jak niewzruszone oblicze weterana.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy klocki-blocki.pl i ICOM POLAND

Film: „Baza wojskowa Blocki MyArmy – unboxing

Film: „Baza wojskowa Blocki MyArmy– po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Free League, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, GRRRE Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, IFF Studios, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knizia, Kosmos, Let’s Play, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Rafael, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!