Recenzja gry planszowej Pogromcy prędkości Wyścig wraków

Pogromcy prędkości” to gra wyścigowa dla młodszych dzieci, które trenują rzucanie kostką, liczenie oczek na ściankach oraz pól na planszy, uczą się kultury przy stole – oczekiwania na swoją turę, dokładności w obliczeniach, a przy okazji otrzymują rozrywkę w klimacie rajdów starych, wręcz rozpadających się samochodów.

Wyścig wraków Pogromcy prędkości” jest grą planszową dla 2-4 uczestników w wieku od 6 lat – z asystą rodzica lub starszego rodzeństwa warto „jeździć” już wcześniej, ale oczywiście po skończeniu 3 lat, ze względu na drobne elementy – żetony okrążenia oraz pionki, które można połknąć.

Po otwarciu opakowania podobają nam się ilustracje zarówno na planszy jak i kartach – ładna kreska, malunki kojarzące się z animacjami w rodzaju „Auta”, a tematyka wypisz-wymaluj „Złombol” i podobne zloty automobilklubów, ostatecznie wszyscy kochamy stare samochody, tylko nie każdy ma czas i fundusze na restaurowanie gruchotów, nawet jeśli mają duszę.

Celem zabawy jest dwukrotne okrążenie toru, po pierwszym lapie otrzymujemy niebieski znacznik, aby przejechać metę należy idealnie wymierzyć – wyrzucić dokładną liczbę oczek, co akurat chętnie pomijamy w zasadach.

W trakcie zabawy nasze zabytkowe pojazdy będą się psuły – „awaria układu chłodzenia”, „nie wchodzą ci wyższe biegi”, może nas „zarzucić”, czasem zauważysz, że „złapałeś gumę”, „odpadło ci koło” lub po prostu „zmęczyłeś się” albo nawet „straciłeś orientację w tumanach kurzu”, aż chce się napisać spalin! Innym razem włączasz jakąś samoróbkę „nitro” i palisz z gaźnika ile wlezie, aż ogień dymi. Pojawia się też motyw ubezpieczenia, które ochrania przed karą rozpoczęcia gry od nowa.

Zdarzają się również przygody na trasie rajdu, a to mama kaczka wejdzie z młodymi, kot wybiegnie na jezdnię, pojawi się niebezpieczny wyciek oleju i plama – startujesz od początku! Wyrwy w drodze to norma, jak pęknięcia na karoserii, a przed samą metą nagle „przejazd zamknięty”. Mogą się pojawić całkiem miłe skojarzenia z wiejskimi drogami i kulturą regionów.

Wszystkie raczej (nie)spodziewane sytuacje ukazane zostały w zabawny sposób, czuje się humor w ilustracjach i to duża zaleta. Efekty są rozmaite – należy wyrzucić odpowiednie oczka na kostce, odczekać kolejkę, oddać kostkę do przerzucenia za nas, cofamy się o kilka miejsc lub – o katastrofa – z powrotem na linię rozpoczęcia, osobiście nie znosimy tej opcji! Konkurencję nakręca wypychanie z pola, nazwane „strącaniem”, wybity z rytmu oczywiście zwalnia, czytaj wraca – aż 20 pól do tyłu.

Rozgrywka rodzicowi będzie się dłużyła, ponieważ przez kary może się mocno przedłużać i pokonywanie kolejnych etapów w oparciu o losową kostkę staje się monotonne, natomiast miłośnicy wyścigów będą zachwyceni, a młodszym dzieciom prosta mechanika najczęściej nie przeszkadza, a nierzadko jest zachętą, gdyż od razu wiadomo, co robić. Z biegiem czasu i rozegraniem można z przeszkadzających reguł rezygnować.

Pogromcy prędkości Wyścig wraków” to nieskomplikowana gra dla amatorów rajdów samochodowych oraz fanów starych wehikułów typu „Polonez”, „Syrena”, „Warszawa” – tu pojazdy przypominają raczej zachodnie automobile z lat 60-70. Dla początkujących, na dobry start to miły upominek. Idealnie nada się, aby zachęcić nierozegranych dziadków do partyjki, a przy okazji wnuczek usłyszy historie z dawnych lat, jaki był pierwszy samochód, gdzie dotarł i jak samodzielnie się go reperowało. Brakuje nam obecnie tych kanciastych dachów i szeroko uśmiechających się do nas rusztów, nostalgia pozostaje.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER

Film: „Pogromcy prędkości Wyścig wraków – unboxing

Film: „Pogromcy prędkości Wyścig wraków – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, Dazbog Games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, Free League, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, GRRRE Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, IFF Studios, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knizia, Kosmos, Let’s Play, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Megableu, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Rafael, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!