Ranking gier quizowych

Niedawno otwieraliśmy rewelacyjne gry quizowe, stąd potrzeba zaprezentowania innych bestsellerów w tej kategorii. Okazuje się, że nie każda pozycja tego rodzaju, często nazywana „trivia game”, musi zamykać się w klasowej formie pytania-odpowiedzi, ponieważ testowania z wiedzy nikt nie lubi, a ciekawostki wręcz przeciwnie – uwielbia większość z nas. Oto tytuły pozwalające wykazać się i przede wszystkim rozwinąć naszą wiedzę, ale również wzbudzające zainteresowanie nauką, inspirujące do zagłębiania się we własne pasje i czerpania inspiracji dla hobby. Ranking najlepszych gier quizowych, pozycji uważanych przez nas za Bestsellery, HITy, na chwilę obecną są to gry TOPowe, Best of!

Poza ciekawostkami, wyróżnia je najczęściej hazard oraz pomysłowy gadżet. Nadają się na imprezy jako „party game”, ponieważ integrują większą liczbę graczy – nierzadko konkurujące ze sobą drużyny.

Lista jest subiektywna i alfabetyczna, obejmuje tytuły przez nas opisywane, z których wiele pozostało w domowych zbiorach. Rekomendujemy i zachęcamy do zabawy.

5 Sekund Edycja Specjalna” – tuba wydaje dźwięk, ale i tak każdy obserwuje spadające po spirali maleńkie kulki, które rozpraszają, a należy skupić się na niby prostych wyliczeniach, ale zawartych w wyjątkowo krótkim limicie czasu. Presja niesamowita!

Alias Kobiety vs. Mężczyźni” – w tej grze kobiety są sprawdzane z wiedzy męskiej, a mężczyźni z zagadnień raczej uznawanych za damskie. Okazuje się, że obie strony mają pod górkę i wiele jeszcze o sobie nie wiemy. Pozwala docenić drugą stronę i rolę partnera w związku. Tylko nie wiem jak się ma do tego „trzecia płeć”.

Bipper” – w wersji z największym guzikiem, który kojarzy się z odpaleniem atomówki lub włączaniem alarmu pożarowego – spryskiwaczy w laboratorium. Mądre urządzenie zadaje nam pytana, organizuje przebieg zabawy, a my ścigamy się do przyciśnięcia jak wariaci. Kilka wariantów zabawy, zatem są alternatywy.

Blockbuster” – quiz w zgadywanie przebojów filmowych połączony z formą gry w rodzaju kalambury. Prezentujemy hity z kaset VHS kolekcjonując gatunki, karty zdobywamy za cytowanie wypowiedzi, gestykulację lub używając konkretnego słowa-klucza naprowadzającego na tytuł, ale najlepsze i tak są pojedynki w parze i strzelanie do siebie nazwami filmów z danej kategorii niczym pociskami. Opakowanie najlepsze na świecie!

Colour Brain Disney Edition” – quiz, który funkcjonuje na obrazach i kartach kolorów. Naszym zadaniem jest identyfikacja określonej postaci z animacji lub gadżetu występującego w bajce poprzez określenie barw. Punkty zdobywamy za nietrafione wskazania przeciwników, a stawka wzrasta, jeśli wszyscy odpowiedzieli poprawnie na wcześniejsze zadanie. Śliczne ilustracje i ukochana dziecięca tematyka.

Ego” – najlepszy quiz psychologiczny i do integracji! Wygrywamy, jeśli zdajemy sobie sprawę jak inni nas oceniają i właśnie dlatego warto grać! Naprawdę pozwala przejrzeć się jak w lustrze i skorygować mniemanie o sobie. Genialne, ale dla osób z dystansem do własnej manii wielkości.

Gorący ziemniak” – gra bazująca na kapitalnym pomyśle na gadżet, którym jest niechciany obiekt przekazywany dalej z rąk do rąk jakby parzył dłonie. Motyw z kręcącym się bączkiem jako miernikiem uciekającego czasu również zmyślny.

iKNOW” – udany hazard, ale przede wszystkim najlepiej na rynku skonstruowane opisowe podpowiedzi! W tej grze rozpoznajemy poszukiwany obiekt operując się na coraz dokładniejszych wskazówkach, od cech będących mało znanymi ciekawostkami do powszechnie wiadomych faktów. Warto również sięgnąć po rozszerzenia, gdyż nowe kategorie nie ustępują tym podstawowym.

Kieszonkowiec nielogiczny” – my kochamy ich łamigłówki logiczne, ale jeśli quiz z pytaniami i wariantami odpowiedzi to tylko „Teorie spiskowe”, czyli tajemnicze historie w typie urban legends, teorie spiskowe, sekrety w stylu serialu „Z Archiwum X”. Jakość tej serii tworzą znakomicie zredagowane odpowiedzi, które interesują i chce się wiedzieć więcej.

Koncept” – odpowiedź pokazujemy na planszy rozbijając ją na najdrobniejsze składowe mieszczące się pod określonymi kategoriami identyfikującymi poszczególne własności i cechy, chociażby materiału. Uczy, że nawet najtrudniejsze zagadnienie można przedstawić jako zestaw prostych członów i przeciwnie, z czego nierzadko korzystają akademicy.

Milionerzy Wyzwanie Dorośli vs. Dzieci” – sławny teleturniej dostosowany do potrzeb rodziny, ponieważ poziom pytań można dopasować do wieku i umiejętności. Jest też nowe koło ratunkowe – poszukanie odpowiedzi, czyli skorzystanie z materiału źródłowego, w obecnych czasach najważniejsze jest filtrowanie informacji i dotarcie do istotnych faktów, ponieważ w sieci jest wszystko, aż zbyt wiele!

Postaw na milion” – świetne żetony banknotów i super pomysł ze znikającą w zapadni forsą przeniesiony na planszę. W tym quizie pytania są bardzo ciężkie, ale już startujemy z milionem, tylko musimy go utrzymać w grze, a to już nie takie proste…

Ręka mnie nęka” – quiz, w którym się wydurniamy, błaznujemy i zdradzamy sekrety z prywatnego życia, ale nie to jest najważniejsze lecz obcięta zielona dłoń, która jak w słynnej „Rodzinie Addamsów” sama spaceruje i wskazuje palcem do odpowiedzi, to taka gra w butelkę w wersji Halloween! Gadżet nie do zapomnienia!

Ryzyk Fizyk Edycja Deluxe” – quiz i gra imprezowa, w której duże znaczenie ma ryzyko i hazard – obstawianie zakładów – także cudzych w oparciu o wysokość wkładu. Poczujecie się jak w prawdziwym kasynie ustawiając stosy żetonów na wybranych polach zielonej maty. Pytania ilościowe, natomiast bardzo ciekawe i nieraz zaskakujące.

Tik Tak Bum” – elegancka gra o słowach i sylabach na odpowiedniej pozycji w wyrazie, z bombą w starym dobrym stylu – okrągła kula z filmów o gangsterach. Długość czasu wybierana jest losowo, zatem nigdy nie wiesz, w którym momencie odliczanie dobiegnie końca i ładunek wybuchnie.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, Dazbog Games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, Free League, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, GRRRE Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, IFF Studios, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knizia, Kosmos, Let’s Play, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Megableu, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Rafael, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!