Recenzja gry edukacyjnej Angielski Uniwersytet Mądrej Zabawy

Komunikacja w obcym języku to obecnie podstawowa sprawność. Granice w Europie w wielu miejscach faktycznie przestały być zauważalne, dalej i nierzadko częściej mamy okazję wyjeżdżać turystycznie, również na co dzień pracujemy z ludźmi innych narodowości. Stąd potrzeba kształcenia, przedszkolaki i uczniowie od pierwszych lat swojej edukacji ćwiczą piosenki, rozwiązują zagadki i zapamiętują nowe słówka. Wzbogacają zasób wiedzy oraz praktyczną umiejętność rozmowy, gdyż jesteśmy teraz międzynarodowi, wspólnotowi i zintegrowani, chociaż z tym ostatnim różnie to bywa.

Uniwersytet Mądrej Zabawy” to seria produktów dla przedszkoli, szkół oraz do edukacji domowej przeznaczona dla dzieci w wieku od 5 lat. Zazwyczaj bawimy się solo lub w parach, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tablice krążyły z rak do rąk, jest ich tu w sumie 6 dwustronnych, zatem dwa okrążenia. Opisywaliśmy już „Jedzonko” oraz „Pisanie”, teraz pora na odrobinę trudniejsze tematy, gdyż dochodzi nam tłumaczenie i zapamiętywanie w języku angielskim.

Angielski” pod względem organizacji pracy z dzieckiem niewiele różni się od poprzednich produktów, wprowadzono jednak nową tabelę – „słowniczek”, gdzie znajdziemy wyrazy w języku angielskim i polskim, te pierwsze bez rozpisanej wymowy, natomiast dziecko i tak stara się powtarzać za opiekunem, gdyż zapis fonetyczny języka nawet dorosłym sprawia trudności.

Pierwsza plansza polega na łączeniu ilustracji zwierząt z nazwami angielskimi. Na kolejnej trenujemy liczenie w zakresie 1-12, dziecko nie podpisuje zbiorów cyfrą, ale wyrazem. W „Kolorach” należy uporządkować litery w określeniach barwy. Plansza „Warzywa i owoce” polega na rozdzieleniu produktów na dwie grupy oraz połączeniu nazwy z obrazkiem. „Kształty” mają pomieszane opisy, należy je przyporządkować do odpowiedniej figury. „W domu” to odwrotne działanie niż wcześniej, gdyż tym razem dopisujemy polskie tłumaczenia do angielskich słówek, zabawę rozszerzamy o poszukiwanie grup tożsamych obiektów i sumowanie ich ilości. „Części ciała” tłumaczymy z języka obcego oraz wskazujemy na ciele postaci. „Zawody” to kolejny krok na przód, gdyż pojawiają się krótkie zwroty (kim jestem), dopasowujemy je do bohatera ubranego w charakterystyczną dla wykonywanej pracy odzież. Małe dzieci lubią zabawy z ubieraniem postaci, w następnej więc planszy należy narysować wskazaną w podpisie, a brakującą na obrazku garderobę. „Żywność” to labirynt z poplątanych z sobą linii, dziecko wodzi paluszkiem po sznurku wychodząc od obrazka i kompletując literki identyfikujące obiekt na starcie. Plansza „Rodzina” to drzewo genealogiczne, w którym należy wpisać nazwy pod portretami poszczególnych członków przedstawionej tu familii. Ostatnia plansza wydaje się być najfajniejszą, ponieważ najbardziej twórczą – każdy obiekt należy samodzielnie narysować na wyspie, pamiętając o odpowiedniej ilości.

Na tablicach ukazano różne zagadnienia, które obejmują szeroką tematykę wiedzy ogólnej o życiu i świecie, są to działy stale obecne w pedagogice wczesnoszkolnej i bliskie małemu dziecku. Podoba nam się, że gracz poza nauką słownictwa języka angielskiego wykonuje działania kreatywne, ale również analityczne, typu dodawanie. W kolejnych edycjach polecamy wprowadzić drobną modyfikację dotyczącą słowniczka, aby dziecko nie wykonywało poleceń bazując na polskich tłumaczeniach wyrazów. Warto odwrócić słowniczek do góry nogami, ewentualnie jak w quizach – przenieść na drugą stronę tablicy, wtedy odbiorca sprawdza wyrazy już po wykonaniu ćwiczenia i poprawia ewentualne pomyłki językowe, co również pomaga w zapamiętywaniu!

Uniwersytet Mądrej Zabawy Angielski” urozmaici prowadzenie lekcji języka angielskiego dla najmłodszych. Dziecko najszybciej zapamiętuje słówko, kiedy poza wymawianiem oraz zapisem połączy je z ilustracją lub rozwiąże innego typu zagadkę – pierwsze nasze skojarzenie związane z taką aktywnością to „mapa myśli”, w której integrujemy obie półkule mózgowe, czyli logiczno-analityczną i drugą, związaną z naszą wyobraźnią. Nauka w zaprezentowanej tu formie jest dużo przyjemniejsza od tradycyjnej, gdyż nie tak bardzo odtwórcza.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER

Film: „Angielski Uniwersytet Mądrej Zabawy” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, Dazbog Games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, Free League, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, GRRRE Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, IFF Studios, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knizia, Kosmos, Let’s Play, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Megableu, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Rafael, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sharp Games, Skybound Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!