Recenzja klocków Spychacz Blocki MyCity

Na dzisiejszy wieczór proponujemy wam zabawę najnowszym, dużym pojazdem z serii „Blocki MyCity”, tym samym rozszerzamy tabor pojazdów ciężkich dla naszego terenu budowy.

Spychacz” to okazały projekt, składany z 250 elementów kompatybilnych z innymi klockami dostępnymi na rynku. Kod, przeznaczonego dla odbiorców w wieku od 6 lat, produktu to „KB0229”.

Po otwarciu opakowania rzucają się w oczy gumowe gąsienice, generalnie całe masywne podwozie pojazdu – kształt i ułożenie ruchomych części – kojarzy się z budową czołgu. Poza workami z komponentami, w pudełku znajdziemy arkusz z 10 naklejkami i dwie instrukcje – montażu oraz ozdabiania. Przezroczyste elementy zamknięto w woreczkach strunowych. Na stelażu połączono narzędzia do pracy ręcznej, wyposażenie drogowca – łopata, kleszcze, młotek, wiertarka.

Składanie modelu rozpoczynamy od podwozia, znajdziemy tutaj wiele szerokich, płaskich elementów, młodsze dziecko poprosi rodzica o dociśnięcie tych klocków do konstrukcji. Wnętrze kabiny jest stosunkowo niewielkie w porównaniu z gabarytami pojazdu, którego sylwetka jest raczej zbita, jedynie łopata do spychania i kolce – brona do rozdrabiania, wystają poza centralną część maszyny. Szpikulce wbijane w ziemię poruszają się każdy z osobna, elementy-paliczki są oryginalne i nieczęsto spotykamy takie w kompletach klocków. Łycha do wyrównywania powierzchni i podnoszenia niewielkich elementów porusza się i utrzymuje na zginanych chwytakach zamontowanych z dołu – szeroki pojedynczy, oraz parze rozstawionej po bokach z góry. Pionowy elementu utrzymywany jest na orurowaniu – ukryte maszty, zazwyczaj w klockach trzymające flagę.

Poza spychaczem pojawi się operator – pojedynczy ludzik w kasku robotnika budowy, zaokrąglone klocki imitujące cegły oraz znak ostrzegawczy.

Kolorytu pojazdowi dodają nalepki – czerń kontrastuje z żółtymi klockami, pasy przypominają oznaczenia ostrzegania przed niebezpieczeństwem, a napisy informują o przeznaczeniu maszyny.

Prezentowany dziś pojazd jest bardzo interesujący nie tylko z powodu swoich rozmiarów i wagi, ale także mobilnych narzędzi pracy z przodu i na tyle maszyny. Kolce wbijane w podłoże wyglądają niczym szpony drapieżnego ptaka. Najciekawsze są jednak gąsienice, ich ruch przypominający działanie taśmociągu na produkcji zawsze bardziej fascynuje dzieci niż same tylko koła. Gumowe pasy leżą odrobinę za luźno, ale nie spadają podczas poruszania spychacza i przemieszczają się płynnie, raczej nie skręcimy, ale za to łatwo je nakładać. Drobnym mankamentem jest brak otwieranego dachu kabiny – kierowca wchodzi przez drzwi, ale z wygodnym jego posadzeniem za sterami będziemy mieli problem i należy zdjąć poszycie.

Spychacz” jest znakomitym uzupełnieniem dla innych modeli z prezentowanej dziś serii, naszym zdaniem zachwyceni będą nie tylko chłopcy, chociaż oni przede wszystkim!

Dopełniając powyższy tekst, otrzymałem informację, że jeśli trafi wam się komplet z gąsienicami, które nie są wystarczająco mocno naciągnięte, to piszcie w tej sprawie do producenta, otrzymacie nową instrukcję oraz kilka elementów, aby przełożyć koło o jeden pin (ząbek) dalej i wszystko będzie idealnie.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy klocki-blocki.pl i ICOM POLAND

Film: „Spychacz Blocki MyCity” – unboxing

Film: „Spychacz Blocki MyCity” – po złożeniu

Wydawca w ramach reklamacji luźno zamontowanych gąsienic wysyła worek z 8 elementami, z których zużywamy dwie części, otrzymacie również instrukcję w pliku na pocztę elektroniczną. Przedłużamy podwozie, dzięki czemu zewnętrzne koła, po których porusza się taśma są szerzej rozstawione i gąsienica lepiej się trzyma. Całość po zmianie możecie obejrzeć na filmie.

Film: „Spychacz Blocki MyCity” – zestaw naprawczy

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, Dazbog Games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, Free League, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, GRRRE Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, IFF Studios, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knizia, Kosmos, Let’s Play, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Megableu, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Rafael, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sharp Games, Skybound Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!