Recenzja klocków MyPolice 2w1 Blocki KB0651

Niedawno mogliście przeczytać u nas serię recenzji, które dopełniały się w ramach kompletów klocków zakupionych każde z osobna, ale tworzących razem nową jakość – wielką budowlę składaną z kilku osobnych zestawów. Nazwa „collect them all” ukazuje sedno takich podarunków, gdyż gromadzimy małe paczuszki z klockami, których gotowe modele docelowo łączą się ze sobą w większe projekty, co jest świetną ideą uczącą rodzeństwo, aby dzielić się zabawkami i wspólnie bawić, sprawdzoną również przy częstych odwiedzinach i wręczaniu czegoś na wejściu, każdy kolejny upominek staje się bardziej atrakcyjny, gdyż pojawia się wartość z połączenia już dostępnych rzeczy.

MyPolice 2w1” otwiera nową serię, na którą złożą się cztery małe opakowania, rozpoczynamy od kompletu sygnowanego kodem „KB0651” przeznaczonego dla dzieci w wieku od 6 lat. Jest to areszt śledczy, który po złożeniu z pozostałymi segmentami stworzy budynek na wzór więzienia, ewentualnie komendy policji z osobną celą dla podejrzanych.

Po otwarciu opakowania, podobają nam się elementy i chociaż nie ma ich wiele, bo zaledwie 78 szt., to rzucają się w oczy charakterystyczne ich kształty – pręty w oknach odosobnienia i otwierana krata zamiast drzwi, ponadto syreny alarmowe i malunki na klockach – oznaczenie „Prison”, wentylacja przy podłodze, chodniczek na podejściu. Całość jest podwyższona, stojąca na nóżkach, gdyż docelowo będzie to budowla zlokalizowana na nabrzeżu.

Areszt przypomina klatkę – jest niewielki, wyposażony w kozetkę do siedzenia, z syrenami na dachu; z kolejną budowlą połączony będzie wąskim przejściem – coś w rodzaju trapu, molo. Swobodny dostęp do przestrzeni umożliwia dziecku brak pojedynczej ścianki.

Otrzymujemy również parę ludzików – jeden chłopek to przestępca ubrany w charakterystyczny dla osadzonych pasiak, koszulka w paski z numerem przypomina o winie i karze. Drugi to strażnik więzienny, wyposażony w wielką policyjną pałkę. Kapitalne są miny postaci, malowane emocje mówią wiele o roli, którą przyjdzie nam odgrywać w trakcie scenariusza zabawy.

Model montujemy podczas 12 kroków, w instrukcji pokazano jak będzie wyglądał projekt po skompletowaniu wszystkich zestawów. Młodsze dzieci mogą poprosić o złączenie dachu z ściankami bocznymi.

To pierwszy komplet, który otworzyliśmy dla policjantów i przyznam, że już bardziej nam się podoba od straży pożarnej, chociaż tamte wcale nie były złe, może po prostu pojedynek dobra ze złem, podział na stróżów prawa i uciekających przed nimi bandytami bardziej działa na wyobraźnię i intryguje. Po prostu fajna zabawka, dobre klocki, które z przyjemnością uzupełnimy o kolejne.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy klocki-blocki.pl i ICOM POLAND

Film: „MyPolice 2w1 Blocki KB0651” – unboxing

Film: „MyPolice 2w1 Blocki KB0651” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, Dazbog Games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, Free League, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, GRRRE Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, IFF Studios, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knizia, Kosmos, Let’s Play, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Megableu, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Rafael, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sharp Games, Skybound Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!