Recenzja klocków Podwodna Frajda Lego Friends

Dzieci kochają karuzele, na chwilę obecną pomimo ładnej pogody niestety place zabaw, a wesołe miasteczka tym bardziej, są zamknięte i kontrolowane. Uśmiech na buzi waszej pociechy zobaczycie jednak, kiedy sama zacznie kręcić dzisiaj pokazanym modelem z klocków, a nasi mili potrafią wirować huśtawką naprawdę długo i energicznie

Podwodna Frajda Lego Friends” to drugi upominek, który córka otrzymała, babcie zawsze rozpieszczają swoje wnuki. Komplet klocków oznaczonych numerem „41337” na sklepach sieciowych pojawia się również pod nazwą „Karuzela Frajda”, co pomoże lepiej zidentyfikować zwartość opakowania – składać będziemy lunapark i przejażdżkę wagonikami obracającymi się na zawieszonej na podporach równoważni – trochę na wzór koła młyńskiego, które u nas na Śląsku jest symbolem parku rozrywki. Zabawkę można znakomicie połączyć z opisywaną ostatnio „Na ratunek delfinom” – wesołe miasteczko znajduje się na nabrzeżu, a wizualizacja nawiązuje do głębin oceanów, których tutaj symbolem staje się przede wszystkim rybka błazenek, słynna Nemo, czy też żółw morski i krabik. Produkt dla dziecka w wieku od 7 lat. Bohaterkami są Vicky i Mia.

Po otwarciu opakowania uwagę zwracają wielkie elementy jak filary dla karuzeli, ale również całkiem okazała otwierana muszla, która finalnie skrywa perłę. Oryginalne klocki to z pewnością długi harpun jak z wyobrażenia o Posejdonie czy Neptunie oraz drobiazgowo odwzorowana złota rybka. Budujemy huśtawkę, punkt sprzedaży biletów na atrakcję, podest – schodki do wagonika, stoisko z watą cukrową – symboliczną już przekąską w lunaparku. Są też naklejki do samodzielnego ozdabiania: szyld „Tickets”, rysunek waty na patyku, uśmiechnięta buzia błazenka, chodniczek ze strzałkami kierunku kolejki do karuzeli – od razu warto porozmawiać z dzieckiem o przestrzeganiu wszelkich norm bezpieczeństwa w parkach rozrywki, konieczności dostosowania się odwiedzających do regulaminów i przede wszystkim limitu wieku uczestnika przejażdżki każdej z atrakcji.

Opis rozpoczynamy od wielkiej karuzeli. Dziecko zafascynuje jej konstrukcja, zresztą rodzic także z przyjemnością jak zahipnotyzowany spoglądał będzie w obracającą się na boku spiralę – świetne jest to, że wagoniki stale pozostają w poziomie i siedzące w fotelikach ludziki nie wypadają. Polecamy porozmawiać z dzieckiem o sile grawitacji i o równowadze, którą podobnie jak dawnej szalkowe wagi, tu utrzymują zawieszone w powietrzu gondole. Bardzo atrakcyjna rzecz, której działanie warto zgłębić, jak również poszukać w Internecie największych tego typu obiektów – architektoniczne robią piorunujące wrażenie.

Osobno budowane schody prowadzące do zawieszonego na wysokości wagonika to kolejny z projektów, łańcuchy i strzałki wyznaczają kierunek ruchu oraz potrzebę ustawiania się gęsiego – niegrzecznie jest przepychać się, cierpliwość uszlachetnia, jest cnotą.

Następny obiekt to punkt poboru opłat – przy okazji krótka rozmowa o potrzebie zarabiania i płatności za bilety wstępu, że cała ta rozrywka zazwyczaj nie jest darmowa, stąd gościna w parku zabaw to okazyjna atrakcja, pewna uroczystość, nagroda za właściwe zachowanie, wyniki w nauce, itp. Tworzymy łuk kolumnowy, który przypomina te antyczne, pośrodku z podnoszoną szybą, gdzie zakupić można wejściówki. Największą jednak atrakcją budynku jest wielki krab z ruchomymi odnóżami ustawiony na mobilnym ramieniu, który może przechodzić z jednej strony spadu dachu na przeciwną. Skorupiak budzi skojarzenia z krabem Sebastianem ze słynnej bajki Disney’a „Mała Syrenka”.

Ostatnim modelem, który zagospodaruje przestrzeń nabrzeża jest stanowisko z watą cukrową. Proces powstawania nitek z cukru jest fascynującym zjawiskiem, dzieci lubią się temu przyglądać, jeśli znajdziecie jakieś informacje on-line, aby wyjaśnić taką przemianę, z pewnością będziecie mieli audytorium. Stoisko posiada charakterystyczną misę, która jest jednak pozbawiona osłonki, ale za to dziecko może samo pokręcić patyczkiem i udawać, że nakłada watę. Całość produktu domykają dwie miniaturki, laleczki Vicky i Mia, które idealnie są dopasowane zarówno do siedzonek jak i pozostałych wysokości – lady.

Podwodna Frajda” to interesujące klocki, które nawiązują do życia w słonej wodzie i zabawy dzieci na wielkich karuzelach. Wszelkie wesołe miasteczka to ogromne emocje, nie tylko zresztą dla najmłodszych gości. Odnosząc się do montażu i gotowych modeli, w porównaniu z wczoraj pokazywanym kompletem mamy tutaj mniej detali, za to technicznie bardziej złożoną konstrukcję, z której wprowadzenia w ruch można się wiele dowiedzieć o fizyce i zgłębić temat, jeśli składały młodsze dzieci, to najlepiej poszukać wartościowych treści z asystą rodzica.

Komplet jest ładny, zajmuje trochę przestrzeni i wydaje się większy niż wskazuje na to ilość klocków, elementy wprawione w ruch wyglądają efektownie i dziecko chętnie dobiera kolejnych odwiedzających z pozostałych kompletów. To taka namiastka radości na podwórku, której obecnie nam brakuje, a której potrzebujemy dla dobrego samopoczucia.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy BABCI KASI

Film: „Podwodna Frajda Lego Friends 41337” – unboxing

Film: „Podwodna Frajda Lego Friends 41337” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, Dazbog Games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Druid City Games, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edition Spielwiese, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, Free League, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, GRRRE Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, IFF Studios, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knizia, Kosmos, Let’s Play, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Megableu, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, PD-Verlag, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Rafael, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sharp Games, Skybound Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!