Recenzja gry Kółka na patyku Sport&Fun

Swego czasu pojawiły się na rynku gry polegające na rzucaniu piłeczki i łapaniu jej na rzepie – talerzykiem lub rękawicą. Słabą stroną była waga kuli, którą znosił wiatr, chociaż nie orientuję się jak jest obecnie i czy zostało to poprawione. Dzisiejsza gra przypomina tamtą, ale tutaj komponenty są drewniane i masywne, zatem należy być ostrożnym, czytaj odpowiedzialnym.

Kółka na patyku” to najnowsza propozycja z serii „Sport&Fun”, czyli gier podwórkowych, zabaw ruchowych, sportowych. Świetny wybór jako aktywność na ogródek, do parku, na łąkę. Nie próbujcie przypadkiem w domu, bo polecą szyby.

Wewnątrz opakowania znajdziemy 8 obręczy w dwóch rozmiarach oraz dwie szpady, chociaż nie traktujcie ich jak oręż, nie da się jednak uciec od tego nazewnictwa, ze względu na wygląd szpikulca i osłonę rękojeści, pomimo że klinga oczywiście nie jest ostro zakończona. Ochrona na dłonie dobrze się spisuje, jeśli dziecko nie wystawi palców poza miejsce przeznaczone do chwytania nic się złego nie stanie. Pamiętajmy, że tutaj rzucamy obręczami, które są wykonane z drewna, zatem nie celujcie w głowę i nie silcie się na bombardowanie przeciwnika – to nie jest gra kooperacyjna, ponieważ rywalizujemy o punkty, ale uczy współpracy z racji na asystowanie trzymającego patyk wyciągnięty do przodu niczym dzida.

Pierwszy model rozgrywki polega na rzucaniu obręczami, kompan stoi nieruchomo, okręgi o szerszej średnicy są liczone za 2 punkty, te węższe za 3 punkty. Druga gra polega na wypuszczaniu obręczy z kijka, kto wyrzuci najdalej, wygrywa. Ruch powinien być płynny, nie gwałtowny, siła odśrodkowa wystrzeliwuje ringo do przodu – nie ustawiajcie się na linii lotu pocisku.

Do dwóch kolejnych zabaw możemy zaprosić 4 osoby. Patyk wbijamy w ziemię i trenujemy zręczność oraz celność – nie ma ryzyka uderzenia partnera rzucaną obręczą. Ta aktywność przypomina nam grę z podkowami „UNI” z tej samej serii. Ostatnia z zaproponowanych zabaw to strzelanie goli – należy ustawić słupki z patyków, obręcze mają się potoczyć po ziemi i wpaść w pole bramkowe. Trochę to podobne do kręgli, ale bez stojących pachołków. Rozgrywka trwa 3 rundy.

Place zabaw są już otwarte, chociaż stronimy jeszcze od tłumu i ścisku, sporty zespołowe raczej odpadają – meczu nie rozegramy. Jeśli jest możliwość częściej wybieramy spędzanie wolnego czasu na ogródkach działkowych czy też na własnym podwórku. Warto wychodzić na świeże powietrze, zwłaszcza w towarzystwie, odnośnie którego mamy pewność stanu zdrowia – rodzeństwo, bliscy. Produkty „Sport & Fun” to ciekawy wybór do zabawy na dworze, ogranicza nas jedynie pogoda. „Kółka na patyku” to zabawka oryginalna, to coś zupełnie innego niż rower, hulajnoga – warto spróbować. Pozytywnie wpływa na kondycję fizyczną i dobre samopoczucie.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER

Film: „Kółka na patyku Sport&Fun” – unboxing

Film: „Kółka na patyku Sport&Fun” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, Dazbog Games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Drei Hasen in der Abendsonne, Druid City Games, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edition Spielwiese, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, Free League, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, Greater Than Games, GRRRE Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICE Makes, ICOM Poland, IFF Studios, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knizia, Kosmos, Let’s Play, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, Mariucci J. Designs, MDR Dystrybucja, Megableu, Mizo Games, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Moses Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, PD-Verlag, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, PSC Games, Rafael, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sharp Games, Skybound Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Unique Board Games, Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, W. Cejrowski Sp. z o.o., What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!