Recenzja gry W terenie Dzieci kontra Rodzice

Moda na gry podwórkowe ciągle trwa, to rodzaj powrotu do natury, tęsknota za dawnymi zabawami z czasów dzieciństwa rodziców, zachęta do poznawania naszego otoczenia – eksploracji terenu na wzór harcerzy, skautów, straży sąsiedzkiej. Skojarzenia z podchodami, zabawą w chowanego, strzelaniem się na pistolety z patyków, budowaniem domku na drzewie czy innej bazy, jakie współcześnie oglądamy w serialach stylizowanych na lata 80. typu „Stranger Things” jest jak najbardziej właściwe. Poszukiwanie to fantastyczne zajęcie, ponieważ związane jest z odkrywaniem, identyfikacją i rozwiązywaniem sekretów, prowadzeniem własnych badań, demaskowaniem teorii spiskowych! To wkręcanie się i zachęcanie do pasji, gromadzenia doświadczeń.

W terenie Dzieci kontra Rodzice” to pozycja dla pary i więcej osób w wieku od 7 lat, która polega na spełnianiu określonych zadań w oparciu o wskazówki, wytyczne z karty. Nie jest to gra quizowa, to gra terenowa, konkurencyjny wyścig w znajdywanie obiektów ogólnie zdefiniowanych w kryteriach z kart – roślin, zwierząt, przedmiotów nieożywionych. Wszystko oczywiście z poszanowaniem dla środowiska i kultury.

Podobne pozycje to „Zgroza” – do opowiadania mrocznych historii przy ognisku, na biwaku czy kempingu, „Don’t Get Got!” – wnikliwa obserwacja i prowokowanie konkurenta do wykonania określonej czynności, „Tactile Animals Montessori” – gra sensoryczna, dotykowa, „Przed blokiem” – zbiór kart opisujących tradycyjne zabawy rozgrywane na dworze, seria „Sport&Fun” – konkurencje sportowe, towarzyskie gry podwórkowe typu rzucanie podkowami, obręczami, skakanie w gumę, z nogami w worku i na skakance, wyścigi z piłeczkami na łyżkach, itp.

Po otwarciu opakowania i obejrzeniu kart, te od razu nas zaintrygowały – spodziewaliśmy się pytań i odpowiedzi z zakresu surwiwalu, zasad przetrwania w dziczy, a otrzymaliśmy bardzo nietypowe określenia, cechy wskazujące na kształty, barwy jakie wyszukać możemy na polu, łące, w lesie, jak również wytyczne do identyfikacji w oparciu o fakturę materiałów, ich stan skupienia, woń, dźwięk.

W instrukcji opisano dwa warianty zabawy. Pierwszy polega na rozdaniu każdemu z uczestników trzech kart, kto pierwszy odnajdzie obiekty spełniające wyróżniające je cechy z kart – swoją drogą są też fenomenalne rysunki – ten wygrywa rywalizację. Obiekt powinniśmy przynieść, jeśli się nie da, to należy go wskazać.

Druga forma zabawy to konkurowanie o pojedynczą kartę, wszyscy szukamy dla bieżącego wskazania, kto pierwszy, ten zostanie nagrodzony kartą – punktem. Następnie odkrywamy kolejną kartę z wierzchu stosu i kontynuujemy zabawę.

Ta gra uczy dzieci zwracania uwagi na szczegóły, koncentrowania się na opisie, na wytycznych z poleceń, pozwala skupić się na zadaniu i na kryterium. Rozwijamy umiejętność porównywania obiektów, ich analizy i identyfikacji, szybkiego aczkolwiek precyzyjnego realizowania zadań. Rozgrywka przypomina trochę tropienie zwierzyny w lesie, rozpoznawanie po śladach. Zabawa z pewnością zaciekawi każde dziecko uczęszczające do szkoły podstawowej lub przedszkolaka będącego pod opieką rodzica i bawiącego się z asystą osoby starszej.

Dzieci kontra Rodzice W terenie” to produkt oryginalny i ciekawy, naszym zdaniem to może być bestseller tego wydawnictwa! Polecamy nauczycielowi, ponieważ to praktyczna nauka o środowisku. Rozgrywka zachęca graczy do bliskiego i bezpośredniego kontaktu z biologią – kwiaty, rośliny, wszelkie obślizłe robaczki jak gąsienice, z geografią – geologia i identyfikacja rozmaitych minerałów o różnych powierzchniach. Fajna gra, warto samemu przetestować!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR

Film: „Dzieci kontra Rodzice W terenie” – unboxing

Film: „Dzieci kontra Rodzice W terenie” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, Dazbog Games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Drei Hasen in der Abendsonne, Druid City Games, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edition Spielwiese, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, Free League, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, Greater Than Games, GRRRE Games, Haas Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICE Makes, ICOM Poland, IFF Studios, Inside Up Games, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knight Works, Knizia, Kosmos, Let’s Play, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, Mariucci J. Designs, MDR Dystrybucja, Megableu, Mizo Games, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Moses Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Oka Luda, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, PD-Verlag, Peacock Tabletops, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, PSC Games, Rafael, Ravensburger, Rebel, Roxley Games, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sharp Games, Skybound Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Unique Board Games, Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, W. Cejrowski Sp. z o.o., What The Frog, W. Nostheide, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!