Recenzja gry Sportowe zabawy 1 Sport&Fun

Serię produktów Sport&Fun gorąco polecamy na pogodne dni, jeśli macie ogródek działkowy, troszkę terenu za domem, a także na wszelkie wyjścia do parku lub na łąkę, ewentualnie do szkoły – dla nauczycieli wychowania fizycznego, pod dzieci młodsze, które bardziej niż uprawianie sportów w rodzaju piłka nożna czy koszykówka interesują się jeszcze konkurencjami jak rozmaite sztafety i wyścigi zręcznościowe, gimnastyka i konkursy na granicy akrobatyki.

W ramach tej marki oglądaliśmy akcesoria do rzucania podkowami, nakłuwania obręczy, ringo, skakankę, gumę do skakania, a także…, produkty, które dzisiaj pokażemy raz jeszcze, w ramach zestawu, tu nazwanego „Sportowe zabawy 1” – numerowane, ponieważ będą kolejne. Są to zabawy sportowe i podwórkowe dla uczestników w wieku od 5 lat.

W porównaniu do poprzednich produktów na pewno zmieniono opakowanie – jest mniejsze, ale ciaśniej wypakowane, naszym zdaniem to tylko na plus, ponieważ zajmuje mniej miejsca.

Wewnątrz znajdziemy 4 plastikowe piłeczki, z rozmiaru podobne do ping-pongów, ale chociaż puste w środku, to od nich cięższe, bo o grubszej skorupie, dopasowane do nich łyżki do przenoszenia – wystarczająco głębokie, wykonane z mocnego plastiku. Cztery woreczki gimnastyczne do zabaw z utrzymywaniem równowagi ciała posiadają podwójnie zapakowany materiał sypki. Całość domykają gigantyczne worki, do których wchodzimy obunóż i podskakujemy – u wylotu posiadają uchwyty, ale nie polecamy z całych sił za nie ciągnąć, nie wydają się na tyle mocno przyszyte, chociaż struktura materiałowego worka nas zadowala. Jeśli zakupiliście już wybrane produkty Sport & Fun to sprawdźcie koniecznie zawartość, czy przypadkiem nie powtarzają się rekwizyty, chyba że planujecie większe zawody i potrzebujecie kolejne komplety, lub ewentualnie zapasowe – dobrze mieć na wymianę kiedy jedne się zabrudzą i idą na pranie.

W instrukcji opisano 7 zabaw, w tym większość z nich z podziałem dla pary lub dla rywalizacji drużynowej. Poza opisem każdej z zabaw, wypisaniem rekwizytów, zaproponowano również ćwiczenia gimnastyczne do wykonywania w trakcie konkurencji. Zabawy ruchowe to: wyścig w workach, wyścig w workach z ominięciem przeszkody – woreczka gimnastycznego, rzuty do worka – służy jako kosz, do wnętrza którego celujemy, wyścigi z woreczkami na głowie, podrzucanie na stopie – rozwijanie koordynacji ruchowej, także w połączeniu z przysiadami, pajacykami, podskokami, obrotami w bazach, wyścigi do worka z piłeczkami na łyżkach, w tym sztafeta.

Wszystkie zabawy są szczegółowo opisane wraz z kolejnością wykonywania konkurencji i liczebnością zespołów, te wytyczne przydadzą się trenerom, jest też miejsce na notatki własne – przykładową punktację, zapisywanie ocen lub czasów, indywidualne pomysły na modyfikacje.

Zabawy na placu wcale nie wyszły z mody, jak już to tylko wśród dorosłych, ponieważ maluchy uwielbiają kooperacje i rywalizację w zespołach – dzieci się wzajemnie motywują, dzielą pozytywnymi emocjami, przyjemnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Polecamy gry podwórkowe i „Sportowe zabawy 1”, zawsze jest głośno, radośnie, dynamicznie.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER

Film: „Sportowe zabawy 1” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, Dazbog Games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Drei Hasen in der Abendsonne, Druid City Games, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edition Spielwiese, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, Free League, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, Greater Than Games, GRRRE Games, Haas Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICE Makes, ICOM Poland, IFF Studios, Inside Up Games, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knight Works, Knizia, Kosmos, Let’s Play, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, Mariucci J. Designs, MDR Dystrybucja, Megableu, Mizo Games, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Moses Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Oka Luda, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, PD-Verlag, Peacock Tabletops, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, PSC Games, Rafael, Ravensburger, Rebel, Roxley Games, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sharp Games, Skybound Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Unique Board Games, Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, W. Cejrowski Sp. z o.o., What The Frog, W. Nostheide, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!