Ranking gier ze zwierzętami

Zwierzęta towarzyszą nam od niepamiętnych czasów, jako domowi pupile, trzoda gospodarska i hodowlana, a nawet pełniąc obowiązki jako funkcjonariusze w służbach mundurowych. Dzisiaj zaprezentujemy wam najlepsze według nas gry, w których to one są bohaterami – pozycje oceniane jako TOP, THE BEST OF, Przeboje, Bestsellery, Hity. Serdecznie zapraszam do przejrzenia listy, po kliknięciu na tytuły przeniesie was do recenzji produktów.

Na skrzydłach” – popularna gra, która w ostatnim czasie zdobyła wszystkie znaczące nagrody. W siedliskach leśnym, łąk i pól oraz wodnym tworzymy ochronki dla ptaków, gdzie mogą bezpiecznie zdobywać pokarm, wysiadywać jajka, a my zdobywać kolejne karty do tworzenia akcji i kombosów. Świetna realizacja – w tym oryginalna wieża dla kości – karmnik!

Kawerna” – krasnoludy są tutaj rolnikami, nie tylko pól, ale i jaskiń, gdzie pracują dzielne osiołki. Gigantyczna gra farmerska, w której nasze zwierzęta pasą się na pastwiskach, rozmnażają, żywią rodzinę – śliczne pionki krówek, osiołków, owiec, dzików. Czujesz, że rozwijasz swoje gospodarstwo – przekształcasz pola, ale także kopiesz w głąb.

Great Western Trial” – nie spodziewaliśmy się, że krowy mogą być tak urocze i jest ich tyle gatunków. Powracamy na dziki zachód i ruszamy z naszymi stadami bydła na szlak, z Teksasu do Kansas City i dalej, koleją na rynki zbytu. Poczujesz się jak kowboj lub ranczer, a mechanika budowania talii jest tu wyjątkowo śliczna.

Pięć Plemion” – zastanawiałem się, czy ta gra powinna się tu pojawić, ale figurki wielbłądów ma kapitalne i jest jedną z naszych ulubionych. Sympatyczne zwierzęta będące symbolem Bliskiego Wschodu i kultury arabskiej służą nam do oznaczania naszej oazy, czyli zdobytego kafla, przekonanego do naszej władzy ludu koczowników, nomadów.

Pupile Podziemi” – prowadzimy zoologa, czy też salon piękności dla swoich podopiecznych. Znakomicie pokazano, że hodowla zwierząt na pokazy i wybiegi nie jest taką prosta sprawą, zwłaszcza kiedy są one magiczne, potworne, grymaszą przy jedzeniu i mocno zanieczyszczają legowiska. Niezapomniane komponenty – jajeczka z miernikiem głodu i ilości karmy, rosnącej wraz z naszym podopiecznym.

Kto to zrobił?” – skoro o kupie mowa, to nie można było pominąć tej sympatycznej gry ze sprzątaniem po swoich pupilach, a najłatwiej oczywiście zwalić winę na cudze zwierzę, tylko czy pamiętamy, kto jeszcze pozostał? Małe dzieci ją pokochają! Rodzice z kolei zwrócą uwagę na obowiązki właściciela i higienę.

Rój” – owady i insekty walczą ze sobą, starają się opanować terytorium, otoczyć królową przeciwnika. Mądra gra logiczna ze świetnymi pomysłami na ruchy jednostek i wysokiej jakości kamieniami.

Jungle Boogie” – od razu przy okazji kolejne skojarzenie z tymi najmniejszymi, czyli pchłami! O tak, małpy będzie swędziało, będą uciekały, a my pasożytowali i przenosili nasze kolonie na kolejnych nosicieli. Świetne odwzorowanie roznoszenia się epidemii, czekamy na wszy w roli głównej.

Ewolucja” – gra o cechach zwierząt, których nadrzędnym celem jest zdobywanie pokarmu i rozmnażanie, aby osiągnąć te zadania – ewoluują, dostosowują się do warunków środowiska. W tej grze albo ty polujesz, albo zostajesz zjedzony, ewentualnie będąc roślinożercą, liczysz na alarmowanie innych i prędko uciekasz do nory.

Takenoko” – pozycja o ogrodach z rosnącym bambusem i śliczną pandą, która zjada to, co nasz ogrodnik tak dzielnie wyhodował. Piękne japońskie ogrody i dobry pomysł na rozgrywkę z rodziną .

Reef” – tym razem budujemy rafę, czyli pojawiają się rozmaite korale, co ciekawe w rzeczywistości są one zwierzętami, w dzień zachowują się jak rośliny i korzystają ze słońca, kiedy robi się ciemno, chętnie zjedzą krewetkę – wiemy z własnego doświadczenia i karmienia.

Hej, to moja ryba” – gra z pingwinami i gonitwą za rybami, a każdy posiłek to pękająca kra i zmniejszenie powierzchni prowadzenia rozgrywki. Naszym celem staje się napełnienie brzucha, ale także ograniczenie przestrzeni i co z tym związane – ochrona naszego terytorium łowieckiego.

Ice Cool” – skoro o pingwinach mowa, to teraz będziemy pstrykami miniaturki, a sympatyczny nielot wzbije się ponad ogrodzenie szkoły i zdobędzie rybkę, zanim szkolny woźny dogoni wagarowicza. Kapitalnie składana – rozkładana gra i dopracowany model ruchu figurki.

Loopin’ Louie”, „Małpie Figle” – razem, ponieważ są podobne, dwie gry zręcznościowe dla młodszych dzieci, w które chętnie zagrają również rodzice. W pierwszej kręci się na wysięgniku farmer i spryskuje samolotem pola, a my używamy katapulty, aby nie strącił kokoszek z dachu kurnika, a w drugiej celujemy wyrzutniami – małpkami kokosem do kubeczków, fajnie że tym razem bez baterii.

Zwierzak na zwierzaku” – piramida ze zwierząt, czemu nie! Figurki są śliczne, różnych kształtów, a my niczym cyrkowcy, akrobaci stawiamy swoje niecodzienne konstrukcje, maluchy będą wniebowzięte.

Sawanna” – wyścig dzikich zwierząt do wodopoju, których specjalne umiejętności uruchamiane są z kości. Urocze ilustracje i rozmaite talenty naszych zawodników zachęcą każde dziecko.

Owce na wypasie” – fantastycznej jakości krążki z owcami, wesołe ilustracje trawożerców z temperamentem i wciągająca zabawa logiczna z przenoszeniem stosów do końca linii, aby ustalić granicę zajmowanego terytorium.

Pędzące żółwie”, „Pędzące ślimaki” – rewelacyjne gry od Dr Knizia, żółwie transportują innych na skorupach, ślimaki wyrzucają na boki, strącają podczas wyprzedzania, w obu przypadkach nie wiadomo do końca, którego zwierzaka posiada przeciwnik – jedno jest pewne, każdy chce być pierwszy na mecie!

Billabong” – kangury okrążają zbiornik o tej samej nazwie, przeskakują przez siebie nawzajem i to napędza ruch, ewentualnie drepczą przez pojedyncze pola – gra logiczna, która zwraca uwagę na współpracę w ramach zespołu.

La Cucaracha” „La Cucaracha Loop”, „La Cucaracula” – słynne gry zręcznościowe z robotem-karaluchem, raz buszuje w kuchni, a my zapędzamy go do naszej pułapki manipulując ścieżkami labiryntu, innym razem wyrzuca z trasy chrabąszcze i pokonuje trójwymiarowe pętle, a w trzeciej odsłonie sieje postrach jako robak-Dracula i jest katapultowany na księżyc!

Wielki bałagan”, „Pora karmienia”, „Latający obiad” – świetne gry z kotem Simona w roli głównej. Wiecznie głodny zwierzak poluje na pełną michę, a my porównujemy karty i pokonujemy labirynty, wykazując się bystrością oka i szybkością reakcji manualnej.

Łap prosiaka”, „Łap Psiaka” – sympatyczne gry o zbieraniu kart z układu, z których każda kolejna jest identyczna lub różni się tylko jedną cechą – fantastyczna gra na imprezę, mega dynamiczna.

Kotobirynt” – układanki z kart, które przekładamy niczym mozaikę budując ścieżkę dla zgubionych kociaków do swej panci – najsłodsze zwierzaki na rynku, przygarniesz?

Baobab” – gra zręcznościowa, w której zwierzaki skaczą na drzewo. W trakcie zabawy rzucamy kartą na różne sposoby i style, a korona drzewa stale się poszerza. Ostatecznie musi kiedyś upaść, ale liczymy, że nie w naszej turze.

Pechowa Krowa” – o niechcianych, zaniedbanych zwierzętach mowa, a trochę szkoda! W trakcie wesołej zabawy pociskamy innym „świnie”. Fajna negatywna interakcja, chociaż lepiej bawić się w większym zespole, gra w sam raz na party.

Super Farmer”, „Rekin” – para najlepszych gier tego wydawnictwa, w pierwszej urzekające są wielościenne kostki i figurki wiernych psów pasterskich, w drugiej nawiązanie do dawnych automatów i pokonywania ścieżki na ekranie od lewej do prawej – tu rybki muszą przedostać się przez sidła rekinów.

Na językach” – nieco głupkowata, ale dla najmłodszych bardzo ciekawa i angażująca gra, w której używamy języczków jak polujące na robaczki kameleony, kupa śmiechu i przednia, prosta rozrywka.

Queenz”, „Ambrosia” – gry o pszczołach są teraz w modzie, warto zagrać w obie, pozycje logiczne, wykonane na wysokim poziomie reguł i jakości komponentów.

Go Gecko Go” – przemieszczamy zwierzaki po torze z przeszkodami. Mogą wędrować na grzebiecie większego osobnika, ale blokada powoduje upadek tych wyżej. Pomysłowy wyścig z ładnymi i wysokiej jakości komponentami.

Puzzle Memo” – gra pamięciowa, w której dopasowujemy zwierzęta dżungli do cienia, ale punkty otrzymujemy za skompletowanie konkretnych osobników. Na torze notowań możemy podróżować na cudzym pionku, natomiast manipulację na planszy utrudnia jej zapełnianie od podstawy. Ciekawe innowacje w grach typu memory, warto polecić.

Poule Poule” – kapitalne memory, nasze ostatnie odkrycie! Klimat klejenia pociętych kliszy filmowych, ale również podwórkowej gonitwy zwierząt na wsi – lis poluje na kurę, ta wysiaduje jajko, pies broni obejścia, a my liczymy kiedy uzbieramy zestaw na jajecznicę!

Bites” – niedawno otwarty hit z mrówkami w roli głównej i wyścigiem do mrowiska, ale oczywiście ze zdobyczą – perfekcyjne dwuwarstwowe żetony i ogrom reguł do wyboru czynią każdą partię wyjątkową.

Zoocracy” – nie mogło jej tu zabraknąć, bo to gra polityczna! Wybory odbywają się w ogrodzie zoologicznym, a dzieci w trakcie zabawy uczą się o kampanii wyborczej, zdobywaniu głosów w parlamencie i mianują prezydenta – całość ubrana w śliczne grafiki, chociaż i tak urzeka zwłaszcza tematyka!

Z pewnością jakieś znakomite gry ze zwierzaczkami w rolach głównych uciekły nam z głowy, wybaczcie jeśli nie znalazł się tutaj jakiś wasz ulubieniec. Doceniajmy naszych pupili, nawet kiedy czasem broją.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, Dazbog Games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Drei Hasen in der Abendsonne, Druid City Games, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edition Spielwiese, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, Free League, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, Greater Than Games, GRRRE Games, Haas Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICE Makes, ICOM Poland, IFF Studios, Inside Up Games, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knight Works, Knizia, Kosmos, Let’s Play, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, Mariucci J. Designs, MDR Dystrybucja, Megableu, Mizo Games, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Moses Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Oka Luda, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, PD-Verlag, Peacock Tabletops, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, PSC Games, Rafael, Ravensburger, Rebel, Roxley Games, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sharp Games, Skybound Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Unique Board Games, Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, W. Cejrowski Sp. z o.o., What The Frog, W. Nostheide, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!