Ranking gier o podróżowaniu

Dzisiaj zaprezentujemy wam najlepsze gry z kategorii „travel, trip, voyage, journey”, będą to pozycje z podróżami na pierwszym planie lub w tle – wykonywane akcje. Tematyka na czasie, kojarzy się z wakacjami i urlopem, ze zwiedzaniem i odpoczynkiem na ciepłym piasku plaży. Gry określane przez nas jako Bestsellery, HITy, Przeboje, TOP, The Best of – zapraszamy do klikania w tytuły zestawienia, które przenoszą do recenzji.

Marco Polo”, „Marco Polo II” – przypuszczalnie najlepsze tytuły o podróżowaniu, wyprawie sławnego podróżnika i odkrywcy. Duże gry planszowe, pięknie wykonane technicznie i bogate w wartościowe komponenty. Drugą część odróżnia zdobywanie kontraktów w miejscach naszych przystanków, zatem wielka ekspedycja nabiera głębszego sensu.

Eldritch Horror” – podróżujemy po pięknej mapie globu, aby zwalczać szkodniki z mitologii H.P. Lovecrafta przechodzące przez otwarte potrtale. Do ich realizacji potrzebujemy biletów na przeprawę oceaniczną parowcem lub lądem – kolejowe. Fantastyczna gra!

Scotland Yard” – pozycja, w której rodzaje środków transportu i śledzenie sieci ich rozkładu na planszy ma kluczowe znaczenie, aby schwytać uciekiniera. Nie znamy jego bieżącej pozycji, ale tropimy po trasach i komunikacji miejskiej – super gra dedukcyjna.

Tokyo Metro” – świetna gra na macie, która ukazuje nam potęgę pakowania produktu w miniaturze. Klimat podróżowania japońskim metrem, inwestowania i zarabiania na wykorzystywanych połączeniach. Bomba!

Boso przez świat”- piękna gra znanego podróżnika Wojciecha Cejrowskiego, w której odbywamy swoją własną wędrówkę, mażemy po planszy, a przy okazji poznajemy ogrom ciekawostek o atrakcjach, jakie oferuje szeroki świat i kultury poszczególnych państw i regionów. Nauka i zabawa w praktyce podróżniczej.

Zaginione miasta” – klasyczna gra numeryczna o realizacji ekspedycji i pokryciu wstępnych kosztów jej opłacenia. Świetne wyczekiwanie na karty, na pewnym etapie przyspieszanie zakończenia gry lub celowe odwlekanie finiszu z powodu niedofinansowania.

Navegador” – podróżujemy swoją flotą na Daleki Wschód poszukując surowców, zakładając kolonie i tracąc kolejne okręty. W tle handel dobrami i ich przetwarzanie. Znakomita gra kolonizacyjna.

Wsiąść do pociągu Europa” – seria rewelacyjnych gier, z których najlepszą wydaje się ta odsłona. Tworzymy połączenia pomiędzy miastami gromadząc kolorowe karty, wykładając wagony i przeszkadzamy sobie wzajemnie zajmując potrzebne odcinki. Prosta, rodzinna, śliczna i w wysokiej jakości.

Concordia” – starożytny Rzym wyrusza na podbój basenu Morza Śródziemnego! Poruszamy legionami i flotą, zakładamy faktorie, produkujemy i sprzedajemy dobra. Udane nawiązanie do antyku – wyglądem, bóstwami nagradzającymi za osiągnięcia. Interesująca mechanika zagrywania kart i odpalania profitów z całych prowincji.

Wyprawa do El Dorado” – najnowsze osiągnięcie Dr Knizia, pasjonująca gra ekspedycyjna dla całej rodziny, w której zakupujemy karty pomagające nam przedrzeć się przez gęstą dżunglę, przepłynąć głębokie wody, przejść przez wioski. Mechanika budowania talii w pełnej okazałości.

Sonar” – podróż w celu zniszczenia przeciwnika, storpedowania wrogiej łodzi podwodnej – jak najbardziej! Lubimy tą grę, za polowanie i uciekanie, zabawę w kotka i myszkę w podwodnych głębinach i współpracę w parze – nawigatora i operatora tytułowego sonaru.

Tokaido” – gra ukazująca nam bogactwo kultury Japonii, w pięknej oprawie ilustracyjnej, wydana na bogato i ze smakiem. Miłośnicy Kraju Kwitnącej Wiśni powinni ją posiadać w domowej kolekcji.

Laguna” – wyruszamy jak „Vaiana” po swoje skarby oceanu, czyli na podbój Polinezji! W tej grze logicznej startujemy z obszaru wody i kierujemy się w stronę kolejnych wysp, gdzie stawiamy nasze urocze chatki – super egzotyczny wygląd. W drugim etapie wychodzimy już z założonej wioski. Polecamy, także w nawiązaniu do znakomitej animacji.

Szalona misja” – innowacyjna mechanika pokonywania kolejnych poziomów platformówki poprzez kreślenie trasy na przezroczystej folii i przykładanie jej do ekranu już po naniesieniu trasy. Uruchamia nostalgię za pierwszymi grami komputerowymi, spodoba się młodszym graczom.

Obłędny rycerz” – kolejna innowacyjna mechanika poruszania całej planszy gry w celu prześlizgnięcia się rycerza. Nasz śmiałek nie może wpaść w głębiny, a jednocześnie musi tam wepchnąć przeciwników. My współpracujemy podnosząc i opuszczając boki płaszczyzny, koordynacja ruchów jest bardzo ważna!

HEXPlore IT: The Valley of the Dead King” – wykonujemy misje w klimacie fantasy na modułowej planszy, a Martwy Król zajmuje kolejne miasta i dąży do ostatecznego starcia. Świetnie wykonana gra, która już doczekała się kilku kontynuacji, kolejną pokażemy niebawem.

Contact” – interesujący pomysł na grę, w której po częstotliwości ruchu dłoni i czasie jej podniesienia określamy długość lotu w przestrzeni kosmicznej wskazując na docelowy przystanek kosmonautów nawiązując tytułowy kontakt.

Robots” – kolejna ciekawa zabawa z pomiarem czasu! W zależności od wyboru robota i tempa jego poruszania się, musimy przełożyć sobie określenie jego szybkości na fizyczną odległość pokonanej trasy.

Mount Everest” – wyprawa na najwyższą górę świata, kontynuacja nagradzanej polskiej gry „K2”, idealny wybór dla wszystkich miłośników wysokich gór.

Mississippi Queen” – kapitalnie ukazano sterowanie parowcem, którym przewozimy pasażerów. Odwzorowano przyspieszanie i hamowanie, spalanie węgla, a także wytrącanie z trasy poprzez pchanie przeciwników. Klasyczna gra, tu w nowej aranżacji.

Wyścig balonów” – bardzo cieszy, że wydawcy nie zapominają o nietypowych środkach lokomocji, balony są inspirujące i odkrywcze. Proste poruszanie się w oparciu o kości, wciągająca zabawa i arcyciekawa tematyka zwracają naszą uwagę na ten tytuł.

Ciężarówką przez galaktykę” – jedna z najlepszych na rynku gier o podróżowaniu i transportowaniu dóbr, wraz z rozszerzeniami pojawi się ich całkiem sporo o rozmaitych właściwościach. Super zabawa z kafelkami, kiedy budujemy statek kosmiczny, a w trakcie realizacji misji – testowanie jego wytrzymałości i bombardowanie meteorytami lub ostrzał wrogich piratów.

Guardians of Legends” – gra obrazowa i dedukcyjna w rodzaju „Dixit” z elementami podróży po modułowej planszy. Śliczne ilustracje, również na okazałych kaflach i zabawa w odgadywanie lokalizacji konkurenta. Punkty za właściwe udzielanie wskazówek oraz trafną ich identyfikację.

Mam nadzieję, że wszyscy pozytywnie zakręceni w podróżach znaleźli tutaj coś idealnego dla siebie, zawsze pozostają nam także gry quizowe, które są wartościowym nośnikiem informacji. Miłych wakacji!

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, Dazbog Games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Drei Hasen in der Abendsonne, Druid City Games, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edition Spielwiese, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, Free League, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, Greater Than Games, GRRRE Games, Haas Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICE Makes, ICOM Poland, IFF Studios, Inside Up Games, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knight Works, Knizia, Kosmos, Let’s Play, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, Mariucci J. Designs, MDR Dystrybucja, Megableu, Mizo Games, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Moses Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Oka Luda, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, PD-Verlag, Peacock Tabletops, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Pretexte, Promathematica, PSC Games, Rafael, Ravensburger, Rebel, Roxley Games, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sharp Games, Skybound Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Unique Board Games, Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, W. Cejrowski Sp. z o.o., What The Frog, W. Nostheide, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!