Ranking gier o transportowaniu

Transport dóbr, ale także pasażerów to znakomity pomysł na grę planszową. Dzisiaj pokażemy wam nasze ulubione tytuły związane z dowozem załadunków. Zazwyczaj są to gry ekonomiczne lub logiczne. Wszystkie wymienione tu pozycje warto rozważyć do zakupu, są to po prostu bardzo dobre gry, przez nas określane jako – The best of, TOP, Przeboje, Bestsellery, HITy!

Brass Birmingham” – transport odbywa się w pierwszej fazie gry za pośrednictwem kanałów – na barkach, w drugiej części już z wykorzystaniem kolei żelaznych. Przewozimy węgiel z kopalń oraz metale z hut. Poza pięknym wydaniem gry zwracamy uwagę na ogrom zależności i odwracanie żetonów należących do różnych graczy, których przedsiębiorstwa są nierzadko od siebie uzależnione.

Keyflower” – najlepsza gra o licytowaniu, które odbywa się w oparciu o boki kafla i barwy ludzików. Wraz z dodatkami nabywamy kontrakty na dobra. Gra modułowa, którą każdy miłośnik aukcji powinien posiadać w swoich zbiorach.

Ciężarówką przez galaktykę” – szaleńca walka o kafle będące budulcem statku kosmicznego, a potem ataki wrogich piratów i widowiskowe akrobacje wśród gradu meteorytów. Destrukcja naszych maszyn jest nieunikniona – ważne, aby dostarczyć ładunek i zarobić. Polecamy wraz z misjami.

Jamaica” – wyścig wokół wyspy, zdobywanie skarbów, ostrzeliwanie z armat. Piękne komponenty, atrakcyjna rozgrywka, ale przede wszystkim z kompletem uczestników! Najbardziej widowiskowi piraci dla rodziny.

Szczęść Boże” – każdy Ślązak, a także miłośnik górnictwa powinien ją mieć w kolekcji. Gra z szybem kopalni, który jeździ, a pod ziemią na poszczególnych pokładach powstają kolejne chodniki.

Via Nebula” – kolorowa gra w baśniowej scenerii, w której surowców nie produkujemy, ale dociągamy je z miejsc na planszy na pola budów. Plansza stopniowo wyłania się z mgły, całość wygląda cukierkowo i cieszy w trakcie zabawy.

Winnica” – gra z rysowaniem w notesiku oraz wykorzystaniem kart. Winobranie w grze logicznej w mechanice „papier i ołówek” – warto brać! Nagradzana i popularna na rynku gra, która nie zajmuje wiele miejsca na półce.

Wodny szlak” – coś na wzór „Carcassonne”, ale tylko z pozoru, ponieważ tutaj transportujemy dobra rzekami, a te mają swój prąd i nurt, określony kierunek przepływu, zatem istotna jest lokalizacja kafla. Nam od początku kojarzy się z flisakami.

Golden Horn” – rozgrywka na modułowej planszy z okazałymi miniaturami żaglowców oraz magazynów postawionymi w trójwymiarze. Przewozimy dobra drogą morską i satysfakcjonują nas gigantyczne rozmiary komponentów tej gry.

Istanbul” – transport odbywa się na wózkach graczy, które z biegiem gry będą zwiększały swoją objętość. Poszczególne dobra nabywamy na różnych stoiskach tureckiego bazaru i dostarczamy wraz z asystą naszych pomocników – zasięg ruchu związany jest z wysokością stosu pionów i planowaniem ścieżki.

Broom Service” – dostarczamy eliksiry do wież magów, ale czy zbiory się powiodą i jak będą okazałe zależy od szczęścia i akceptowanego ryzyka. Akcje obfite mogą zostać przebite i zrealizowane przez kolejnych graczy, ubogie z kolei są pewne, ale mniej opłacalne.

My Little Scythe” – wersja słynnej gry w wersji dla rodziny z młodszymi dziećmi. Super mechanizmem jest poruszanie pary okazałych miniaturek po planszy wraz z dobrami, które ona posiada. Familia będzie zachwycona jakością, a miłośnicy dużego „Scythe” w ten sposób wciągną swoje pociechy w arkana ulubionej gry.

Niagara” – widowiskowa gra z wodospadem, który tworzy opadająca plansza umieszczona na opakowaniu. Otrzymujemy rzekę, która porusza się na zasadzie pchania przezroczystych kafli. Kryształy transportujemy dużymi, drewnianymi kajakami. Klasyk!

Gra o tor” – gra numeryczna z wagonami. Ujmujące grafiki ładunków w klimacie teorii spiskowych. Kombinowanie z wartościami na kartach składu i ich porządkowaniem. Rewelacyjna mała gra karciana.

Zapraszamy do odkrywania gier ekonomicznych i logicznych wraz z tytułami o transportowaniu. Przewożenie ładunków może być pasjonującą przygodą, ponieważ na trasie przejazdu wszystko zdarzyć się może!

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, Dazbog Games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Drei Hasen in der Abendsonne, Druid City Games, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edition Spielwiese, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, Free League, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, Greater Than Games, GRRRE Games, Haas Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICE Makes, ICOM Poland, IFF Studios, Inside Up Games, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knight Works, Knizia, Kosmos, Let’s Play, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, Mariucci J. Designs, MDR Dystrybucja, Megableu, Mizo Games, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Moses Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Oka Luda, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, PD-Verlag, Peacock Tabletops, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Pretexte, Promathematica, PSC Games, Rafael, Ravensburger, Rebel, Roxley Games, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sharp Games, Skybound Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Unique Board Games, Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, W. Cejrowski Sp. z o.o., What The Frog, W. Nostheide, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!