Recenzja gry Szuflandia

Sprzątanie pokoju bywa uciążliwe i męczące – zarówno dla rodzica, który prosi, przekupuje, oczekuje, domaga się czystości i porządku, jak i dla dziecka, które wysłuchuje, ale całkiem nieźle odnajduje się w nieładzie własnych, porozrzucanych zabawek i prędzej myśli o rozkładaniu kolejnych, a potem o ewakuacji na podwórko lub przed telewizor.

Znamy kilka pozycji, które zachęcają nas do zakasania rękawów i uporządkowania bałaganu, w kolekcji pozostała „Kto to zrobił?” – uczy opieki nad swoim pupilem i czyszczenia tego, co najgorsze! Inne propozycje, o których pamiętamy to „Skarpeta chochlika” – nam kojarzy się z ich gubieniem i trudami dopasowywania pary, graliśmy też w „Potworne porządki” i „Tomcio i wiosenne porządki”. Z klasycznej talii, ale w znakomitej aranżacji i w nawiązaniu do utylizacji i praktycznego zastosowania odpadków znajdziecie karty „Eco”, a przypuszczalnie wyszukacie w sklepach jakieś loteryjki dla najmłodszych dzieci.

Szuflandia” to gra planszowa dla 2-4 uczestników w wieku od 6 lat, czas rozgrywki zajmuje ok. 30 minut. Grę z pewnością wyróżnia całkiem okazała forma komponentów – pocieszne, trójwymiarowe szuflady, do których chowamy nasze graty, bajecznie kolorowa plansza z pokojem urwisów, stawiane parawany, które utrudniają poruszanie się po niebezpiecznym dla stóp terenie.

W trakcie zabawy wreszcie sprzątamy i jakoś nam to nie przeszkadza! Poruszamy się po torze, ale wydając pojedyncze, zebrane przez nas zabawki, możemy użyć dywanika – skrótu do kolejnych żetonów. Blokowanie trasy innym uczestnikom polega na rozkładaniu pomiędzy torami parawanów – nie mogą wtedy skorzystać z dywaników, koszt takiej akcji to para żetonów. Jeśli zatrzymamy się na polach z „bałaganiarzem”, oddajemy wszystkie zdobycze z powrotem na planszęświetnie, że niechluj, niedbaluch, śmieciuch, brudas czy po prostu – flejtuch teraz już źle nam się będzie kojarzył! Nie ma jednak tak straszno, można się wykupić specjalnym żetonem. Zabawki zbieramy nie tylko z pól toru, ale także z miejsc pomiędzy, wśród nich znajdziemy również obiekt „M” – sądzimy, że to od „Mama”, istotne jest, że kończy zabawę, bo ma być gotowe – posprzątane i po sprawie!

Szuflandia” prezentuje się atrakcyjnie, kształty i wygląd komponentów oraz ilustracje są okazałe, tektura jest jednak odrobinę cienka, zatem musicie uważać przy jej składaniu. Rozgrywka należy do najprostszych, ponieważ używamy losowej kostki, mamy jednak wpływ na kierunek ruchu i na skracanie sobie drogi, negatywna interakcja także wzbudza emocje, a jeśli mamy ochotę liczyć nie tylko pola i oczka na ściance kostki – możemy grać na punkty i odwracać ogarnięte już zabawki. Walory wychowawcze tego produktu sprawiają, że warto grę wykorzystać w przedszkolu.

Sprzątanie jest pozytywne, nawet jeśli niespecjalnie przyjemne w trakcie, to efekty naszych starań i zabiegów sprawiają niekłamaną radość i satysfakcję. Warto zachęcać do porządków już od najmłodszych lat, to jak z higieną – samo zdrowie i jak z punktualnością – mile widziana cecha, a wszystko, co zadbane prezentuje się o niebo lepiej i przetrwa znacznie dłużej!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy JAWA

Film: „Szuflandia” – unboxing

Film: „Szuflandia” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, Dazbog Games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Drei Hasen in der Abendsonne, Druid City Games, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edition Spielwiese, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, Free League, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, Greater Than Games, GRRRE Games, Haas Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICE Makes, ICOM Poland, IFF Studios, Inside Up Games, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knight Works, Knizia, Kosmos, Let’s Play, Lifestyle Boaardgames, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, Mariucci J. Designs, MDR Dystrybucja, Megableu, Mizo Games, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Moses Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Oka Luda, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, PD-Verlag, Peacock Tabletops, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Pretexte, Promathematica, PSC Games, Rafael, Ravensburger, Rebel, Roxley Games, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Sharp Games, Skybound Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Unique Board Games, Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, W. Cejrowski Sp. z o.o., What The Frog, W. Nostheide, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!