Recenzja gry Wielki Bałagan Kot Simona Święta

Gry rozwijające refleks i spostrzegawczość najbardziej podobają się młodszym graczom, nic dziwnego, bo ci mają najwięcej energii, natomiast dzięki ich dynamice chętnie do zabawy dołączają się także starsi, z racji na gorące emocje. Gry familijne nierzadko wydawane są w edycjach nawiązujących do bajek Disney’a oraz świątecznych. Pora na kota w czapce Mikołaja!

Wielki bałagan Kot Simona Święta” to nowa odsłona gry, którą już pokazaliśmy, zapraszamy do tamtej recenzji „Wielki Bałagan Kot Simona”. Kolejna edycja wzbogacona została o gadżety związane z Bożym Narodzeniem oraz Mikołajem, propozycja dla 2-8 uczestników w wieku od 5 lat, czas rozgrywki zajmuje ok. 15 minut. Pozostałe tytuły z serii, to: „Pora karmienia” oraz „Latający obiad”. Bohater gry bezpośrednio nawiązuje do postaci stworzonej przez Simona Tofielda, w oryginale jako „Simon’s Cat” – miliony widzów na YouTube nie mogą się mylić, że to śmieszny i znakomicie narysowany kot. Obrazki dla większości pozycji od „MDR” rysuje natomiast Andrzej Mleczko i to kolejny powód, żeby po nie sięgnąć i obejrzeć galerię!

Jeszcze przed otwarciem pudełka widać, że coś tu nie gra – niby to samo, ale jednak bombka zamiast kłębka włóczki, zerwanie dzikiego kota z uwięzi – toż to kawałki zniszczonej choinki i jeszcze pompon goniący za uradowaną mordką. Od razu czujemy, że nowa edycja da się lubić!

Symbole związane ze świętami występujące na kartach to bomba, prezent, ludzik z piernika, słodka laseczka, gwiazdka, czapa Mikołaja. Każdy z nich tworzy parę z innym obiektem, połączenia są różne, kreski przypomina odręcznie rysowane – nie są to proste linie, ale mocno zapętlone jak kocia wełna.

Warto zwrócić uwagę na kapitalne miny i pozy ciała kota na czerwonym tle, napięcie emocjonalne. Rewelacyjnie odwzorowano emocje w rodzaju zdziwienie, strach, radość, smutek, zaskoczenie, a także dynamizm ruchu – kadry ze skoków podczas polowania oraz leżakowanie. Jak wszyscy wiemy, koty to drapieżniki, zatem wychodzą na łowy lub odsypiają, zawsze chodzą własnymi ścieżkami, wydają się nie do końca udomowione, jakby ciągle odrobinę dzikie i niezależne – pewnie za to uwielbiane, no i za puszyste futerko.

Karty tasujemy i tworzymy stos z czerwonym tłem na wierzchu. Wykładamy pojedyncze z nich do momentu pojawienia się karty specjalnej lub karty bez znaku łapki w rogu.

W momencie odsłonięcia kota spętanego przez gałęzie choinki (chociaż może to i łańcuch z zaplątanymi igłami), należy wykrzyczeć, że to Kot Simona” i zebrać widoczne karty. Kiedy pojawi się ostatnia z kart bez łapki w narożniku i nie ma „Kota Simona”, rozpoczyna się śledzenie połączeń. Począwszy od obiektu z czerwonego tła, przechodząc kolejno przez odpowiednie pary i linie je łączące, docieramy do finalnego obiektu. Kto pierwszy, ten lepszy i zbiera karty. Młodsze dziecko może wodzić paluszkiem po nitce, ale standardowo śledzimy ścieżkę wzrokiem bez manipulacji. W przypadku pomyłki – tracimy pojedynczą kartę z własnych zbiorów, która oddajemy na spód stosu gry. Wygrywa właściciel największej kolekcji, kiedy zejdą karty.

Święta Kot Simona Wielki bałagan” to fantastyczna rozrywka, która łączy w sobie klimat z uniwersum stworzonego przez Simona Tofielda z radosnym nastrojem Bożego Narodzenia – odpoczynku, pogody ducha, pozytywnych relacji z wszystkimi wokoło, radości z wiary, ale także z czasu wolnego i otrzymywanych upominków – w tym oczywiście z możliwości dzielenia się, ponieważ zawsze przyjemniej coś ofiarować, a szczególnie dziecku taki ładny prezent jak „Kot Simona Edycja świąteczna”. Przyznam, że podoba nam się bardziej od standardowej, bazowej wersji gry, po prostu super!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy MDR

Film: „Wielki Bałagan Kot Simona Święta” – unboxing

Film: „Wielki Bałagan Kot Simona Święta” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Buzzy Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Czech Games Edition, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, Dazbog Games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Drei Hasen in der Abendsonne, Druid City Games, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edition Spielwiese, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, Free League, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, Greater Than Games, GRRRE Games, Haas Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Huch!, Hurrican Games, ICE Makes, ICOM Poland, IFF Studios, Inside Up Games, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knight Works, Knizia, Kosmos, Let’s Play, Lifestyle Boaardgames, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, Mariucci J. Designs, MDR Dystrybucja, Megableu, Mizo Games, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Moses Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Oka Luda, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, PD-Verlag, Peacock Tabletops, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Pretexte, Promathematica, PSC Games, Rafael, Ravensburger, Rebel, Roxley Games, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Sharp Games, Skybound Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, Synapses Games, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Unique Board Games, Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, W. Cejrowski Sp. z o.o., Wattsalpoag Games, What The Frog, W. Nostheide, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!