Recenzja klocków Kombajn Blocki MyFarm KB0314

Dzisiaj gratka dla wytrwałych konstruktorów entuzjastycznie podchodzących do składania dużych projektów. Gigantyczny zestaw będący ukoronowaniem serii „MyFarm” ukazującej przede wszystkim pojazdy związane z uprawą roli, których praca przekłada się na funkcjonowanie wiejskiego gospodarstwa, tytułowej farmy.

Kombajn” to „klocki Blocki” o numerze kodowym KB0314, zestaw bardzo efektowny i dużych rozmiarów, ponieważ złożony z aż 371 elementów, propozycja dla dziecka w wieku od 6 lat. Inne z serii o kowbojach dobrze zaznajomionych z technologiami pojazdów rolniczych, to: „Ładowarka” – KB0311, „Samolot do oprysków pola” – KB0312, „Traktor z przyczepą” – KB0313, „Traktor z pługiem” – KB0317, „Mały ciągnik” – KB0318. Przyznam, że cieszy, że tym razem to jednak nie ciągnik.

Opakowanie jest ogromne, z rączką do trzymania, wewnątrz znajdziemy klocki segregowane rozmiarem elementów, instrukcję montażu i ozdabiania naklejkami. Wyciągana tekturowa wnęka wewnątrz malowanego pudełka zabezpiecza zawartość. Najciekawsze elementy, na które zwracamy oczy i umysł podczas otwarcia to okrągłe tarcze ostrzy i zwłaszcza potężne koła – szerokie opony, mocne felgi, a także wesoły kapelusz sympatycznego chłopa, gospodarza, farmera, taki w westernowym stylu. Wzrok zatrzymuje się również na złotych kłosach zbóż – to nietypowe elementy i miły dopełniacz.

Rozpoczniemy od drobnych mankamentów, aby zakończyć z przytupem, ponieważ to najlepszy komplet z tej serii i generalnie bardzo nam się podoba. Pierwsze licho to delikatne pęknięcia w centrum szerokich opon – guma jest stosunkowo delikatna i należy być ostrożnym podczas nakładania, co prawda gotowy fragment jest w pełni użyteczny i niczego specjalnie nie dostrzegamy, bo tutaj powietrze nie uchodzi, ale jednak trzeba uważać i jest to pewna wada w strukturze materiału. Drugi problem to niewygodny montaż kabiny, która naszym zdaniem niepotrzebnie budowana jest osobno. Z racji na kształt zwężających się ku dołowi szyb, dociskanie całej szoferki do podstawy jest wyjątkowo kłopotliwie. My stworzyliśmy ją dokładając klocek po klocku do bazy i było to proste, szybkie, przyjemne. Nie wszystkie dostępne naklejki są idealnie dopasowane do pojedynczych klocków, zatem wybrane pozostawiamy na arkuszu, jeśli chcemy kiedyś tworzyć własne pojazdy – miłośnicy tak okazałych kompletów raczej przepadają za konstruowaniem i rozwojem koncepcji, więc demontaż to tylko kwestia czasu.

Podoba nam się kształt tej maszyny i pomysł na ruchome części. Bryła jest ukośna na bokach, oszklenie i oświetlenie niczym oczy owada również wyglądają rewelacyjnie. Tarcze do cięcia budzą respekt i postrach, a każda kręci się płynnie opadając na zboża wraz z całą przednią konstrukcją. Otwierane są dwa włazy – góra i tył. Dysza, z której wylatują nasiona odchyla się od pojazdu. Kombajn jest wysoko podniesiony, wygląda na ciężki, o potężnej mocy silnika, ludzik przy nim to karzełek! Super, że nie zapomniano o czymś do zebrania.

Zabawka jest świetnie dopasowana do pozostałych w tej serii, polecamy zakup wraz z traktorem z przyczepką, ponieważ będą poruszały się równolegle i współpracowały na polu.

Kombajn Blocki MyFarm” to najlepsza konstrukcja z pojazdów wspierających ziemianina, zwraca uwagę na zmiany jakie zachodzą współcześnie na wsi – wykorzystanie nowoczesnych, zautomatyzowanych maszyn i środków zbioru, transportu, przetwórstwa. Im więcej takich pięknych kompletów, tym lepiej!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND i klocki-blocki.pl

Film: „Kombajn Blocki MyFarm KB0314” – unboxing

Film: „Kombajn Blocki MyFarm KB0314” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Buzzy Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Czech Games Edition, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, Dazbog Games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Drei Hasen in der Abendsonne, Druid City Games, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edition Spielwiese, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, Free League, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, Greater Than Games, GRRRE Games, Haas Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Huch!, Hurrican Games, ICE Makes, ICOM Poland, IFF Studios, Inside Up Games, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knight Works, Knizia, Kosmos, Let’s Play, Lifestyle Boaardgames, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, Mariucci J. Designs, MDR Dystrybucja, Megableu, Mizo Games, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Moses Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Oka Luda, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, PD-Verlag, Peacock Tabletops, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Phantasio Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Pretexte, Promathematica, PSC Games, Rafael, Ravensburger, Rebel, Roxley Games, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Sharp Games, Skybound Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, Synapses Games, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Unique Board Games, Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, W. Cejrowski Sp. z o.o., Wattsalpoag Games, What The Frog, W. Nostheide, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!