Recenzja gry Tryb domówki Wyborowa

Dzisiaj coś zupełnie wyjątkowego, alkohol z grą planszową na opakowaniu, oczywiście z racji spożycia tego typu trunków, które mogą okazać się szkodliwe dla zdrowia, produkt przeznaczony jest tylko dla dorosłego odbiorcy. Jeśli planujecie bawić się z młodszymi dziećmi, musicie odłożyć na bok wódkę, która do samej rozgrywki nie jest potrzebna. Zapraszam do recenzji, pomysł innowacyjny, zatem warto!

Tryb domówki Wyborowa” to „party game” dla 3-8 uczestników w wieku od 18 lat (tematyka spotkania przy napojach wysokoprocentowych, butelka wódki wewnątrz opakowania). Podobne propozycje: „Taboo”, „Na melanżu Blok Ekipa”, „Cheers”, „Kalambury Gierki Małżeńskie”. Zawartość: butelka wódki, plansza, 100 kart trybów, 4 karty pomocy, 2 karty zwycięstwa, 3 karty z przepisami na drinki, instrukcja, nie zapominając o 6 pionkach. Podczas zabawy przyda się narzędzie do pomiaru czasu, pisadło i kartka.

Było dla nas sporym zaskoczeniem kiedy odezwali się marketingowcy z „CAPE MORRIS” z prośbą o pokazanie wódki, skoro jednak otrzymujemy zintegrowaną z produktem grę planszową, to czemu nie? Pierwsze wrażenie – genialna idea! Gry towarzyskie i gry stołowe cieszą się ogromną popularnością, puby i bary ciągle jeszcze świecą pustkami, pozostają nam parapetówki w małym gronie, a kiedy trzeba to rozgrywanie partii i odkażanie się do kamery komputera na „meetingu”, bo przecież nie do lustra, co wydaje się trochę zwariowane. W przyszłości mogą wykorzystać również restauratorzy, rozkładając na stołach w ogródkach piwnych, lokale dla miłośników gier planszowych już funkcjonują na rynku i mają się bardzo dobrze.

Butelka 700 ml, wódka 40% „Wyborowa”, z silnymi akcentami patriotycznymi, narodowymi jak „Polskie żyto”, „Polish vodka”, wytłoczony w szkle 1927 rok. Oczywiście ze wszelkimi oznaczeniami, żeby korzystać odpowiedzialnie, w rodzaju nie dla kobiet w ciąży, nie prowadzę po alkoholu, itp. Podsumowując „Legendarna wódka, która łączy polską tradycję gorzelniczą i osiągnięcia technologiczne”. Smak podobno jest wyrazisty; my zazwyczaj nie pijemy mocnych alkoholi, zatem nie odróżnimy od siebie wódek, ale koneserzy przypuszczalnie potrafią.

Plansza i karty są raczej cienkie, ale wystarczające do zabawy. Ilustracje prezentują plan wnętrza widzianego z góry: kuchnię, salony gier, toaletę, przedpokoje, parkiet taneczny, salę koncertową, parking na zewnątrz budynku i chodnik z metą toru gry. Pionki to emotikony, można użyć również drobiazgów jak kluczyki, szminka, itp. Wprowadzono tryb wirtualny, na dziadowskich komórkach z Microsoft Mobile z oprogramowaniem Windows Phone jednak nie zadziałało.

Zastanawiało nas, jak stosunkowo ciężki produkt bezpiecznie zamknięto w samej tylko tekturze, jak technicznie skonstruowano opakowanie – planszę gry, że nic nie wyleci podczas transportu. Ścianki boczne, na zasadzie zgięć, trochę jak w wachlarzu przylegają do butelki, od góry kwadratowa zatyczka z wytłoczeniem na dwa ząbki chwyta i dociska do pionu powierzchnię otwierającą się do płaszczyzny krzyża w trakcie zabawy na planszy gry. Po otwarciu warto postawić kieliszki na ramionach planszy, żeby całość nie zaginała się do środka.

Rozgrywka jest typowa dla gry imprezowej, wybrane tryby znamy z wielu innych gier towarzyskich, kategorii gier słownych czy też kalambury, natomiast wcale nam nie przeszkadza wzorowanie się na dobrych praktykach. Tutaj liczy się połączenie produktu rozrywkowego, zabawki z alkoholem i ten eksperyment zakończył się sukcesem.

Plansza podzielona jest na cztery kolory, które odpowiadają odpowiednim trybom. „Tryb przyspieszony” sprawdza ile haseł z danej kategorii zdążymy podać w czasie zaledwie 10 sekund. „Tryb zbliżeniowy” sprawdza, jak dobrze się znamy, czyli zastanawiamy się, co zrobiłaby osoba z sąsiedztwa w danej sytuacji, punkty przyznawane za dopasowanie z sędzią, słowem – integracja! „Tryb wyciszony” testuje umiejętności aktorskie i plastyczne, to tradycyjne kalambury z rysowaniem i pokazywaniem, z pominięciem komunikacji werbalnej; 90 sekund i 3 hasła do zademonstrowania, odgadnięcia. „Tryb oświecony”, w którym ważna jest precyzja wypowiedzi to w praktyce 1 minuta na opisanie 3 haseł, oczywiście z pominięciem w naszej opowieści słów kluczowych, będących tabu.

Wyborowa Tryb domówki” to produkt oryginalny i naszym zdaniem fantastyczny. Nie mamy na myśli wcale samej gry, ponieważ ta jest dobra, ale standardowa, znaczenie i wartość ma promocja naszego hobby wśród trunkujących imprezowiczów. Alkohol jest tutaj podstawowym wyrobem dla producenta, dla nas z kolei miłym uzupełnieniem do ulubionej rozrywki. Taka „Wyborowa” zaskoczy gości i gospodarza, w zależności kto wyciąga. Oryginalna rzecz na prezent, sposób na rozkręcenie imprezy, a przed nami dopiero luzowanie obostrzeń i ciepłe dni. Na pewno się przyda!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy CAPE MORRIS, WYBOROWA S.A.

Film: „Tryb domówki Wyborowa” – unboxing

Film: „Tryb domówki Wyborowa” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Buzzy Games, Cape Morris, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Czech Games Edition, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, Dazbog Games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Drei Hasen in der Abendsonne, Druid City Games, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edition Spielwiese, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Elwin Klappe, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, Free League, Funnyfox, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, Greater Than Games, GRRRE Games, Haas Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Huch!, Hurrican Games, ICE Makes, ICOM Poland, IFF Studios, Inside Up Games, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knight Works, Knizia, Kosmos, Let’s Play, Lifestyle Boaardgames, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, Mariucci J. Designs, MDR Dystrybucja, Megableu, Mizo Games, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Moses Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Oka Luda, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, PD-Verlag, Peacock Tabletops, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Phantasio Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Pretexte, Promathematica, PSC Games, Rafael, Ravensburger, Rebel, Roxley Games, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Sharp Games, Skybound Games, Smart Games, SMYK, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, SunCoreGames, Super Meeple, Synapses Games, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Unique Board Games, Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, W. Cejrowski Sp. z o.o., Wattsalpoag Games, What The Frog, W. Nostheide, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!