Najlepsze gry na Dzień Dziecka

Każdy uczeń dobrze wie, że na Dzień Dziecka najlepiej zgarnąć kasę, ponieważ nigdy nie wiadomo, co wybiorą dziadkowie czy rodzice. Najwięcej przyjemności dają nam jednak gadżety, ponieważ wszyscy lubimy „przytulić” ulubioną zabawkę – patrz rozrywka, relacje z rówieśnikami, emocje gry. Skoro okazja, to zapraszam do przejrzenia tytułów, które naszym zdaniem każda rodzina mieć powinna – celowo są to gry familijne, żeby dorośli nie nudzili się podczas wspólnej zabawy. Najlepsze gry dla dzieci, najlepsze gry rodzinne, najlepsze gry familijne – stan na chwilę obecną, żeby mądrze zainwestować zgromadzone fundusze, tytuły ułożone alfabetycznie.

Ale cyrk” – fantastyczna gra zręcznościowa z budowaniem wieży! Istotne, że nie są to zwykłe klocki, ale malowani akrobaci i egzotyczne zwierzęta, które ustawione w odpowiedniej kolejności na kolorowych scenach spełniają cele z kart.

Azul” – najładniejsze na rynku kamienie! Wzornictwo i tematyka nawiązuje do sztuki rzemiosła, wykładamy ceramiczne kafelki, rywalizując o limitowany surowiec i dostępność barw w warsztatach.

Bank Attack” – u nas pozostała w wersji z językiem angielskim i to także jej zaleta! Podoba nam się akcent lektora i pośpiech w przekazywaniu narzędzi pomiędzy rabusiami, na finiszu spadają sztaby złota – to także super efekt!

Coatl” – po co układać staromodne domino, kiedy możemy pięknie zdobione, azteckie węże! Wizerunkowo gra bardzo w klimacie – ilustracje na kartach, komponenty, zachęca także wyśmienita jakość.

Dixit Odyseja” – posiadamy grę z wieloma dodatkami, ponieważ karty mogą się ograć, ale i tak uważamy je za najładniejsze na rynku! Warto polecić również za rozgrywkę w dużym składzie – ciągle brakuje tłumnych pozycji, przede wszystkim doceniamy jednak za głębię kreacji – niczym nieskrępowane hasełka wymyślane przez uczestników zabawy.

Dworzyszcze na Trzęsawisku” – poruszająca zabawa i to dosłownie! Bawimy się na zasadzie ślizgania stworów po planszy mrocznego dworu. Nigdy wcześniej manipulowanie przestrzenią gry nie sprawiło nam tyle frajdy.

Ice Cool” – najlepsze pstrykanie dla dzieci, pionki potrafią nawet podskakiwać! Poza bohaterami kojarzonymi z „Pingwiny z Madagaskaru” otrzymujemy kapitalnie składaną planszę gry.

Kto to zrobił?” – dzieci lubią gry o kupach, zwłaszcza młodsze, ponieważ to śmierdzi, brudzi i śmieszy, a dodatkowo jest tabu, bo intymne. Najlepsza na rynku gra pamięciowa, a przy okazji uczymy się, żeby dbać o pupila.

La Cucaracha” – klasyka gier zręcznościowych (wolicie pętle, bierzcie „La Cucaracha Loop”, dla strzelania do celu – „La Cucaracula” ), jednocześnie najlepsza gra z robotem! Marzy nam się, żeby gry planszowe ewoluowały nie w stronę gier komputerowych ze wsparciem ekranu, a właśnie korzystały z takich miniaturowych mechanizmów.

Łąka” – na chwilę obecną najlepsza familijna premiera roku! Bardzo podoba nam się warstwa edukacyjna – wiedza o rozmaitych robaczkach, a także układanie kart w oparciu o symbole i ich pozyskiwanie. To gra autora „Domek”, naszym zdaniem nawet ciekawsza od tamtej pozycji.

Manhattan” – najlepsza gra z negatywną integracją w rozbudowie! Sprawia nam wielką radość, kiedy nasze drapacze chmur są coraz wyższe, kiedy przejmujemy kolejne wysokościowce, mocno odczuwalna jest tutaj gonitwa o każdy punkt, walka o pojedynczy nawet dach.

Minecraft Builders & Biomes” – podeszliśmy z rezerwą, ponieważ dorosłym może nie podobać się ta wizualizacja, sama gra natomiast jest mechanicznie bardzo dobra. Możemy dołożyć ludziki z „Lego” i jest genialnie! Ponadto pozwala nam odpocząć od komputera i dalej być w grze!

My Little Scythe” – rarytas dla miłośników gier z figurkami, najlepsza tego rodzaju pozycja na rynku – podoba nam się, że dążąc do celu, oddalamy się od kolejnego. Polecamy zwłaszcza w większym składzie, kiedy robi się mocne zamieszanie, bo stajemy się bardziej nastawieni na łupienie innych.

Na Skrzydłach” – piękna przyroda, rewelacyjnie ukazane zwyczaje i upierzenie ptaków przełożone na relacje pomiędzy kartami, sporo ciekawostek o gatunkach, ponadto naprawdę wartościowe rozszerzenie „Ptaki Oceanii” – nektar jako ulotny środek płatniczy odświeżył mechanikę!

Nowy wspaniały świat” – niby to tylko zabawa z kosteczkami i aktywacja ładnych kart, ale trzeba się naprawdę nagłowić i bazować na kolejności pozyskiwania zasobów, żeby osiągnąć zamierzone cele. Najlepsza na teraz pozycja z „draftem” kart!

Pictures” – odpowiada nam, że obrazy można odwzorować na wiele sposobów, a każda technika daje różne rezultaty. Zachęca nas do kreatywności w wyrażaniu siebie.

PixBlocks” – fantastyczna gra-łamigłówka, najlepiej zrobiona pozycja zachęcająca dzieci do nauki programowania! Umieszczamy przejścia i bohatera w uniwersum gry planując kolejne ruchy i przewidując efekty, pokonawszy system – docelowo walczymy z żywym przeciwnikiem.

Queendomino” – fenomenalne rozwinięcie gry „Kingdomino”, która na nowo odkryła dla świata mechanikę rozkładania tradycyjnych kamieni. Tytuł wzbogaca zabawę o rozwój miast, zbieranie podatków, sympatycznego smoka zionącego ogniem i koronowaną głowę – mobilny znacznik do liczenia punktów.

Reef” – trójwymiarowa gra logiczna w podwodnym, morskim świecie. Lubicie oglądać kolorowe rybki, może macie akwarium w domu lub nurkujecie będąc na wakacjach, taka rafa to najlepszy wybór dla was!

Sagrada” – druga w zestawieniu gra logiczna o ludziach mających „fach w ręku”, tym razem z najlepszą na rynku planszą gracza – to witraż tworzony przez szklarza z kolorowych kości! Polecamy zwłaszcza z dodatkiem „Jeszcze więcej szkła” – ogranicza losowość doboru kości.

Scotland Yard” – najlepsza dla dzieci gra dedukcyjna, w której jeden ucieka, reszta goni! Lokalizujemy zbiega w oparciu o środki transportu, organizacja gry jest bardzo przyjazna, zabawa angażuje.

Sonar” – najlepsza na rynku gra z zespołowym mazaniem po planszy! Kapitan odpala torpedy i steruje okrętem podwodnym, nawigator nasłuchuje i w oparciu o przebytą drogę stara się zlokalizować przeciwnika – „Karmazynowy przypływ”, „Polowanie na Czerwony Październik” i „Das Boot” na planszy.

Ubongo 3D” – najlepsze co może wybrać miłośniki „Tetris”! Najmądrzejsze na rynku trójwymiarowe puzzle, poczujesz jak intelektualnie się rozwijasz…

Wirus!” – skoro wokół szaleje pandemia to z dzieciakami najlepiej sięgnąć po ten tytuł! O zarażaniu na wesoło, żeby oswoić się z napiętą sytuacją. Świetna gra karciana z negatywną interakcją.

Wsiąść do pociągu Europa” – klasyczna już gra kolejowa, najlepsza od lat pozycja o pociągach. Ładna, z prostymi zasadami, stosunkowo szybka – bardziej emocjonująca w tłoku, kiedy robi się ciasno na planszy.

Zamek smoków” – dużo lepsze od wszelkiego domino, wspaniały nastrój Dalekiego Wschodu. Dziecku na pewno spodoba się stawianie dachów w świątyniach.

Zombie Teenz Ewolucja” – najlepsza gra typu „legacy” dla dużych i małych! Walczymy z zombie w mieście, robimy coś więcej niż barykadowanie się w szkole, pojawiają się karty wzbogacające mechanizm rozgrywki o nowe akcje. Gra rozwija się z każdą partią, dzieci uwielbiają otwieranie kopert z niespodziankami, a tej gry nie psujemy.

Drogie Dzieci, życzymy wam wielu wygranych gier, żeby pokazać rodzicom – kto tu rządzi! Wymarzonych prezentów zamiast wora słodyczy i oczywiście samych 5 w szkole, bo to już prawie ten czas i wreszcie pora na wakacje!

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Buzzy Games, Cape Morris, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Czech Games Edition, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, Dazbog Games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Drei Hasen in der Abendsonne, Druid City Games, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edition Spielwiese, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Elwin Klappe, Epideixis, Euler’s Game, Feuerland Spiele, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, Free League, Funnyfox, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, Greater Than Games, GRRRE Games, Haas Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Huch!, Hurrican Games, ICE Makes, ICOM Poland, IFF Studios, Inside Up Games, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knight Works, Knizia, Kosmos, Let’s Play, Lifestyle Boaardgames, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, Mariucci J. Designs, MDR Dystrybucja, Megableu, Mizo Games, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Moses Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Oka Luda, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, PD-Verlag, Peacock Tabletops, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Phantasio Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Pretexte, Promathematica, PSC Games, Rafael, Ravensburger, Rebel, Roxley Games, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Sharp Games, Skybound Games, Smart Games, SMYK, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, SunCoreGames, Super Meeple, Synapses Games, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Unique Board Games, Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, W. Cejrowski Sp. z o.o., Wattsalpoag Games, What The Frog, W. Nostheide, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!